Kam na výlet s dětmi? Krásné Údolí v okrese Karlovy Vary

Krásné Údolí je ideálním místem pro výlet s dětmi. Nachází se v okrese Karlovy Vary a nabízí mnoho skvělých aktivit pro celou rodinu.

Mezi hlavní atrakce patří návštěva vodopádu, který je v letním období skvělým místem na koupání a piknik. Dále můžete podniknout procházku po naučné stezce, která vás provede krásnou přírodou a kde se děti dozví mnoho zajímavostí.

Pro sportovněji založené rodiny je zde také možnost půjčení kánoí a projížďky po řece. A pokud máte chuť na něco sladkého, můžete navštívit nejbližší zmrzlinovou kavárnu.

Krásné Údolí je skvělým místem pro aktivní výlet s dětmi v každém ročním období. Určitě se sem vydejte a zažijte nezapomenutelný den plný zábavy a přírodních krás.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Krásné Údolí – okres Karlovy Vary

Západočeské Krásné Údolí

Krásné Údolí, nacházející se v západočeském kraji, nabízí mnoho příležitostí pro dětské výlety. Od přírodních památek až po atrakce pro celou rodinu, tady se určitě nebudou nudit.

Tip 1: Zřícenina hradu Andělská Hora

Zřícenina hradu Andělská Hora se nachází v obci Andělská Hora, asi 15 km od Karlových Varů. Pro děti je to nejen historicky zajímavé místo, ale také možnost pohybu na čerstvém vzduchu a pozorovat skalní útvary v okolí. Vstupné je zdarma a v areálu se nachází informační tabule s historickými událostmi, které se na hradě odehrály.

Tip 2: Zoologická zahrada ve chvojkově

Zoologická zahrada Chvojková se nachází asi 10 km od Karlových Varů směrem na Sokolov. Je to ideální místo pro rodinný výlet, kde děti mohou pozorovat různé druhy zvířat, jako jsou lvi, medvědi, zebry, opice a mnoho dalších. Pro děti jsou připraveny i interaktivní atrakce a hřiště. Vstupné na celý den je 300 Kč pro dospělé a 200 Kč pro děti.

Tip 3: Krásenská vyhlídka

Krásenská vyhlídka se nachází asi 20 km od Karlových Varů směrem na Sokolov. Tento výlet s dětmi je určen pro ty, kteří si chtějí dopřát krásný výhled na okolní krajinu. Vyhlídka se nachází na několika kilometrech dlouhé turistické stezce, která vede okolo kamenných skal a malebných lesů. V případě, že nechcete jít pěšky, je možnost parkovat u vyhlídky bezplatně až do vzdálenosti asi 200 metrů.

To jsou naše tři tipy na výlet s dětmi do Krásného Údolí. Pokud máte další tipy, podělte se o ně v komentářích.

Pro inspiraci dalších výletů s dětmi můžete navštívit toto americké stránky.

© 2023 Krásné Údolí


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi: Krásné Údolí – okres Karlovy Vary

Co je to Krásné Údolí?

Krásné Údolí je malebná oblast v okolí Karlových Varů. Nachází se mezi Krušnými a Doupovskými horami a je ideálním místem pro rodinné výlety.

Jaké jsou nejlepší aktivity v Krásném Údolí s dětmi?

V Krásném Údolí se nachází mnoho krásných přírodních památek, jako je přehrada Jezerka nebo vodopád Bílá strže. Pro děti je také zajímavý zábavní park Klondike, kde je možné trávit celý den na atrakcích.

Kde se dá ubytovat v Krásném Údolí?

V Krásném Údolí se nachází mnoho hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování pro rodiny s dětmi. Vhodnou volbou je například rodinný hotel Malý Jezero nebo penzion Údolní zátiší.

Jak se dostat do Krásného Údolí?

Krásné Údolí se nachází asi 20 minut jízdy od Karlových Varů. Je možné se sem dostat autem nebo městskou hromadnou dopravou. Vhodnou zastávkou je například zastávka Jezerka.

dovolená

Kam na výlet s dětmi v Krásném Údolí, okres Karlovy Vary

Návštěva hradu Loket

Jedním z nejzajímavějších míst v Krásném Údolí je hrad Loket. Tento historický hrad stojí na vysokém skalním ostrohu nad městem Loket a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Hrad je vhodný pro rodiny s dětmi, protože zde mohou objevovat tajemné zákoutí a prostory, které vypadají jako z pohádky.

Přírodní koupání v aquaparku Klášterec nad Ohří

Pokud hledáte zábavu s vodou, tak vám určitě doporučujeme navštívit aquapark Klášterec nad Ohří. To je moderní a pro děti přizpůsobené koupaliště, které nabízí nejen velké bazény, ale také tobogány, skákací hrad a další atrakce. To je ideální pro letní výlet s dětmi.

Procházka v Krušných horách

Pokud hledáte nádherné výhledy na okolní krajinu, tak vám doporučujeme výlet do Krušných hor. Zde můžete objevit nádherné vodopády, vysoké hory a malebné vesničky. Procházka v těchto horách je vhodná pro celou rodinu a nabízí mnoho zábavy pro děti.

Pro více informací o Krásném Údolí a okolí, navštivte tuto stránku.

pro děti

Kam na výlet s dětmi do Krásného Údolí v okrese Karlovy Vary?

  • Procházky po naučné stezce Krásným Údolím
  • Návštěva zámku Bečov nad Teplou
  • Podívat se na zvířata v Krásenské oborě
  • Koupání a relaxace v aquaparku Jáchymov
  • Objevování historických památek v lázeňském městě Karlovy Vary

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekDeskové hry pro jednoho hráče – Zábava na dlouhé zimní večery
Další článekDěti; kočky a zdraví: Jak kočky přispívají ke zlepšení imunitního systému u dětí
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno