Kam na výlet s dětmi Hradec nad Moravicí – okres Opava

Pokud hledáte vhodné místo pro výlet s dětmi, neváhejte navštívit Hradec nad Moravicí v okrese Opava. Tento malebný zámek s okolním parkem nabízí mnoho možností k rodinnému výletu.

Zámek Hradec nad Moravicí se nachází v nádherném okolí a nabízí prohlídku expozic o historii zámku a principy baroka. Navštívit můžete také čtyři muzea, veselé zoo a zámeckou zahradu s fontánami a altánem.

Okolí zámku nabízí také mnoho rekreačních možností. Zámecký park ve stylu anglického romantismu se skládá z klidných alejí a malých rybníků, které děti jistě potěší. V letních měsících se zde také konají kulturní akce a skautské tábory.

Pro rodiny s menšími dětmi je v okolí zámku připraven barevný herní park, kde se děti mohou vyřádit na různých skluzavkách, prolézačkách a lanových překážkách.

Hradec nad Moravicí se tak stane ideálním místem pro výlet s dětmi a určitě se jim zde bude líbit.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Hradec nad Moravicí – okres Opava

Historie Hradce nad Moravicí

Hradec nad Moravicí je malebné městečko, které se nachází v okrese Opava na východě České republiky. Historie města sahá až do 12. století, kdy zde byla postavena první tvrz. V průběhu staletí zde byl postaven zámek, který je nejvýznamnější památkou města.

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí je dominantou města a patří mezi nejvýznamnější barokní stavby v České republice. Zámek se skládá ze čtyř křídel a každé z nich nabízí návštěvníkům velké množství krásných interiérů. Kromě prohlídek je zde také možnost si zahrát minigolf nebo si vyzkoušet lukostřelbu.

Botanická zahrada

V blízkosti zámku se nachází Botanická zahrada, která patří mezi nejkrásnější na Moravě. Zahrada má rozlohu 23 hektarů a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých rostlin a květin. Pro děti je zde připravena celá řada atrakcí a herních prvků, jako jsou prolézačky, houpačky a skluzavky.

Lysá hora

Pokud máte rádi přírodu a turistiku, určitě navštivte Lysou horu. Tento vrchol se nachází v blízkosti Hradce nad Moravicí a nabízí nádherné výhledy do okolí. Pro děti jsou zde připraveny různé turistické stezky, na kterých se mohou učit o přírodě a zvířatech, které zde žijí.

Závěr

Hradec nad Moravicí a jeho okolí nabízejí mnoho zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Za zmínku stojí také nedaleká obec Velká Kraš, kde se nachází poutní místo Svatá Hora. Pokud chcete strávit příjemný výlet s rodinou, určitě vezměte děti do Hradce nad Moravicí.

Zde najdete další tipy na výlety s dětmi v okrese Opava.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQ: Kam na výlet s dětmi Hradec nad Moravicí – okres Opava

Co nabízí Hradec nad Moravicí dětem?

Hradec nad Moravicí nabízí mnoho výletních možností pro děti. Mezi nejznámější patří návštěva zámku a zámeckého parku, kde děti mohou navštívit interaktivní expozici o zámeckém životě a zahrát si královské hry.

Kde si mohu s dětmi užít adrenalinové zážitky?

Pro milovníky adrenalinu se doporučuje návštěva outdoorového parku Adventure Park Hradec nad Moravicí, kde si mohou děti vyzkoušet lezení po lanových překážkách a další aktivity.

Co mohu dělat s dětmi v okolí Hradce nad Moravicí?

V okolí Hradce nad Moravicí se nachází řada dalších zajímavých míst pro výlety s dětmi. Doporučujeme návštěvu ZOO Ostrava, Landek Parku nebo hradu Sovinec.

Existují v Hradci nad Moravicí možnosti ubytování pro rodiny s dětmi?

Ano, v Hradci nad Moravicí najdete řadu penzionů, hotelů a apartmánů, které nabízejí ubytování pro rodiny s dětmi. Doporučujeme rezervovat si ubytování předem, zejména v letních měsících a během víkendů.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Hradec nad Moravicí – okres Opava: Rodinný výlet do zámku Hradec nad Moravicí

Hradec nad Moravicí patří k nejnavštěvovanějším turistickým místům v okolí Opavy a nabízí možnosti k prožití nezapomenutelného rodinného výletu pro dospělé i děti.

Zámek Hradec nad Moravicí

Zámek Hradec nad Moravicí je nejvýznamnější a nejnavštěvovanější památkou, kterou můžete navštívit v okolí Hradce nad Moravicí. Je celý obklopen okrasnými zahradami, kde najdete například arboretum s mnoha druhy stromů a keřů. V samotném zámku se nachází expozice o historii zámku a území okolo něj, včetně interaktivních her pro děti i dospělé. Součástí zámku je také velký park s hřišti, sezením a grilovacími místy, kde si můžete odpočinout po prohlídce zámku.

Pro více informací o historii zámku Hradec nad Moravicí se můžete podívat na wikipedii.

Tip na další rodinné aktivity v okolí

Pokud máte rádi pěší turistiku, můžete se vydat na některou z mnoha turistických stezek v okolí Hradce nad Moravicí. V blízkosti se nachází také koupaliště, kde si můžete v letním období zpříjemnit horké dny. V okolí se také nachází možnost projížďky na koni, cyklistické stezky a další atrakce.

Pro více tipů na výlety s dětmi můžete navštívit stránku dovolenanavylet.cz.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Hradec nad Moravicí – okres Opava

  • Navštivte zámek Hradec nad Moravicí
  • Projděte se zámeckým parkem s dětmi
  • Mrkněte na muzeum postaviček – PLAYMOBIL FUNPARK
  • Vydejte se do Panského rybníka na koupání a piknik
  • Navštivte Opatovickou přehradu

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekMiminko v 5. měsíci života: poradíme vám, jak správně zvládat různé situace.
Další článekJaké jsou výhody a nevýhody polyamorických vztahů?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno