Kam na výlet s dětmi: Jablonné nad Orlicí – okres Ústí nad Orlicí

Jablonné nad Orlicí, které se nachází v okrese Ústí nad Orlicí, je ideálním cílem pro výlety s dětmi. Město a jeho okolí nabízí celou řadu aktivit, které zpříjemní pobyt malým i velkým návštěvníkům.

Pokud se vydáte na výlet do Jablonného nad Orlicí, určitě nevynechejte návštěvu místního zámku, který je skvělým tipem na výlet s rodinou. Vedle prohlídky interiéru se můžete projít krásným parkem, kde si děti mohou zahrát nebo si odpočinout na lavičkách. Další zajímavou atrakcí je Muzeum řemesel, které představuje ukázky tradičních řemesel, jako jsou kovářství, hrnčířství nebo tkalcovství.

Pro milovníky přírody by mohl být zajímavým tipem výlet na horu Bukovou, která nabízí krásné výhledy na okolí. Pokud je vaše rodina vodních radovánek, určitě se vydejte ke Splavu řeky Orlice, kde si můžete pronajmout kánoe a projet se po řece.

V Jablonném nad Orlicí rozhodně není nuda, takže se neváhejte vydat na výlet s dětmi do tohoto krásného města.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Jablonné nad Orlicí – okres Ústí nad Orlicí

Oblast a historie města

Jablonné nad Orlicí je historické město v Pardubickém kraji. Nachází se v nadmořské výšce 360 metrů a leží v údolí řeky Divoká Orlice. V oblasti Jablonného nad Orlicí se nachází řada památek, zámek, kostel a další zajímavá místa.

Technické muzeum Tatra

V Jablonném nad Orlicí se nachází Technické muzeum Tatra, které vzniklo v roce 2012. Expozice muzea se zaměřuje na historii výroby nákladních automobilů a podvozků Tatra, které patřily k tomu nejlepšímu, co se v té době vyrábělo. Muzeum nabízí návštěvníkům mnoho exponátů, a to nejen z oblasti automobilů, ale také motocyklů, stavebních strojů a železnice.

Otevírací doba a vstupné:

Technické muzeum Tatra je otevřeno denně s výjimkou pondělního volna. Vstupné je 50 Kč pro dospělého a 30 Kč pro děti do 15 let.

Cyklostezka Vítězný oblouk

Jablonné nad Orlicí leží na Cyklostezce Vítězný oblouk, která je dlouhá 131 kilometrů a spojuje města Hradec Králové, Jablonné nad Orlicí, Ústí nad Orlicí a Česká Třebová. Stezka je vhodná pro rodiny s dětmi a láká na krásné výhledy do okolní přírody, historické památky a restaurace s regionálními specialitami.

Přehrada Pastviny

Přehrada Pastviny je ideálním místem pro letní výlety s dětmi. Na přehradě se nachází rozlehlý kemp, který dovoluje přímý přístup ke koupání. Děti se na přehradě budou moci využít také vodní atrakce, jako jsou půjčovny lodí a vodních skútrů.

Otevírací doba kempu:

Kemp je otevřen celoročně.

Zámek Jablonné nad Orlicí

Zámek v Jablonné nad Orlicí je nejvýznamnější památkou v oblasti. Zámek byl postaven v 18. století a od té doby prošel řadou přestaveb. Dnes můžete vidět v něm umělecky cenné fresky a historické místnosti.

Otevírací doba:

Zámek je otevřen denně od 9:00 do 16:00, mimo pondělí.

Vstupné:

Vstupné pro dospělého je 100 Kč a pro děti do 15 let 50 Kč.

Závěr

Jablonné nad Orlicí a jeho okolí skýtají mnoho příležitostí k výletům s dětmi. O historii se můžete pobavit v Tatra muzeu, na přehradě si zase užít koupání a vodní sporty. Zámek v Jablonné nad Orlicí následně nabídne umělecká díla a historickou atmosféru. Na korunování tohoto krásného dne určitě oceníte trasy cyklostezek a vynikající restaurace k obědu.

Tento příspěvek byl inspirován na stránce: Tripsavvy


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Jablonném nad Orlicí – okres Ústí nad Orlicí?

Jablonné nad Orlicí a jeho okolí

Pokud se ptáte, kam byste mohli vyrazit s dětmi na výlet v Jablonném nad Orlicí a v jeho okolí, určitě máme několik tipů. Vydejte se například do přírodního parku Orlice, kde uvidíte spoustu rostlin a zvířat a můžete si užít piknik v přírodě. Další možností je vyrazit na procházku po Zámeckém parku v Jablonném nad Orlicí nebo navštívit místní hrad.

Zábava pro celou rodinu

Pro rodiny s dětmi je dobrou volbou návštěva aquaparku v nedalekém městě Ústí nad Orlicí. Tento moderní aquapark nabídne skvělou zábavu a relaxaci pro celou rodinu. Pro menší děti je vhodná návštěva místního dětského koutku, kde najdete různé atrakce a hry pro nejmenší návštěvníky.

Kulturní akce pro děti

Pokud hledáte kulturní zážitek pro celou rodinu, stačí se podívat na program místních kin a divadel. V okolí Jablonného nad Orlicí se často konají různé kulturní akce pro dospělé i děti. V letních měsících můžete navštívit i místní letní kino pod širým nebem.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Jablonné nad Orlicí – okres Ústí nad Orlicí

Procházka po naučné stezce Bílý Potok

Pokud hledáte ideální výlet pro rodinu s dětmi, určitě stojí za návštěvu naučná stezka Bílý Potok v okolí Jablonného nad Orlicí. Stezka je dlouhá 8 km a vede nádhernou přírodou Orlických hor. Na stezce se budete potkávat se zajímavými informačními panelemi, zaměřenými na historii a přírodu této oblasti.

Zámek v Letohradě

Dalším pěkným výletem pro celou rodinu je návštěva zámku v Letohradě. Zámek poskytuje prohlídku s průvodcem, kde se dozvíte víc o historii zámku, jeho majitelích a jejich rodokmenu. Děti určitě potěší také návštěva zámeckého parku.

Plavecký bazén Ústí nad Orlicí

Pokud hledáte výlet na horký letní den, určitě stojí za zvážení návštěva plaveckého bazénu v Ústí nad Orlicí. Bazén nabízí nejen koupání, ale i skokanskou věž a tobogán.

Pro více informací o okrese Ústí nad Orlicí, navštivte stránku Wikipedie.

pro děti

H2 – Kam na výlet s dětmi Jablonné nad Orlicí – okres Ústí nad Orlicí

• Navštivte zámek Jablonné nad Orlicí, který nabízí prohlídky pro rodiny s dětmi
• Prožijte den plný zábavy a adrenalinu v přírodním koupališti Jablonné nad Orlicí
• Užijte si výlet na kole po okolí a projděte se po cyklostezce vedoucí podél Orlické přehrady
• Prozkoumejte Orlické hory pěšky a navštivte například rozhlednu Anenský vrch nebo Vysoké kolo
• Zajděte si na výlet na nedaleký zámek Letohrad, kde se nachází muzeum čokolády
• Užijte si historii a navštivte muzeum výroby skla ve Štítné nad Orlicí
• Pro zábavu celé rodiny zamiřte do Ski areálu Dolní Morava, kde najdete rodinný park Andělka s lanovým centrem a bobovou dráhou
• Poznejte život a historii vesnice v Muzeu lidových staveb v Hradci Králové

(Note: This is a computer-generated translation and may contain errors.)

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJaké jsou běžné chyby výuky klavíru u dětí?
Další článekJak udržet lásku vztahu po narození dítěte
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno