Kam na výlet s dětmi Dubňany – okres Hodonín

Pokud hledáte vhodné místo na výlet s dětmi v okolí Dubňan, určitě stojí za to zavítat do okresu Hodonín. Tento okres nabízí mnoho krásných a zajímavých míst, která potěší nejen děti, ale i rodiče.

Mezi nejpopulárnější a nejnavštěvovanější destinace v okolí Dubňan patří například zámek v Bučovicích, zámek v Kroměříži, archeopark v Modré u Velehradu, bazilika Nanebevzetí Panny Marie v Hostýně, zámek Milotice a mnoho dalších.

V okolí Dubňan také najdete mnoho míst vhodných pro sportovní a turistické aktivity, jako jsou cyklostezky, turistické trasy, aquaparky, dětská hřiště a další.

Nenechte své děti trávit víkendy u počítače nebo tabletu, ale vydejte se s nimi na výlet do okolí Dubňan. Určitě si společně užijete mnoho zábavy, dobrodružství a nezapomenutelných zážitků.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Dubňany – okres Hodonín

Obecné informace o Dubňanech

Dubňany jsou malebná obec, která se nachází v okresu Hodonín. Má přibližně 2000 obyvatel a širokou nabídku aktivit pro rodiny s dětmi. V této části vám představíme zajímavá místa, kam můžete jet na výlet s dětmi.

Přírodní koupaliště Dubňany

Přírodní koupaliště Dubňany se nachází v těsné blízkosti obce. K dispozici jsou zde velké písčité pláže, molo s přístupem do vody, tobogány a vodní skluzavky. Pro ty nejmenší jsou zde písčité lehátka, dětské brouzdaliště, houpačky a skluzavka. V areálu koupaliště najdete také občerstvení a možnosti sportovního vyžití.

Nadace Brontosaurus – Centrum volného času Dubňany

Nadace Brontosaurus provozuje v Dubňanech centrum volného času, které je otevřené pro veřejnost. Nabízí zde širokou škálu aktivit pro děti a mládež, jako jsou tvořivé dílny, sportovní aktivity, semináře a workshopy. Centrum má k dispozici moderní vybavení a kvalifikované pedagogické pracovníky.

Zřícenina hradu Milotice

Zřícenina hradu Milotice se nachází v těsné blízkosti Dubňan. Procházka k ruinám hradu nabízí nejen pěkný výhled na okolní krajinu, ale také možnost seznámit děti s historií a kulturou této oblasti. Pokud si přinesete piknikovou deku a svačinu, můžete si u zříceniny hradu udělat příjemnou piknikovou zastávku.

Věříme, že jsme Vás přesvědčili, že Dubňany jsou skvělé místo pro strávení rodinného výletu.

Zdroj: Visit the USA


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Dubňanách – okrese Hodonín

Co navštívit v Dubňanech s dětmi?

V Dubňanech můžete s dětmi navštívit místní zříceninu hradu nebo se projít centrem města, kde najdete řadu historických budov a památek.

Kde se můžeme vydat s dětmi okolím Dubňan?

V okolí Dubňan se nachází řada přírodních scenérií, například Lednicko-valtický areál, Podyjí nebo Bílé Karpaty. Pro děti může být zajímavá návštěva ZOO v Hodoníně.

Existují nějaké sportovní aktivity pro děti v Dubňanech?

V Dubňanech najdete několik sportovních ploch, kde se děti mohou vyřádit, například fotbalové hřiště nebo hřiště pro plážový volejbal. V sousedství se nachází také aquapark.

Kam si můžeme zajít s dětmi na dobré jídlo v Dubňanech?

V Dubňanech se nachází několik restaurací a hospod, které nabízejí jídla pro celou rodinu. Doporučujeme například restauraci U Jana nebo pizzerii Brusinka.

dovolená

Kam na výlet s dětmi v Dubňanech – okres Hodonín

Návštěva zámku Dubňany

Pokud hledáte zajímavé místo pro rodinný výlet, určitě se vydejte do zámku Dubňany. Nachází se pouze několik minut jízdy od centra města Dubňany. Můžete prohlédnout krásné interiéry a exteriéry zámku, stejně jako expozice o historii města a zámku.

Procházka v Dubňanském parku

Dubňanský park je krásne místo pro procházku s dětmi. Můžete se projít kolem zámku a dále pokračovat do parku, který je rozdělen do několika částí. Najdete zde krásné rostliny a botanické exempláře s tabulkami s vysvětlením.

Koupání v aquaparku Hodonín

Aquapark Hodonín se nachází jen několik km od Dubňan. Je to místo, kde se děti a dospělí mohou skvěle pobavit. Můžete se vysoušet na slunečních lehátkách nebo se projet na tobogánech.

Pokud chcete více informací o Dubňanech, navštivte wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Dubňany – okres Hodonín

  • Navštivte Zoologickou zahradu
  • Projděte se po naučné stezce Dubňanským údolím
  • Podívejte se na pískovcové skalní útvary v přírodní rezervaci Tři skaliny
  • Výlet lodí po řece Moravě
  • Navštivte Zámek Dubňany
  • Provozujte sportovní aktivity jako např. kolo nebo inline brusle na cyklostezce
  • Vyzkoušejte si adrenalinové atrakce v areálu Funparku
  • Relaxujte na pláži přehrady Nové Mlýny

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekRodinná dovolená na Seychelách: Jak si užít pobyt u moře s dětmi☀️
Další článekJaké jsou nejlepší polohy při početí?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno