Kam na výlet s dětmi Hostouň – okres Domažlice

Chcete strávit příjemný den s rodinou a dětmi? Hostouň v okrese Domažlice je ideální místo na výlet. Hostouň leží v blízkosti Českého lesa, a proto nabízí krásnou přírodu a mnoho zajímavých aktivit.

Přírodní památky:
V okolí Hostouně se nachází mnoho přírodních památek, jako například skalní útvary Ostroh, Rábí nebo rozhledna na vrchu Bolfánek.

Adrenalinové zážitky:
Pro milovníky adrenalinu je v Hostouni a okolí skvěle vybavený Bikepark.

Vodní radovánky:
V létě nabízí Hostouň mnoho míst k osvěžení, jako například Bělečský rybník nebo zámecký park s jezírkem.

Cyklostezky a turistické trasy:
Pro milovníky cykloturistiky a pěší turistiky nabízí Hostouň řadu krásných cyklostezek a turistických tras. Doporučujeme výlet na vrchol Bolfánku s nádherným výhledem na krajinu.

Pokud hledáte klidné místo na výlet s dětmi, navštivte Hostouň v okrese Domažlice. Toto místo nabízí nejen mnoho aktivit, ale i překrásnou přírodu.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi – Hostouň, okres Domažlice

Kam na výlet s dětmi – Hostouň, okres Domažlice

Hostouň je malebné městečko ležící v okrese Domažlice. Pokud hledáte zajímavé a příjemné místo pro výlet s celou rodinou, Hostouň je pro vás tou pravou volbou. Zde je seznam aktivit, které můžete na svém výletu podniknout.

1. Návštěva zámku Hostouň

Zámek Hostouň je krásná památka, kterou určitě stojí za to navštívit. Po prohlídce zámku můžete navštívit i zdejší zámecký park. V parku se děti mohou projít na houpačkách nebo si zahrát v pískovišti.

2. Procházka po Hostouňské přehradě

Hostouňská přehrada je perfektní místo pro odpočinek a rekreaci. Můžete zde podniknout procházku nebo se projet na kole. Děti zde mohou hrát různé hry nebo si užít plavání v přehradě.

3. Návštěva rozhledny Na Výšině

Rozhledna Na Výšině je turistická atrakce, která se nachází v blízkosti Hostouně. Díky této rozhledně si můžete užít krásný výhled na okolní krajinu. Pro děti je zde připravena i speciální turistická stezka.

4. Prohlídka muzea lidových staveb

Muzeum lidových staveb se nachází v přilehlé obci Skanzen. Zde si můžete prohlédnout autentické lidové stavby a seznámit se s životem našich předků. Pro děti je zde k dispozici i dětské hřiště.

Pokud posílíte chuť během vašeho výletu, doporučujeme navštívit restauraci a kavárnu Staré Hradky, která se nachází v blízkosti Hostouně.

Věříme, že vám náš seznam aktivit pomohl s plánováním vašeho výletu do Hostouně. Těšíme se, až nás navštívíte!

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Hostouň – okres Domažlice

Kde se nachází Hostouň?

Hostouň je město, které se nachází v okrese Domažlice, ve Západočeském kraji.

Co nabízí Hostouň pro rodiny s dětmi?

Hostouň nabízí mnoho možností pro výlety s dětmi. Jednou z atrakcí je například zámek Hostouň se zámeckou zahradou, která je ideální pro pikniky a odpočinek v přírodě. Další možností je návštěva zábavního parku Šumavského pravěku nebo procházka po naučné stezce Lamerberg – Homole.

Co dalšího se dá v okolí Hostouně podniknout?

V okolí Hostouně lze podniknout i další zajímavé výlety s dětmi. Například se můžete vydat do nedalekého města Domažlice, kde můžete navštívit muzeum řemesel a tradic nebo si zahrát minigolf. Výbornou zábavou pro celou rodinu je i návštěva protileteckého krytu v Plané, který je unikátní svou historií a vzhledem.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Hostouň – okres Domažlice

Tip na výlet s dětmi v Hostouni

Pokud hledáte skvělou destinaci pro rodinný výlet s dětmi, Hostouň je skvělou volbou. Tato malebná obec se nachází v okrese Domažlice a nabízí mnoho možností pro zábavu s celou rodinou.

Kde se ubytovat v Hostouni

Po celodenním objevování krás Hostouně a okolí určitě oceníte pohodlné ubytování. Naštěstí, v okolí Hostouně najdete mnoho rodinných penzionů a ubytování, které jsou v ideálních službách pro rodiny s dětmi.

Co navštívit v Hostouni a okolí

Jednou z nejpopulárnějších aktivit pro rodiny s dětmi v oblasti Hostouně je návštěva zdejšího kamenného vodopádu. Okolní lesy také nabízí mnoho příležitostí pro pěší turistiku a cykloturistiku. Pokud máte rádi historii, můžete navštívit zdejší zámek, který byl postaven v časném barokním stylu.

Celkově vzato, Hostouň je skvělou volbou pro rodinný výlet s dětmi. Nabízí mnoho zábavy, aktivit a pohodlné ubytování pro celou rodinu. Proto neváhejte a vydajte se tuto malebnou oblast objevovat!

Zjistěte více o Hostouni na Wikipedii

pro děti

Kam na výlet s dětmi Hostouň – okres Domažlice

  • Návštěva zámku Hostouň s prohlídkou interiérů a zahrad
  • Výlet do přírodního parku Český les s možností koupání v přehradě Lučina
  • Procházka okolím města Domažlice s návštěvou kostela sv. Václava
  • Zábava a sportovní aktivity v aquaparku Domažlice
  • Výlet do nedalekého historického města Plzeň s návštěvou pivovaru a zoologické zahrady

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno