Kam na výlet s dětmi: Hrochův Týnec – okres Chrudim

Pokud hledáte místo, kde si užijete spoustu zábavy s vašimi dětmi, doporučujeme navštívit Hrochův Týnec v okrese Chrudim. Toto malebné městečko nabízí mnoho zajímavostí pro celou rodinu.

Hrad Hrochův Týnec je hlavní turistickou atrakcí této oblasti. Děti budou nadšené z prohlídky hradu, kde se mohou bavit jako opravdoví rytíři a princezny. Na hradě se také často konají různé kulturní akce pro rodiny s dětmi.

V létě můžete navštívit koupaliště Hrochův Týnec, které nabízí plavání, skluzavky a další vodní aktivity pro celou rodinu. Kromě toho se zde nachází také hřiště a venkovní sportoviště, kde si děti mohou zahrát fotbal, volejbal a další sporty.

Pro milovníky zvířat a přírody je zde Zoo Hrochův Týnec, kde mohou děti pozorovat a krmit zvířata, jako jsou medvědi, lamy, kamzíci a další exotická zvířata.

Pokud hledáte neobvyklou atrakci, navštivte lávku perníčků, kde si můžete koupit tradiční srdcové perníčky ve tvaru lávky.

Hrochův Týnec je ideální místo pro rodinný výlet, který nabídne zábavu a dobrodružství pro všechny.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi: Hrochův Týnec – okres Chrudim

O Hrochově Týnci

Hrochův Týnec je malebné městečko, které se nachází v okrese Chrudim. Poutá pozornost nejen díky svému názvu, ale také díky své historii a krásnému okolí. Městečko se nachází 10 kilometrů jihozápadně od Chrudimi a nabízí mnoho možností pro trávení volného času s dětmi.

Zámek v Hrochově Týnci

Nejoblíbenějším místem dětí je bezpochyby zámek v Hrochově Týnci. Zámek byl postaven na místě bývalé tvrze v roce 1540 a dnes slouží jako muzeum. V zámku se můžete podívat na expozice týkající se historie města a regionu. Pro děti jsou zde interaktivní prvky, jako například hledání pokladů. Navíc je zámek obklopen krásným parkem s labyrintem a dětským hřištěm.

Lyžařský areál Hrochův Týnec

V zimě se v Hrochově Týnci nachází lyžařský areál, který nabízí 5 km sjezdovek pro začínající i pokročilé lyžaře. Pro děti je zde vyhrazený sjezdový svah se sněžným parkem. Lyžařský areál je dobře vybavený a nabízí školu lyžování pro děti.

Koupání a vodní sporty

Pro milovníky vodních sportů je v Hrochově Týnci k dispozici řeka Chrudimka, kde si můžete pronajmout kánoe, kajaky nebo flotilu. Řeka je vhodná i k plavání a koupání, vodní teplota bývá v letních měsících kolem 20 stupňů Celsia. Na břehu řeky Chrudimky se nachází i dětské hřiště a grilovací místa.

V Hrochově Týnci a jeho okolí najdete i další možnosti pro trávení volného času s dětmi. Pokud hledáte inspiraci, můžete se podívat na tento článek od časopisu Parents, který nabízí tipy na rodinné výlety v USA.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Hrochův Týnec – okres Chrudim

1. Co je Hrochův Týnec?

Hrochův Týnec je malá vesnice nacházející se v okrese Chrudim v Pardubickém kraji. Její hlavní atrakcí je areál zámečku Hrochův Týnec, který se rozkládá na břehu řeky Chrudimky.

2. Co nabízí zámeček Hrochův Týnec?

Zámeček Hrochův Týnec nabízí návštěvníkům prohlídku zámeckého parku, zahrady a interiérů zámečku. Kromě toho zde najdete i zvířátka, která určitě potěší nejen děti.

3. Jaké jsou další možnosti výletu s dětmi v Hrochově Týnci?

Kromě prohlídky zámeckého areálu můžete v Hrochově Týnci navštívit i Nový zámek, který je vzdálen jen pár minut chůze od zámečku. Zajímavým cílem výletu může být i oblíbený vodní areál řeky Chrudimky v nedalekém městě Hlinsku.

dovolená

Kam na výlet s dětmi do Hrochova Týnce – okresu Chrudim?

Hrochův Týnec

Hrochův Týnec se nachází v okrese Chrudim a nabízí mnoho možností pro výlet s dětmi. Jedním z hlavních lákadel je hrad Hrochův Týnec, který je otevřený pro veřejnost a můžete se zde projít celým interiérem. Nezapomeňte si projít i okolní park, kde se děti mohou vyřádit na dětských prolézačkách.

Muzeum Vesnice v Rybném

Dalším zajímavým výletem pro rodiny s dětmi je navštívení Muzea Vesnice v Rybném, které se nachází v nedaleké obci. Zde se můžete podívat do Muzea pivovarnictví, Muzea kočárů, ale i do Muzea betlémů.

Pro více informací o Hrochově Týnci a okolí použijte tento odkaz na Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Hroch%C5%AFv_T%C3%BDnec

pro děti

Kam na výlet s dětmi Hrochův Týnec – okres Chrudim

  • Interaktivní expozice Hroch
  • Zoo s exotickými zvířaty
  • Aquapark s 8 tobogany a bazény
  • Lanové centrum s 5 trasami
  • Dětské hřiště a park s labyrintem
  • Kavárna s nabídkou domácího zákusku
  • Skvělá možnost koupání a sportovního vyžití

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekVýživa měsíčního miminka: jaká jsou doporučená jídla a množství?
Další článekDožijte se nezapomenutelné dovolené s dětmi na ostrově Kos☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno