Kam na výlet s dětmi Kouřim – okres Kolín

Pokud hledáte místo, kam se vydat s dětmi na výlet v okrese Kolín, může být ideální volbou návštěva města Kouřim. Toto malebné město leží východně od Prahy, ať už přijíždíte z Kolína nebo od hlavního města.

Kouřim nabízí mnoho míst, která potěší nejen malé, ale i velké návštěvníky. Jistě potěší historické památky, jako je bazilika sv. Jiří, hrad Vrškamýk nebo Gorlice. Navštívit se dá také kouřimské muzeum, které přibližuje historii regionu.

Ať už se rozhodnete pro prohlídku památek, nebo raději zažijete adrenalinové zážitky na lanovém centru v Kouřimi, jistě si v městě najdete své. Pro rodiny s dětmi doporučujeme také lokální sportovní areál, kde se dají hrát různé sporty, lékařskou stezku po okolí města.

Kouřim se pyšní svou krásnou přírodou a také velkým množství kvalitních cyklostezek, na kterých si určitě užijete krásné výhledy.

Takže pokud se chystáte s dětmi na výlet v okrese Kolín, neváhejte návštěvu Kouřimi. Najdete zde krásnou kulturu a přírodu, která potěší malé i velké.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Kouřim – okres Kolín

Přírodní koupání Kouřimská přehrada

Přírodní koupání na Kouřimské přehradě je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi. K dispozici jsou zde nejen pláže a tobogány, ale také kolotoče a trampolíny. Pro děti je zde připravena také písková pláž a dětské hřiště.

Pro rodiny s menšími dětmi jsou k dispozici písečné hřiště a dětský park, kde se děti mohou vyřádit na skluzavkách, houpačkách a dalších atrakcích. Pro ty nejstatečnější je zde k dispozici také houpačka přes jezero.

Pro větší návštěvníky jsou zde možnosti zapůjčení loděk, kajaků, paddleboardů a windsurfingových prken. Na přehradě probíhají také různé vodní sporty a akce pro děti i dospělé.

Více o možnostech pobytu na Kouřimské přehradě zjistíte zde

Zámek Kouřim

Zámek v Kouřimi je ideální destinací pro rodinný výlet s dětmi. Zámek je otevřený pro veřejnost a návštěvníci zde mohou vidět nejen historické interiéry, ale také stálou výstavu o historii Kouřimska.

Pro děti je zde připravena rozmanitá zábava, jako například hledání pokladů, kvízy, výtvarné dílny a mnoho dalšího. Zde si děti mohou procvičit svou kreativitu a fantazii.

Pro dospělé jsou zde také připraveny komentované prohlídky zámku a jeho historie.

Více informací o zámku v Kouřimi najdete na této stránce

Přírodní park Parukářka

Přírodní park Parukářka je ideálním místem pro rodinný výlet s dětmi, kde si mohou děti užít čerstvého vzduchu a pozorovat přírodu.

Pro děti jsou zde připraveny dřevěné herny, pískoviště, houpačky a další atrakce. Pro dospělé jsou zde připraveny také venkovní fitnes prvky, které slouží k posilování a venkovnímu cvičení.

Park se nachází v blízkosti centra Kouřimi a nabízí také rozmanité možnosti stravování a občerstvení.

Více informací o Přírodním parku Parukářka najdete zde

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v okrese Kolín?

Kouřim

Kouřim se nachází v okrese Kolín a nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi.

Kostel sv. Mikuláše a hřbitov

Kostel sv. Mikuláše je románská stavba z 12. století a nabízí krásné výhledy na město. U kostela se také nachází malebný hřbitov s historickými náhrobky.

Muzeum a galerie

V Kouřimi se nachází městské muzeum a galerie, které nabízí prohlídky expozic o historii města a regionu a výstavy současného umění.

Koloniálový sklep

Jednou z atrakcí Kouřimi je i koloniálový sklep, kde si můžete prohlédnout historické zboží a pokochat se krásou sklepních chodeb.

Koupaliště Kouřim

V letních měsících můžete navštívit místní koupaliště, které nabízí koupání, tobogán, beach volejbal a další sportovní aktivity.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Kouřim – okres Kolín

Vyrazte s dětmi na výlet do Kouřimi

Historické městečko Kouřim

Kouřim je malebné městečko nacházející se v okrese Kolín. Pro svou bohatou historii je ideálním místem k návštěvě s celou rodinou.

Kouřimská přehrada

Jestliže hledáte aktivní odpočinek, určitě navštivte místní přehradu. Koupání, plavání na lodi nebo rybaření – to jsou aktivity, které přehrada nabízí pro dospělé i děti.

Naučná stezka Kouřimský vrch

Pokud chcete poznat více z okolí Kouřimi, určitě byste měli vyrazit na naučnou stezku Kouřimský vrch. Procházka krásnou přírodou s mnoha zastaveními nabízí pohodový výlet pro celou rodinu.

Pro více informací o Kouřimi navštivte stránku na Wikipedii.


pro děti

Kam na výlet s dětmi Kouřim – okres Kolín

• Zámecký park Kouřim – krásné procházky a pohodlná cesta pro kočárky

• Muzeum Kouřimských čarodějnic – zábavný a interaktivní zážitek pro celou rodinu

• Zoologická zahrada Dr. Martin Malý – setkání s mnoha druhy zvířat, dětské hřiště a spousta aktivity pro děti

• Koupaliště Kouřim – skvělé pro osvěžení v horkém létě, s dětským bazénem a tobogánem

• Hrad Sion – krásný výhled na celé město a zábavná prohlídka pro děti

• Malý pivovar Kouřim – ochutnávka místních speciálu pro dospělé a děti mohou navštívit stylizovanou dětskou hernu

• Stezka kolejí Josefa Lady – krásné železniční muzeum s parními lokomotivami a řadou aktivity pro děti

• Venkovský statek Račice – prohlídka zvířat, projížďky na koních a aktivní zážitky pro děti

• Gurmánská putování – gastronomické zážitky pro celou rodinu, kde můžete ochutnat tradiční regionální jídla

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekPřínosy hry na dřevěné hudební nástroje v rámci výchovného procesu dítěte
Další článekNápady na levné a zábavné aktivity pro celou rodinu na dovolené u moře☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno