Kam na výlet s dětmi Jevišovice – okres Znojmo

Pokud hledáte zajímavé místo, kam vyrazit na výlet s dětmi v okolí Jevišovic a Znojma, máme pro vás pár tipů.

Jevišovice nabízí procházku historickým centrem města a prohlídku zámku. Pro děti je určitě zajímavá návštěva zámeckého parku s hradem a skrytým jezírkem.

Pro rodiny, které mají rády zvířata, doporučujeme výlet do Vranova nad Dyjí a návštěvu ZOO. Další variantou je přírodní rezervace Čížovská pískovna s písečnými plážemi, kde se děti mohou koupat a hrát si na písku.

V okrese Znojmo můžete navštívit koupaliště v Kuchařovicích a Aquapark Vyškovsko. Pro sportovnější rodiny jsou tu cyklostezky a trasy pro inline bruslení.

Nezapomeňte si s sebou vzít dostatek pitného režimu a ochranu proti slunci. Přejeme vám krásný výlet!

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Jevišovice – okres Znojmo

Jevišovice – ideální cíl výletu s dětmi

Jevišovice jsou malé město v okresu Znojmo, které nabízí spoustu aktivit pro rodiny s dětmi. Pokud hledáte novou destinaci pro výlet, určitě se vydejte směrem na jihovýchod České republiky a navštivte toto krásné místo.

Jevišovický zámek

Za první zastávkou vašeho výletu zvažte návštěvu Jevišovického zámku. K vidění jsou zde krásné interiéry, které vás přenesou zpět v čase. Děti jistě potěší navštívení muzea hraček, které se nachází v zámecké kapli.

Pohádková stezka

Prozkoumejte krásy přírody v okolí města na Pohádkové stezce. Stezka je plná zvířat a rostlin, na každém kroku se potkáte s novou pohádkovou postavou. Dětem se bude líbit objevování nových tajemství a zároveň se budou učit o přírodě.

Zoo Jihlava

Vzdálenost Jevišovic od Jihlavy je necelých 40 km. Pokud tedy hledáte výlet na celý den, vydejte se do tamní zoo. Zoo Jihlava nabízí mnoho druhů zvířat, které děti určitě potěší. K vidění jsou zde sloni, opice, různé druhy plazů a mnoho dalších.

Zřícenina hradu Nový Hrádek

Jde o malou zříceninu hradu, která je v blízkosti obce Vidonice. I když už není z hradu mnoho co vidět, děti vás jistě překvapí svými představami o tom, jak hrad kdysi vypadal. V okolí zříceniny najdete krásné výhledy na okolní krajinu a louky plné květin a rostlin.

Odpočinek v místní restauraci

Po celém dni stráveném výletování si určitě zasloužíte zasloužený odpočinek. V centru Jevišovic najdete několik místních restaurací, kde si můžete dát dobré jídlo a osvěžující nápoje.

Neváhejte a vydejte se do Jevišovic na výlet s rodinou. Užijte si spoustu zábavy a zároveň se učte novým věcem.

Zdrojový odkaz: https://www.travelandleisure.com/trip-ideas/best-family-vacations-with-kids


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v okrese Znojmo?

Jevišovice

Jevišovice jsou malebné městečko v okrese Znojmo, ideální pro rodinný výlet. Zde je několik zajímavých míst, které mohou vaše děti potěšit.

  • Zámek Jevišovice – prohlídkou zámku se mohou děti seznámit s historií Jevišovic a Znojemska. K dispozici jsou také různé edukační programy.
  • Koupaliště Jevišovice – v letních měsících se můžete vykoupat v moderním koupališti se skluzavkami a tobogánem.
  • Zoo Jevišovice – malá, ale příjemná zoo se nachází v blízkosti zámku. Děti zde mohou vidět různá zvířata, jako např. opice, klokany nebo losy.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Jevišovice – okres Znojmo

Navštivte hrad Jevišovice

Jevišovice jsou malebné městečko v okrese Znojmo, které se může pyšnit impozantním hradem z 13. století. Prohlédněte si historickou expozici a ponořte se do atmosféry života středověkých šlechticů. Pro děti bude atraktivní i návštěva muzea hraček.

Procházka po Jevišovické rokli

Krásné přírodní památky najdete už od samotného centra Jevišovic, ke kterému patří i jedna z nejkrásnějších roklí v okolí. Cesta je vhodná pro malé i velké až k romantickému zřícenině mlynářského mlýna.

Výlet k zámku Vranov nad Dyjí

Pokud se rozhodnete pro delší výlet, navštívit můžete také krásný zámek Vranov nad Dyjí. Kromě prohlídky hradu můžete absolvovat výlet lodí po přehradě či projít se po nádherném parku.

Více informací o Jevišovicích na Wikipedii

pro děti

Kam na výlet s dětmi Jevišovice – okres Znojmo

  • Návštěva hradu Jevišovice s výhledem na okolí
  • Procházka přírodou v okolí Jevišovických jeskyní
  • Návštěva zámku Jevišovice s expozicí středověkého života
  • Projížďka na koních v prostředí přirozené krajiny
  • Koupání v blízkém koupališti Podmolí
  • Návštěva Archeoparku v Pavlově s expozicí mamutů a pravěkého člověka
  • Přejezd na nedaleký Lednicko-Valtický areál s prohlídkou zbytků tvrze Pohansko a zámeckého parku

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak najít hotel, který splní požadavky rodin s dětmi na dovolené u moře☀️
Další článekJak se otec může podílet na přípravě syna na dospělost: jak pomoci s volbou kariéry a osobních cílů
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno