Kam na výlet s dětmi Děčín

Pokud hledáte skvělé místo na výlet s dětmi, Děčín je ideální volba. Tento krásný historický město se nachází v malebném prostředí Labských pískovců a nabízí mnoho zajímavých aktivit pro celou rodinu.

Kam vyrazit

Jednou z nejznámějších atrakcí v Děčíně je nejspíše zámek Děčín. Tento půvabný barokní zámek vás okouzlí svým krásným parkem a památkově chráněnými interiéry. Pro malé návštěvníky jsou zde k dispozici speciální prohlídky pro děti.

Dalším populárním místem je zoologická zahrada Děčín. Tento útulný park nabízí mnoho zvířat, včetně krokodýlů, lvů, leopardů, opic a mnoho dalšího. Zahrada má také dětské hřiště, piknikové oblasti a v létě se zde uskutečňují různé akce.

Co vidět

Pokud máte rádi přírodu, doporučujeme navštívit Saské Švýcarsko, což je národní park v sousedství Děčína. Tento park nabízí spektakulární výhledy, úžasné pískovcové skály a krásné říční údolí. Pro děti jsou zde k dispozici speciální turistické trasy, které jsou vhodné pro všechny věkové kategorie.

Kde jíst

Děčín nabízí mnoho skvělých restaurací a kaváren, které nabízí širokou škálu jídel a nápojů. Pokud máte rádi tradiční českou kuchyni, doporučujeme zastavit se v restauraci „U Císařského mlýna“, která se nachází u řeky Labe.

V Děčíně je mnoho dalších aktivit a míst, které stojí za návštěvu. Ať už chcete prozkoumat historické památky, přírodu nebo si užít dobré jídlo, Děčín má co nabídnout pro celou rodinu.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Děčín

1. Labské pískovce

Oblast Labských pískovců nabízí mnoho krásných výletů pro dospělé i děti. Určitě byste neměli vynechat výlet k Práčské bráně a Panské skále, odkud je krásný výhled na soutok Labe a Ploučnice. Pro děti je zde možné navštívit nejen naučnou stezku, ale také pískovcové lezecké stěny a další atrakce.

2. Zámek Děčín

Pro milovníky historie a krásných zámků je určitě ideální výlet na zámek Děčín. Zámek se nachází nad městem a nabízí návštěvníkům krásné pokoje, zahrady a expozice o historii zámku a okolí.

3. Hrad Skalní hrad

Hrad Skalní hrad je oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi. Jedná se o hrad postavený na skalách, který nabízí krásný výhled na okolí. Na hradě jsou k vidění zajímavé expozice a také možnost účasti na různých akcích a workshopech.

4. Rozhledna Boletice

Rozhledna Boletice je krásná a nenáročná procházka s úžasným výhledem na okolní krajinu. Pro děti je zde připraveno několik roztomilých sošek medvědů a interaktivní expozice o historii rozhledny.

Pokud by se vám návštěva v Děčíně později zamlouvala a rozhodli byste se pro pobyt v okolí, mrkněte na rezidence Vltava. Tento hotel nabízí skvělé služby a ubytování, z něhož je výjezd na výlety ještě pohodlnější.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Děčíně?

Přírodní koupaliště

Pro rodiny s dětmi je ideálním místem k navštívení přírodní koupaliště v Děčíně. Nachází se na břehu řeky Ploučnice a nabízí spoustu možností koupání a dalších vodních aktivit pro malé i velké návštěvníky.

Království Šumavy

V Království Šumavy mohou děti zažít pravou dobrodružnou zábavu. Tento venkovní park nabízí různorodé atrakce a hry pro všechny věkové kategorie. Mezi nejpopulárnější patří například lanové centrum, adrenalinové skákání a jezdecké atrakce.

Zámek Děčín

Zámek Děčín je skvělým místem, kde se děti mohou seznámit s historií a kulturou tohoto regionu. Navštívit mohou expozice s kraslicemi, středověkými zbraněmi a mnoho dalších zajímavých exponátů. V zámku jsou často pořádány i speciální dětské programy a workshopy.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Děčín – Najděte nejzábavnější místa pro rodinný výlet

Rozhledna Sneznik – Zážitek, který vás dostane nahoru

Pokud hledáte nevšední zážitek pro celou rodinu, nevynechejte rozhlídkovou věž v blízkosti Děčína. Rozhledna na vrcholu hory Sneznik vám nabídne jedinečný výhled na krajinu. Navíc, pro děti není nic lepšího, než se dostat na samý vrchol a obdivovat nádherný výhled.

Zámek Děčín – Historický pohled do minulosti

Kdo má rád historii, jistě ocení krásný zámek Děčín, který se nachází v samém centru města. Pro milovníky architektury se jedná o klenot středověkého a barokního stylu. Pro děti je zábavné prozkoumat hradní zdi a dvůr.

Koupání na Děčínském jezeře – Osvežte se v létě

V horkých letních dnech není nic příjemnějšího, než se osvěžit v jezeře. Děčínské jezero je ideálním místem pro rodinné výlety. Pláž, kde mohou děti hrát písek, je pouze krátkou chůzí od parkoviště.

Koněspřežka – Zábava v přírodě

Chcete se projít přírodou a zároveň se pobavit s dětmi? Navštivte koněspřežku. Toto krásné místo nabízí procházky na koních pro rodiny s dětmi, trasy jsou přizpůsobeny nezkušeným jezdcům.

Pokud hledáte ideální místa pro rodinné výlety, Děčín je skvělou volbou. Aby jste získali další informace o tomto krásném městě, navštivte stránku na Wikipedii o Děčíně.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Děčín

  • Navštivte Děčínský zámek s interaktivní výstavou o historii regionu
  • Vydejte se na procházku po národní přírodní rezervaci Labské pískovce
  • Zajděte na prohlídku soutěsky Ostrov
  • Vydejte se na výlet na zámek Kynžvart, který je pro rodiny s dětmi perfektní kombinací historie a zábavy
  • Navštivte skalní města Tiské stěny s neuvěřitelnými pískovcovými útvary
  • Zaměřte se na rodinnou zábavu v Aquaparku a na zábavním parku Köglerův věžák

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekExotická dovolená s dětmi v Asii: Co musíte vědět☀️
Další článekJak vybrat správné elektrické autíčko na dálkové ovládání pro vaše dítě
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno