Kam na výlet s dětmi Hora Svaté Kateřiny – okres Most

Pokud hledáte krásné místo k výletu s dětmi v okolí Mostu, rozhodně byste neměli vynechat Horu Svaté Kateřiny. Tato dominantní hora se nachází v Krušných horách a nabízí skvělé možnosti trávení času pro celou rodinu.

Procházky v přírodě jsou velmi oblíbenou aktivitou na Hoře Svaté Kateřiny. Můžete si vybrat z mnoha krásných tras, které vedou přes lesy a louky. Doporučujeme se vydat po zelené turistické značce, která vás zavede kolem rozhledny na vrcholu hory.

Rozhledna je nejvyšším bodem na Hoře Svaté Kateřiny a nabízí krásné výhledy do okolí. Pro děti je to zajímavý zážitek a určitě si užijí výstup na vyhlídkovou plošinu.

Kamenné moře je další zajímavý bod na Hoře Svaté Kateřiny. Tento neobvyklý útvar vznikl rozpadem pískovcových skal a děti se zde mohou vyřádit při hledání zajímavých tvarů a skrýšek.

Pokud hledáte další zábavu, zavítejte do ZOO Chomutov, která se nachází nedaleko Hory Svaté Kateřiny. Zde se děti budou moci potkat s mnoha druhy zvířat a prozkoumat expozice se zvířaty.

Kam na výlet s dětmi Hora Svaté Kateřiny – okres Most je skvělou volbou pro celou rodinu. Vydejte se na krásnou procházku a užijte si společný čas v nádherné přírodě Krušných hor.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Hora Svaté Kateřiny – okres Most

Hora Svaté Kateřiny

Historie

Hora Svaté Kateřiny je dominantou okresu Most. Nachází se v Krušných horách a její vrchol dosahuje výšky 865 metrů nad mořem. Na vrcholu se nachází kostel sv. Kateřiny, který vznikl v 14. století.

Aktivity pro děti

Pro děti je na hoře Svaté Kateřiny připravena řada aktivit. V blízkosti kostela se nachází dětské hřiště s různými houpačkami a skluzavkami. Dále se zde nachází lanové centrum, které je ideální pro děti, které chtějí poznat adrenalinové zážitky.

Kam na jídlo

Pokud hledáte místo, kde si můžete dát k obědu něco místního, doporučujeme restauraci na horském vrcholu. Zde si můžete dát klasické krušnohorské speciality jako jsou knedlíky s uzeným masem a zelím, bramborový knedlík plněný slaninou nebo pečené kachně. Pro děti jsou připraveny speciální dětské menu.

Tipy na ubytování

Pokud se rozhodnete zůstat v okolí Hory Svaté Kateřiny, můžete si vybrat z řady ubytovacích zařízení. Pro rodiny s dětmi doporučujeme rodinné hotely, kde jsou připraveny speciální pokoje pro rodiny. Pro aktivní je tu možnost ubytování v horských chatách a penzioncích, kde si mohou užít pořádné horské zážitky.

Několik tipů na výlet do okolí


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Hora Svaté Kateřiny – okres Most

Co je Hora Svaté Kateřiny?

Hora Svaté Kateřiny je největší vrch v Krušných horách s výškou 1 203 metrů nad mořem. Nachází se v okrese Most a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Co se dá na Hoře Svaté Kateřiny dělat s dětmi?

Na Hoře Svaté Kateřiny se dá podniknout pěší turistika, pro kterou jsou ideální značené turistické trasy. Děti ocení také návštěvu rozhledny, která nabízí výhled na celý Krušnohoří. Na hoře se nachází také unikátní vodopád Jedlový potok a naučná stezka Geologický okruh.

Je na Hoře Svaté Kateřiny restaurace nebo možnost občerstvení?

Ano, na Hoře Svaté Kateřiny se nachází restaurace Katka, která nabízí tradiční české jídlo, stejně jako lehké občerstvení a nápoje.

dovolená

Kam na výlet s dětmi: Hora Svaté Kateřiny – okres Most

Co je Hora Svaté Kateřiny?

Hora Svaté Kateřiny je kopec v Krušných horách, který se nachází v okrese Most. Má výšku 893 metrů nad mořem a je oblíbeným turistickým cílem v regionu.

Proč jet na výlet s dětmi na Horu Svaté Kateřiny?

Hora Svaté Kateřiny nabízí mnoho aktivit pro děti i dospělé. Můžete si projít naučnou stezku, navštívit rozhlednu, nebo si zajít na občerstvení do horské chaty. Kromě toho jsou zde k dispozici i různé sportovní aktivity, jako je cykloturistika, běžkování nebo sjezdové lyžování.

Jak se na Huru Svaté Kateřiny dostat?

K Horu Svaté Kateřiny se můžete dostat autem nebo veřejnou dopravou. Pokud jedete autem, můžete zaparkovat na parkovišti pod rozhlednou. Pokud přijedete veřejnou dopravou, z Mostu nebo Litvínova jezdí autobusy a vlaky.

Pro více informací o Hora Svaté Kateřiny navštivte tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi – Hora Svaté Kateřiny, okres Most

  • Navštivte zříceninu středověkého hradu na hoře Svaté Kateřiny, který děti zároveň pobaví a poučí
  • Projděte se po naučné stezce a zastavte se u informačních tabulí, které představují místní flóru a faunu
  • Vydejte se po jedné z turistických tras a užijte si krásné výhledy na okolní krajinu
  • Navštivte venkovní muzeum dolování, kde se děti mohou seznámit s historií těžby v oblasti Mostu
  • Vyčerpávající procházku zakončete v místní restauraci a ochutnejte místní speciality

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekKam na dovolenou k moři s malými dětmi – rady od zkušených rodičů☀️
Další článekPolyamorní vztahy: Nová cesta k lásce?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno