Kam na výlet s dětmi Kaplice – okres Český Krumlov

Pokud hledáte vhodné destinace na výlet s dětmi v okrese Český Krumlov, určitě nevynechejte malebné městečko Kaplice. Zde vám přinášíme několik tipů na zajímavá místa, která budou určitě bavit celou rodinu.

Nejprve doporučujeme navštívit Kaplický zámek, který se nachází v blízkosti historického centra města. Zámek patřil v minulosti předním šlechtickým rodům a dnes slouží jako multifunkční kulturní a společenské centrum. Navštívit zde můžete zajímavé výstavy a kulturní akce.

Další z atrakcí Kaplice je např. Muzeum barokních soch. Muzeum se nachází v prostorách bývalé gotické kaple a prezentuje návštěvníkům unikátní sbírku barokních soch z místních kostelů a kaplí.

Milovníci přírody si jistě přijdou na své na nedalekém Vyšším Brodě. Zde se nachází žijící expozice rybářství, kde se děti mohou kromě pohledu na ryby naučit celý proces rybolovu a navíc vyzkoušet si ho i samy.

Za zmínku také stojí kaplické koupaliště, které nabízí kromě standardního vybavení (bazén, tobogán) i menší dětské brouzdaliště s vodní hrou.

V Kaplici se určitě nenudíte a vybaveni těmito tipy se můžete těšit na krásný výlet s celou rodinou.

děti výletKam na výlet s dětmi Kaplice – okres Český Krumlov

Kaplice – ideální místo pro výlet s dětmi

Kaplice se nachází v okrese Český Krumlov a nabízí mnoho možností pro výlety s dětmi. Tento malebný městečko se nachází v blízkosti Lipenské přehrady a Národního parku Šumava a je proto ideálním místem pro rodinnou dovolenou plnou aktivit a zážitků.

Návštěva Hliníku nad Vltavou

Hliník nad Vltavou se nachází v blízkosti Kaplice a nabízí mnoho možností pro výlety s dětmi. Zde můžete navštívit Sklářské muzeum, kde se Vaše děti dozví vše o výrobě skla a dokonce si mohou i sami vyrobit své první skleničky. Pro milovníky zvířat je zde také naučná stezka s pestrou faunou a flórou, kde se budou moci seznámit s různými druhy zvířat a rostlin.

Návštěva Lipenské přehrady

Lipenská přehrada je jednou z největších vodních nádrží v České Republice a nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu. Děti se budou bavit na pískových plážích, můžete si zapůjčit lodě nebo jachty, vyzkoušet wakeboarding nebo si vyzkoušet adrenalinovou atrakci – lanový park.

Návštěva hradu Rožmberk

Hrad Rožmberk se nachází v blízkosti Kaplice a nabízí velmi zajímavou procházku s výhledy na okolí. Děti si určitě oblíbí výhledy z věží a prohlídku zbrojnice. Pro rodiče může být zajímavá prohlídka interiéru hradu, který má bohatou historii a nachází se v něm mnoho zajímavých artefaktů.

Koupání a vodní sporty v okolí

Kaplice se nachází v okolí mnoha jezer a rybníků, kde je možné si zaplavat nebo vyzkoušet různé vodní sporty. Například jezero Černá v Pošumaví nabízí písečnou pláž a výbornou možnost koupání a windsurfingu.

Přijeďte s Vaší rodinou na výlet do Kaplice a užijte si krásnou přírodu plnou zábavy a dobrodružství.

Další tipy na rodinné výlety v USA

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Kaplice – okres Český Krumlov

FAQs

1. Kde mohu s dětmi navštívit v Kaplici?

V Kaplici můžete navštívit například:

 • zámek Kaplice
 • zoo Dolní Dvořiště
 • ropný skanzen

2. Jak se dostanu do Kaplice?

Kaplice se nachází v okrese Český Krumlov. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je autem nebo autobusem. Z Prahy je to cca 150 km po dálnici D3 směrem na České Budějovice.

3. Kde mohu s dětmi najíst?

V Kaplici a okolí najdete několik restaurací a hospod. Doporučit můžeme například U Krále Jana nebo Restaurace Ve Věži.


dovolená

Kam na výlet s dětmi Kaplice – okres Český Krumlov

Kaplický zámek

Jedním z největších lákadel Kaplice a okolí je zámek, který se nachází v samotném centru města. Zámek sice není přístupný zevnitř, ale můžete si prohlédnout nedaleký park, kde s dětmi najdete hřiště, které věnuje pozornost především bezpečnosti a zábavě nejmenších návštěvníků.

Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž Lipno se nachází asi 30 minut jízdy autem od Kaplice. V létě můžete využít pláže a koupaliště, v zimě pak sjezdového areálu a běžeckých tratí. V okolí najdete také mnoho cyklostezek a turistických tras.

Kamenný most v Českém Krumlově

Asi 25 minut jízdy autem od Kaplice se nachází historické město Český Krumlov. Zde se můžete projít po kouzelných uličkách, podívat se na zámek a nezapomenout navštívit i ikonický kamenný most. Pro děti je zde připravená hra „Hledání medvědů“ po celém městě.

Více informací o Českém Krumlově můžete najít na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Kaplice – okres Český Krumlov

Co zde můžete zažít s dětmi:

 • Navštívit dřevěnou rozhlednu
 • Prohlédnout si místní zámek a park
 • Projít se po naučné stezce Libín
 • Vyzkoušet si různé aktivní zážitky v parku LipnoLand
 • Zavítat do největšího lanového parku v ČR – Lipno rope park

Kde se zde můžete ubytovat s dětmi:

 • Penzion Dvůr Perlová voda
 • Hotel Zámek Kaplice
 • Penzion U Tří sedláků

Kde se zde můžete najíst s dětmi:

 • Restaurace na Hotelu Zámek Kaplice
 • Buffet u přívozu
 • Pizzerie Buon Gusto
 • Restaurace U Zlatého draka

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno