Kam na výlet s dětmi Dobříš – okres Příbram

Pokud hledáte ideální místo pro výlet s dětmi v okrese Příbram, určitě byste měli navštívit Dobříš. Tento městys nabízí mnoho zajímavých aktivit pro celou rodinu.

Zámek Dobříš je jedním z nejvýznamnějších památek městyse. Zábavná prohlídka s průvodcem a návštěva interaktivní expozice nabídnou dětem zábavu a zároveň jim pomohou pochopit historii městysu.

Další atrakcí pro děti je Přírodní koupaliště Dobříš, kde mohou hrát si na písčité pláži, skákat do vody ze skokanské věže a projet se na vodních atrakcích.

Pro milovníky zvířat je ideální návštěva Zoologické zahrady Dobříš, která se nachází nedaleko zámku a nabízí unikátní možnost vidět mnoho druhů zvířat.

Když budete hledat místo na piknik, určitě byste měli navštívit Park Kuchařka, který se nachází v blízkosti zámku a nabízí mnoho zeleně, dětské hřiště a grilovací místa.

Kromě těchto aktivit můžete v Dobříši najít řadu krásných tras pro pěší turistiku a cykloturistiku, kde se můžete projít s celou rodinou.

Takže pokud chcete strávit nezapomenutelný den s rodinou, určitě přijďte do Dobříše v okrese Příbram!

děti výletKam na výlet s dětmi Dobříš – okres Příbram

Kam na výlet s dětmi Dobříš – okres Příbram

Dobříšský zámek

Dobříšský zámek je výjimečným objektem renesanční architektury. Vstupenka do areálu zámku zahrnuje prohlídku výstav, parku a zámkových zahrad. Pro děti jsou zábavné exkurze, tajemné noční prohlídky s tajemnými příběhy a také krejčovské dílny.

Zámek Konopiště

Zámek Konopiště je nejnavštěvovanějším zámkem v České republice. Vstupenku lze zakoupit na základě Vaší zájmové oblasti. Návštěvníci si mohou prohlédnout zámecké klenotnice, ochutnat skvělé české pivo a užít si prohlídky zámecké zahrady.

Kostel sv. Jakuba Většího

Tento kostel je největším sakrálním památníkem v Příbrami. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout skvělé fresky, pozorovat nekonečný cyklus gregoriánských chorálů a také mít možnost vidět roztomilé křtiny.

Zámek Žebrák

Zámek Žebrák je jednou z největších kulturních památek v České republice a nabízí více možností projektů vhodných pro děti. Návštěvníci se zde mohou utkat coby rytíři na turnaji, ochutnat nejrůznější dobová jídla a tvořit historické předměty.

Doufáme, že vám naše tipy na výlet s dětmi do Dobříše a okolí přijdou vhod a že se Vám všechny tyto místa budou líbit.

Zdroj: www.enjoyyourparks.com

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQs – Kam na výlet s dětmi Dobříš – okres Příbram

Co se dá v Dobříši s dětmi podniknout?

V Dobříši a okolí je mnoho aktivit, které mohou děti bavit. Doporučujeme navštívit Zámecký park s jezírkem, procházet se Dobříšskou oborou, zajít do Muzea Dobříšska nebo vyrazit na okružní vláček z Dobříše do Svučic.

Kde se dá s dětmi najíst v Dobříši?

V Dobříši je řada restaurací, kaváren a hospod, kde se dá najíst. Pokud hledáte něco pro děti, doporučujeme navštívit restauraci Burger Středisko, kde mají v nabídce dětské menu s hranolky, chicken nuggets a dalšími oblíbenými jídly.

Je v Dobříši možné najít vhodné ubytování pro rodinu s dětmi?

Ano, v Dobříši a okolí je celá řada ubytování, které nabízí pokoje a apartmány pro rodiny s dětmi. Vhodnou variantou může být třeba penzion U Švýcarů nebo ubytování na farmě U Hříbů.

Kam se dá v okolí Dobříše vydat s dětmi na výlet?

V okolí Dobříše je řada míst, které stojí za návštěvu s dětmi. Od Dopříc, kde se dá projít Sázavskou soutěskou, přes Zámek Konopiště, kde se dají shlédnout koňské dostihy, až po Modřanskou rokli, kde si mohou děti prohlédnout jeskyni a vyrazit na projížďku na koních.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Dobříš – okres Příbram

Zámek Dobříš

Jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí tohoto okresu je Zámek Dobříš, který se nachází jen několik kilometrů od města Dobříš. Tento zámek, který byl postaven v 18. století, nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu. Děti se mohou projít v krásném parku, navštívit zvířata na zámecké farmě a prohlédnout si Zámeckou zahradu.

Koupání u Dolního Vltavice

Chcete se v létě ochladit? Navštivte Dolní Vltavice, kde najdete přírodní koupání s příjemnou pláží a množstvím vodních atrakcí. Děti se mohou vyřádit v bazénu nebo na skluzavkách a rodiče si mohou odpočinout na slunci.

Přírodní památka Vrchovina

Pro milovníky přírody je ideální výlet do přírodní památky Vrchovina, která se nachází nedaleko Dobříše. Tato oblast je známá pro své unikátní geologické formace a mnoho zvířat a rostlin, které zde žijí. Děti se mohou naučit o přírodě na naučné stezce nebo si hrát na venkovních hřištích.

Pokud hledáte zábavu a relaxaci pro celou rodinu, jistě neváhejte navštívit Dobříš a okolí. Více informací o tomto okresu najdete na stránce Wikipedie.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Dobříš – okres Příbram:

  • Navštivte zámek Dobříš a zahradu s jezírkem a fontánou.
  • Připojte se ke skupinové prohlídce, nebo si prohlédněte zámek na vlastní pěst.
  • Projděte se po lesoch a loukách v okolí zámku.
  • Navštivte zábavní park Mirakulum v Milovicích, který nabízí hravě vzdělávací zážitky pro děti.
  • Vydejte se na výlet na kolo po cyklostezkách v okolí Dobříše.
  • V některém z okolních rybníků si můžete zapůjčit loďku, nebo kánoe a vyrážet na vodní dobrodružství.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno