Kam na výlet s dětmi? Golčův Jeníkov – okres Havlíčkův Brod

Pokud hledáte zajímavé místo pro rodinný výlet, můžete zvažovat návštěvu města Golčův Jeníkov v okrese Havlíčkův Brod. Toto malebné městečko nabízí řadu aktivit a zajímavostí pro malé i velké.

Jednou z největších turistických atrakcí Golčova Jeníkova je zámek s anglickým parkem. Při prohlídce se děti mohou seznámit s historií a životem šlechty v minulosti. Kromě toho mohou objevovat krásné zákoutí parku a hrát si na herních prvcích.

Další možností výletu s dětmi je návštěva zábavního parku Mirakulum. Tento park nabízí nejenom hry a aktivity v přírodě, ale také naučnou stezku, kde se děti mohou seznámit s životem lesa a jeho obyvatel. Pro zvídavé děti také existuje možnost navštívit planetárium.

Pokud máte rádi pohyb, můžete využít cyklostezky vedoucí městem. Tato stezka vede kolem řeky Doubravy a nabízí krásný výhled na okolní přírodu. Pro malé děti mohou být k dispozici dětská sedátka na kole.

V Golčově Jeníkově se také nachází pěkná koupaliště s tobogány, která nabízí osvěžení i zábavu pro celou rodinu.

Využijte tedy návštěvu Golčova Jeníkova jako krásnou a zajímavou příležitost pro výlet s dětmi.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi: Golčův Jeníkov – okres Havlíčkův Brod

Golčův Jeníkov – ideální výletní cíl pro rodiny s dětmi

Golčův Jeníkov je městečko ležící v okrese Havlíčkův Brod, které nabízí množství zajímavostí pro návštěvu s dětmi. Pokud se tedy chystáte na výlet, může být toto místo tou správnou volbou.

Kam vyrazit v Golčově Jeníkově s dětmi

Za prvé, rozhodně nevynechejte návštěvu zámku a přilehlého parku. Zámek Golčův Jeníkov je v současné době ve správě Národního památkového ústavu a nabízí prohlídku s průvodcem. Děti si určitě oblíbí rozsáhlý park, kde mohou běhat a hrát si na zámeckém hřišti.

Dále se můžete vydat do Muzea starého řemesla a kultury Vysočiny, kde se dozvíte mnoho zajímavého o regionální historii a způsobu života v minulosti. Pro malé návštěvníky jsou připraveny různé hry a interaktivní prvky.

Pokud máte rádi přírodu, určitě se vydejte k nedaleké vodní nádrži Švihov. Tady si můžete půjčit kánoe nebo šlapadla a projet se po vodě. K dispozici jsou i různé cyklostezky, které mohou být dobrou volbou pro rodiny s dětmi.

Kde se najíst

Pokud byste si chtěli dát něco dobrého k jídlu, určitě navštivte restauraci U Hlochů. Ta se nachází na náměstí a nabízí mnoho tradičních pokrmů.

Kde se ubytovat

Na přespání se můžete vydat třeba do nedalekého města Havlíčkův Brod, kde najdete celou řadu ubytovacích zařízení. Doporučit můžeme například hotel U Zlatého lva.

Závěrem

Golčův Jeníkov je skvělým výletním cílem pro rodiny s dětmi. Nabízí spoustu zajímavých míst k návštěvě a zážitků pro všechny generace. Pokud se rozhodnete o návštěvu, určitě nebudete litovat.

Pro další tipy na výlety s dětmi v USA můžete navštívit tento odkaz.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Golčově Jeníkově – okres Havlíčkův Brod

Kde se můžeme projít na čerstvém vzduchu?

V Golčově Jeníkově se nachází krásný Městský park s promenádou a dětským hřištěm. Další možností je využít cyklostezek, které vedou okolo řeky Doubravy.

Která muzea a památky jsou pro děti zajímavé?

Děti určitě potěší muzeum veteránů, kde se mohou projít mezi historickými automobily a motocykly. Navštívit mohou také zámeckou knihovnu, kde se dozví zajímavosti o historii města a regionu.

Kde strávit aktivní den s dětmi?

Pro rodiny s dětmi je k dispozici koupaliště a letní kino. Děti si zde mohou zahrát beach volejbal nebo využít trampolíny a skákací hrady. Okolní lesy přitom nabízejí mnoho možností pro turistiku a cyklovýlety.

Kde si dát dobré jídlo s dětmi?

V Golčově Jeníkově se najde několik restaurací a hospod, které nabízí kvalitní stravu s ohledem na děti. Určitě stojí za návštěvu hospoda Na Oslíku, kde se podávají tradiční česká jídla a děti si mohou hrát v herně.

dovolená
Kam na výlet s dětmi Golčův Jeníkov – okres Havlíčkův Brod

Kam na výlet s dětmi v Golčův Jeníkově

Golčův Jeníkov je malebné město v okrese Havlíčkův Brod, které nabízí mnoho zábavy pro celou rodinu. Pokud hledáte tipy na výlety s dětmi, máme pro vás pár nápadů.

Zámek Golčův Jeníkov

Prohlédněte si krásný zámek Golčův Jeníkov, který je jedním z nejvýznamnějších památkových objektů v České republice. Děti se zde mohou projít krásným parkem a navštívit expozici zabývající se místní historií.

Království zvířat Žehušický vrch

V okolí Golčova Jeníkova se nachází zajímavá atrakce pro děti – Království zvířat Žehušický vrch. Zde se děti mohou setkat s různými zvířaty, jako jsou lamy, klokani, osli, kozy a další. Kromě toho zde najdou i dětské hřiště a možnost občerstvení.

Koupaliště

V létě se můžete vydat na koupání do místního koupaliště. Najdete zde velký bazén, dětský koutek a mnoho dalších vodních atrakcí. Pro dospělé jsou zde k dispozici lehátka a slunečníky a pro děti různé hračky na vodu.

Pro více informací o Golčově Jeníkově se podívejte na Wikipedii.


pro děti

Kam na výlet s dětmi Golčův Jeníkov – okres Havlíčkův Brod

  • Navštivte zámek Golčův Jeníkov s expozicí Polští králové na výlet s historickým tématem
  • Projděte se přírodou podél říčky Doubravy na okružním turistickém chodníku
  • Vydejte se na okružní výlet po naučné stezce Hraničářovy stezky s barevnými květinovými motivy
  • Prožijte adrenalinový zážitek v Paintball areálu Lapač Bublin
  • Zajděte si na výlet do muzea hraček s expozicí starých mechanických hraček a pohádek
  • Návštěvu golčovské zoo s exotickými zvířaty, kam se mohou děti přijít pomazlit a naučit se novým věcem

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekRodina u moře v Turecku: Jak se vyhnout turistickým pastem a podvody☀️
Další článekKlíčové prvky výcviku štěněte
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno