Kam na výlet s dětmi Horní Cerekev – okres Pelhřimov

Pokud hledáte vhodné místo na výlet s dětmi v okolí Pelhřimova, může být pro vás Horní Cerekev tou správnou volbou. Toto městečko nabízí řadu aktivit vhodných pro rodiny s dětmi.

Hrad Lipnice – Jednou z hlavních turistických atrakcí v okolí je hrad Lipnice, který se nachází asi 7 km od Horní Cerekve. Hrad je navštěvován mnoha turisty a často se zde konají různé kulturní akce.

Zámecký park Horní Cerekev – Malebný park s rybníkem a kašnou nabízí místo pro odpočinek i pro sportovní aktivity jako basketbalové hřiště nebo dětské hřiště. V parku se nachází také zámek, který je v současnosti v rekonstrukci.

Skanzen Veselý Kopec – Asi 15 km od Horní Cerekve se nachází skanzen Veselý Kopec, který nabízí zážitek z prohlídky venkovského stavení a praktické ukázky života na venkově.

Koupaliště Horní Cerekev – Pro osvěžení v teplých letních dnech můžete navštívit koupaliště Horní Cerekev. Koupaliště je vybaveno tobogánem a dětským brouzdalištěm.

Celkově je Horní Cerekev vhodným místem pro rodiny s dětmi, které hledají klidný a zároveň aktivní pobyt v přírodě.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Horní Cerekev – okres Pelhřimov

Horní Cerekev – ideální místo pro výlet s dětmi

Horní Cerekev je malebné městečko v okrese Pelhřimov, které nabízí mnoho možností k aktivnímu odpočinku s dětmi.

Kam vyrazit s dětmi v Horní Cerekvi a okolí

  1. Muzeum oříšků – zajímavé muzeum, kde se děti dozví vše o oříšcích a mohou ochutnat nejrůznější oříškové produkty.
  2. Lipnický zamek – krásný zámek s bohatou historií. Pro děti je připravena speciální prohlídka, během které mohou vyzkoušet různé historické kostýmy a zbraně.
  3. Aquapark Pelhřimov – velký aquapark s mnoho tobogány a bazény. Děti si zde jistě užijí celý den.

Kde se ubytovat v Horní Cerekvi

Pro rodiny s dětmi doporučuji ubytování v Penzióne Kamzík, který nabízí pohodlné a moderní pokoje v těsné blízkosti mnoha atrakcí.

Kde najíst se v Horní Cerekvi

Pro dobré jídlo doporučuji navštívit restauraci Laguna, která nabízí tradiční českou kuchyni i příjemné posezení s výhledem na přírodní koupaliště.

Závěr

Horní Cerekev a její okolí jsou ideálním místem pro výlet s dětmi. Nabízí mnoho zábavy a relaxace a rozhodně stojí za návštěvu.

Pro více tipů na výlety s dětmi doporučuji navštívit tento článek o nejlepších místech na rodinnou dovolenou v USA.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Horní Cerekev – okres Pelhřimov

Co navštívit v Horní Cerekvi s dětmi?

V Horní Cerekvi si s dětmi můžete prohlédnout místní hrad a zámek, který poskytuje krásný výhled na okolí. Určitě nevynechejte ani návštěvu muzea knihy a zahrady Kámen, kde se mohou děti vyřádit na hřišti.

Kde si můžeme zajít na dobré jídlo?

V Horní Cerekvi najdete několik restaurací a hospod, kde si můžete pochutnat na místních specialitách. Doporučujeme například restauraci U Medvěda nebo hospodu U Šebestiána.

Je možné si v Horní Cerekvi někde ubytovat?

Ano, v Horní Cerekvi najdete několik ubytovacích zařízení, jako jsou penziony, hotely nebo apartmány. Doporučujeme například penzion Na Kopečku nebo hotel U Cypriána.

Co dělat v okolí Horní Cerekve s dětmi?

V okolí Horní Cerekve najdete mnoho krásných míst, které můžete s dětmi navštívit. Doporučujeme například návštěvu ZOO Tábor, kde si děti mohou prohlédnout zvířata z celého světa. Také stojí za to navštívit památkové město Pelhřimov, kde najdete muzeum rekordů a kuriozit.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Horní Cerekev – okres Pelhřimov

Dovolená nebo prodloužený víkend s dětmi se může zdát náročným úkolem, ale pokud se o několik věcí postaráte dopředu, bude to zábava pro všechny. Pokud tedy hledáte tipy na výlet s dětmi v okrese Pelhřimov, přijeďte do Horní Cerekve, kde najdete spoustu možností pro kreativní a aktivní odpočinek.

Pivovar Horní Cerekev

Pivovar Horní Cerekev byl obnoven a vybaven moderní technologií. Nabízí nejen skvělé pivo, ale i exkurze, kde mohou děti vidět proces výroby piva. Určitě stojí za návštěvu, zvlášť pro tatínky :).

Hrad Švihov

Vzdálený asi půl hodiny jízdy autem, ale stojí to za to. Hrad Švihov je snadno přístupný a přináší dětem historické zážitky. Nezapomeňte na kapesníky – vydatně se zpotíte, když projdete hradem celým.

Skutečné putování po lesích

Horní Cerekev se nachází poblíž Želivky, což znamená, že je kolem mnoho lesů. Vyjděte tedy do přírody, pojďte si pro houby nebo jen tak vychutnejte čerstvý vzduch.

Pro více informací o okrese Pelhřimov navštivte stránku Wikipedia.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Horní Cerekev – okres Pelhřimov

  • Prohlídka zámku Horní Cerekev
  • Návštěva muzea historických vozidel
  • Cyklostezka v okolí s krásnými výhledy
  • Koupání a sportovní aktivity na přehradě Pařížov
  • Návštěva zvířecího parku Ždírec nad Doubravou
  • Relaxace v lázeňském městě Třešť

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak trénovat chování psa pomocí individuálního výcviku
Další článekFoukací harmonika pro děti: výhody a nevýhody
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno