Kam na výlet s dětmi Hořice – okres Jičín

Pokud hledáte vhodné místo pro výlet s dětmi, rozhlédněte se po Hořicích v okrese Jičín. Tento malebný městečko nabízí mnoho zábavy a aktivit pro malé i velké.

Zámek Hořice je nejvýznamnější památkou města. Pro děti zde máme tip na netradiční prohlídku s duchy – Duchové na zámku, která je určena pro děti od 6 let. Pro menší děti je zde dětský koutek, kde se mohou hrát a tvořit.

Další lákavou aktivitou je lázeňský park Hořice, kde si mohou děti užít klouzačky, prolézačky, houpačky, trampolíny a další aktivity. Park nabízí i možnost relaxace na lehátkách u přírodního koupaliště.

Můžete také vyrazit na procházku do Hořických skal, což je přírodní rezervace s krásným výhledem do okolí.

A na závěr doporučujeme rodinnou cukrárnu Adélka, kde si můžete vychutnat domácí cukroví a další sladkosti.

Takže pokud hledáte výletní destinaci, která nabízí kombinaci historických památek a zábavy pro celou rodinu, Hořice jsou tím správným místem.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Hořice – okres Jičín

Kam na výlet s dětmi Hořice – okres Jičín

1. Zámek Hořice

Zámek Hořice se nachází v centru města Hořice a je jednou z nejvýznamnějších památek v okrese Jičín. Pro děti je zde atraktivní zásobárna kočárků, vozů a motorek. Určitě si zde užijí i prohlídku parku, který je plný menších jezírků a soch.

2. Muzeum Boženy Němcové

Muzeum Boženy Němcové se nachází v nedaleké obci Ratibořice a nabízí pro děti zajímavou interaktivní výstavu nazvanou „Cesta za Boženou“. Děti se zde dozví spoustu zajímavostí o životě a díle této významné české spisovatelky.

3. Muzeum loutkářských kultur

V nedaleké obci Chrudim se nachází Muzeum loutkářských kultur, které nabízí pro děti interaktivní prohlídky spojené s ukázkami promítání loutkových divadelních představení. Mimo to zde děti najdou i celou řadu pohádek a loutek.

4. ZOO Dvůr Králové nad Labem

ZOO Dvůr Králové nad Labem je jednou z nejoblíbenějších atrakcí pro děti v celé České republice. Kromě návštěvy zvířat z celého světa si zde mohou děti užít také několik atrakcí, jako například lanový park, skleněnou džungli, safari vláček a mnoho dalšího.

Na závěr doporučujeme navštívit stránku Parents – Family Vacation Ideas, kde najdete mnoho dalších inspirací na výlety s dětmi v USA.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Hořice – okres Jičín

Zámek Hořice

Zámek Hořice je významná památka v Hořicích, která nabízí prohlídku rozsáhlého areálu s expozicí historie, umění a kultury. Pro děti je zde připravena zábavná hledací hra, díky které si mohou prohlédnout celý zámek a naučit se o historii Hořic.

Zoo Dvůr Králové

Blízko Hořic se nachází nezapomenutelná ZOO Dvůr Králové, která patří k největším a nejkrásnějším zahradám svého druhu v Evropě. Děti si zde mohou prohlédnout množství zvířat z celého světa, např. lvy, slony, gorily, nosorožce a mnoho dalších. ZOO nabízí také různé akce a programy pro děti, jako například projížďku na velbloudech nebo setkání s gepardem.

Skalka u Dřevíče

Pokud hledáte výlet plný pěší turistiky, návštěvu Skalky u Dřevíče určitě nevynechejte. Skalnatý vrchol s vyhlídkou na celé okolí přímo vybízí k prozkoumání krás přírody. Zde děti mohou plnit různé úkoly a poznávat přírodu s průvodcem.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Hořice – okres Jičín

1. Zámek Pecka

Zámek Pecka je ideálním místem pro výlet s dětmi. Děti budou nadšené z prohlídky draky, které jsou na zámku umístěné. V zámku také najdete muzeum královského leteckého sboru a muzeum kaktusů. Výlet do zámku Pecka se rozhodně vyplatí.

2. Zámek Hrubý Rohozec

Zámek Hrubý Rohozec je nádherný zámek v Jičínském kraji. Děti si zde mohou prohlédnout krásné zahrady a poslouchat příběhy o historii zámku. V zámku je také naučná stezka, kde se děti mohou dozvědět více o životě v minulosti.

3. Kuks

Kuks je nádherné místo, které se nachází kousek od Hořic. Zde najdete barokní sochy, které jsou umístěny v krásném přírodním prostředí. Děti se zde mohou projít po naučné stezce a naučit se více o historii tohoto místa.

Pokud hledáte místo pro výlet s dětmi Hořice – okres Jičín, tyto tipy by vám rozhodně neměly uniknout. Vydejte se s dětmi na výlet a zažijte společně úžasné chvíle.

Zdroj: Wikipedia.org

pro děti

Kam na výlet s dětmi Hořice – okres Jičín

  • Navštivte zámek Hořice a hledání pokladu v zámeckém parku
  • Prozkoumejte Teplické skály a zažijte adrenalinový zážitek v lanovém parku
  • Nechte se okouzlit magickým světem kyvadlového parku Betlém
  • Zamířete-li na výlet v zimě, sjeďte na saních z Dvora Králové nad Labem a užijte si zimní radovánky
  • Prozkoumejte přírodní památku Prachovské skály a naplánujte turistický výlet s celou rodinou

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno