Kam na výlet s dětmi Frýdlant nad Ostravicí – okres Frýdek-Místek

Pokud hledáte ideální místo pro výlet s dětmi, rozhodně neváhejte navštívit Frýdlant nad Ostravicí v okrese Frýdek-Místek. Toto malebné město nabízí spoustu zajímavých míst, které potěší nejen děti, ale i dospělé.

Začít můžete třeba návštěvou Muzea Máry Šimáčka, kde se dozvíte vše o tomto významném básníkovi a spisovateli. Poté se můžete vydat do Parku miniatur, kde si můžete prohlédnout nejvýznamnější památky z celého světa v miniatuře.

Další zastávkou může být Areál Pustevny, kde se můžete vyšplhat na nejvyšší rozhlednu Beskyd – Radhošť. Děti si zde zase užijí pohádkařskou stezku a zábavný park.

A pokud máte rádi zvířata, určitě navštivte Zoopark Ostrava, který je od Frýdlantu nad Ostravicí vzdálený pouhých 30 kilometrů. Zde se děti mohou těšit na setkání s lvy, tygry, opicemi a mnoha dalšími zvířaty.

Čeká na vás spousta zábavy a dobrodružství – vydejte se na výlet do Frýdlantu nad Ostravicí!

děti výlet

Kam na výlet s dětmi: Frýdlant nad Ostravicí – okres Frýdek-Místek

Procházka kolem Mlýnského potoka

Frýdlant nad Ostravicí je malebné městečko ležící v Beskydech, které nabízí mnoho možností pro rodinnou turistiku a výlety s dětmi. Jedním z nejkrásnějších míst, kam se můžete vydat, je procházka kolem Mlýnského potoka.

Tento okruh začíná u náměstí T. G. Masaryka a vede vás podél potoka kolem krásných chalup a lesů. Na trase projdete i naučnou stezku, kde se dozvíte zajímavosti o flóře a fauně tohoto kraje. Děti jistě potěší i možnost sbírání hub či borůvek, které zde rostou hojně. Cesta vás dovede až k místu zvanému Na Ohrádce, kde se nachází dětské hřiště a odpočinková zóna s lavičkami.

Procházka kolem Mlýnského potoka je ideální výlet s dětmi, když chcete být v přírodě a zároveň se projít po krásných místech.

Domácí zvířata v Zoo Karla Plívy

Pokud máte raději zvířata, určitě nevynechejte návštěvu Zoo Karla Plívy, která se nachází nedaleko Frýdlantu nad Ostravicí. Tato malá zoo se může pochlubit množstvím domácích zvířat, jako jsou kozy, ovce, prasátka, králíci a další. Děti se zde mohou projít mezi zvířátky, nakrmit je a dokonce si s nimi i pohrát.

Okolo ZOO se rovněž rozprostírá naučná stezka, kde se můžete dozvědět zajímavosti o životě rostlin i zvířat v Beskydech. Pokud máte rádi přírodu a zvířátka, určitě nevynechejte Zoo Karla Plívy.

Koupání a zábava v aquaparku

Pokud hledáte výlet, kde se vaše děti budou moci odreagovat a pobavit, rozhodně nevynechejte aquapark, který se nachází v Paskově, nedaleko Frýdku-Místku. Aqua park je ideálním místem pro koupání, skákání do bazénu s tobogánem a prostě pro zábavu celé rodiny. Dospělí si mohou odpočinout v relaxačních bazénech a děti si zase mohou užít nespočet aktivit, jako například vodní hry a atrakce.

Aquapark v Paskově je ideální výlet pro rodiny s dětmi, kteří touží po zábavě a koupání v horkých letních dnech.

Frýdlant nad Ostravicí a jeho okolí nabízí mnoho možností pro výlety s dětmi a pro trávení volného času v přírodě i v zábavních centrech. Určitě neváhejte a dejte se do objevování Beskyd!

Pro více informací o turistických cílech v USA se podívejte na Tripadvisor.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Frýdlant nad Ostravicí – okres Frýdek-Místek

1. Co je k vidění v Frýdlantu nad Ostravicí?

V Frýdlantu nad Ostravicí si můžete prohlédnout místní zámek, který je znám také jako Hukvaldský. Kromě toho stojí za návštěvu muzeum lahvářství a sklářství, které se nachází v bývalé továrně na lahev v centru města.

2. Jaké aktivity můžou děti dělat v okolí?

V okolí Frýdlantu nad Ostravicí se nachází krásná příroda, kde se dají podnikat pěší i cyklistické výlety. Děti zde mohou navštívit také westernové městečko Boskovice, kde se mohou stát na chvíli skutečnými kovboji a cowgirlami.

3. Jaké jsou možnosti ubytování v okolí?

V okolí Frýdlantu nad Ostravicí se nachází celá řada ubytovacích zařízení všech kategorií. Pro rodiny s dětmi jsou ideální rodinné hotely a penziony, nabízející například herny nebo bazény. Kromě toho je možné o ubytování zdejších chatách a chalupách.

4. Jak se do Frýdlantu nad Ostravicí dostanu?

Frýdlant nad Ostravicí leží v okrese Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji. K městu se dá nejlépe dostat vlastním autem, ale je možné využít také autobusovou nebo vlakovou dopravu z Ostravy nebo Frýdku-Místku.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Frýdlant nad Ostravicí – okres Frýdek-Místek

Koupání v Koupališti Frýdlant nad Ostravicí

Jestliže hledáte ideální místo pro letní den s dětmi, Koupaliště Frýdlant nad Ostravicí je tím pravým místem. Najdete zde vodní skluzavky, bazény pro plavání, dětské brouzdaliště a mnoho dalšího.

Rozhledna na Radhošti

Za krásným výhledem na okolí se vyplatí vyrazit na Radhošť, nejvyšší horu Beskyd. Cesta na vrchol může být trochu náročná, ale určitě stojí za to. Na vrcholu se nachází rozhledna s výhledem na Moravu, Slezsko a Polsko.

Přírodní rezervace Bílý potok

Krásné místo pro rodinnou procházku je Přírodní rezervace Bílý potok. Najdete zde krásné údolí s naplaveninovými skálami a malými vodopády. Pro děti je zde nachystána naučná stezka.

Frýdlant nad Ostravicí na Wikipedii

pro děti

Kam na výlet s dětmi Frýdlant nad Ostravicí – okres Frýdek-Místek

  • Navštivte zámek Frýdlant nad Ostravicí a projděte se po krásné zahradě.
  • Vydejte se na výlet po Frýdecké naučné stezce a učte se zajímavosti o přírodě.
  • Užijte si rodinný den v Bobrovníku, kde najdete koupaliště, kolotoč a další zábavu.
  • Zkuste si s dětmi projít Stezku v oblacích, která vede přímo v lese.
  • Vyrazte na cyklostezku Moravskoslezských Beskyd, kde si užijete panoramatické výhledy.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno