Kam na výlet s dětmi v Jablonci nad Nisou

Jablonec nad Nisou je krásné město v severních Čechách, které nabízí mnoho možností k výletům s dětmi. Zde jsou některé tipy na to, kde strávit nezapomenutelný den:

 • Aquapark Jablonec nad Nisou – Zábava v aquaparku je skvělý způsob, jak strávit den s dětmi. Naleznete zde bazény s tobogány, vodními atrakcemi a saunou.
 • Botanická zahrada – Krásná zahrada se nachází v centru města a nabízí mnoho zajímavých rostlin a květin pro děti i dospělé.
 • Zábavní park Babylon – Zábavní park nabízí mnoho atrakcí, jako například lanovku, tobogány, bowling, laserovou arénu a mnoho dalšího.
 • Český ráj – Krásná krajina Českého ráje je ideálním místem pro pěší výlety i kolo v přírodě.

Takže, pokud plánujete výlet s dětmi, Jablonec nad Nisou nabízí mnoho zábavných aktivit pro celou rodinu.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou je krásné město na severu České republiky, které nabízí mnoho zajímavých aktivit pro rodiny s dětmi. V této příspěvku vám přinášíme několik tipů na výlety do této lokalit:

1. IQPark Jablonec nad Nisou

IQPark Jablonec nad Nisou

IQPark je multifunkční vzdělávací areál, který nabízí interaktivní zážitky pro děti v různých věkových kategoriích. Děti se zde mohou naučit nové vědomosti a dovednosti prostřednictvím her a experimentů. Navíc se tato aktivita nehodí jen pro děti, ale i pro rodiče, kteří rádi objevují nové věci.

Zdroj

2. Skalní město Trosky

Skalní město Trosky

Skalní město Trosky je výlet, který vás zavede do působivé krajiny hor. Trosky jsou ruiny hradu, které dominují nad okolní krajinou a nabízejí skvělý výhled pro všechny návštěvníky. Cesta k hradu je lehce strmá, ale bezpečná a je vhodná i pro děti starší 6 let. U hradu je možné strávit celý den a prozkoumat okolí, které nabízí mnoho krásných míst a scenérií.

Zdroj

3. Zámek Sychrov

Zámek Sychrov

Zámek Sychrov je krásná památka barokní architektury s bohatou historií. Sychrov je velmi zajímavé místo pro všechny návštěvníky, kteří se rádi vracejí do minulosti a poznávají historii. Pro děti jsou zde připravené zajímavé programy, které je naučí více o životě na zámku.

Zdroj

4. Zoo Liberec

Zoo Liberec

Zoo Liberec je jedna z nejnavštěvovanějších zoo v České republice, která nabízí mnoho různých druhů zvířat a zajímavé programy pro děti i dospělé. Děti si zde mohou prohlédnout zvířata z celého světa a naučit se více o životě v přírodě.

Zdroj

5. Ski areál Tanvaldský Špičák

Ski areál Tanvaldský Špičák

Tanvaldský Špičák je ideální místo pro rodinný výlet v zimě. Ski areál nabízí sjezdovky různých obtížností a všechny potřebné vybavení. Pro děti jsou zde připravené lyžařské školy, kde se naučí první kroky na lyžích.

Zdroj

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Jablonci nad Nisou

1. Botanická zahrada

V Jablonci nad Nisou se nachází krásná botanická zahrada plná rostlin a květin z celého světa. Pro děti je zde připravena naučná stezka s různými úkoly a hrami. Vstupné je zdarma.

2. ZOO Liberec

Nedaleko Jablonce nad Nisou se nachází Zoo Liberec, která patří mezi největší zoologické zahrady v České republice. Děti zde mohou vidět různá zvířata a přihlédnout k jejich dennímu životu. Vstupné je dle výšky dětí, přesnější informace naleznete na webových stránkách zoo.

3. Skalní město

Poblíž Jablonce nad Nisou se nachází Skalní město, které je ideální pro rodinný výlet. Děti si zde mohou prohlédnout krásné skalní útvary a vyzkoušet si různé výškové aktivity. Vstupné je dle věkové kategorie návštěvníka, více informací najdete na oficiálních stránkách.

dovolená

Kam na výlet s dětmi v Jablonci nad Nisou

Kino Hvězda

Jedním z nejlepších programů pro rodiny s dětmi je návštěva Kina Hvězda. Kino Hvězda hraje nové filmy pro děti a rodiče. Navíc, Kino Hvězda nabízí mnoho skvělých akcí pro rodiny, jako jsou filmové besídky a soutěže. Vstupenky na filmy jsou navíc velmi dostupné.

Malá Skála

Pokud hledáte přírodní krásy a odpočinek, Malá Skála je dobrá volba. Malá Skála nabízí mnoho turistických tras pro rodiny s dětmi, kde se můžete projít nádhernou přírodou a užít si krásné výhledy. Navíc jsou zde mnoho restaurací, kde můžete ochutnat tradiční českou kuchyni.

Pro více informací o Malé Skále navštivte wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Jablonec nad Nisou

 • Navštivte ZOO Liberec s více než 160 druhy zvířat
 • Prozkoumejte hřebčín Svatý Václav a naučte se o koních
 • Vyběhněte se na rozhlednu Štěpánka a užijte si krásný výhled
 • Zahrajte si mini golf nebo fotbalgolf v areálu Golf Parku Jablonec
 • Navštivte koupaliště Na Koupališti a zrelaxujte se v přírodě
 • Užijte si pohádkovou atmosféru v Muzeu skla a bižuterie
 • Navštivte aquapark Babylon Liberec s více než 20 bazény a tobogány

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak deskové hry pomáhají rozvíjet důležité dovednosti u dětí od 4 let
Další článekJak si užít rodinnou dovolenou v Dubaji☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno