Kam na výlet s dětmi Kyjov – okres Hodonín

Pokud hledáte místo, kam byste mohli vyrazit na výlet s dětmi v okrese Hodonín, určitě byste měli zvážit návštěvu města Kyjov. Toto město vám nabízí mnoho zajímavých aktivit, které by děti jistě ocenily.

Jednou z oblíbených atrakcí je zde Kamenný most, který může dětem poskytnout skvělou dobrodružnou procházku. Dále můžete navštívit vodopád Bílý kámen, který se nachází v blízkosti města. Zde si mohou děti užít krásné chvíle v přírodě a objevovat nové místa.

Další zajímavou aktivitou pro děti může být návštěva místního ZOO. Zde jsou k vidění zajímavé druhy zvířat, jako jsou například hroši, lamy, hadi a mnoho dalších. ZOO Kyjov může být skvělou příležitostí k tomu, aby si děti rozšířily své vědomosti o zvířatech.

Pokud hledáte místo, kde by děti mohly strávit volný čas aktivně, můžete zvážit návštěvu místního koupaliště. Toto koupaliště nabízí dětem různé skluzavky, bazény a další atrakce.

V Kyjově najdete také několik muzeí, které by mohly být zajímavé pro děti. Například Muzeum krojů, které vám nabídne možnost seznámit se s tradičním krojem obyvatel této oblasti. Můžete navštívit také Muzeum Veselíčko, které se specializuje na výstavu hraček a loutek.

Nakonec stojí za zmínku, že město Kyjov je také bohaté na kulturní akce a festivaly po celý rok. Zde by děti mohly zažít jedinečnou atmosféru místních svátků a oslav.

Využijte tedy příležitost a vydejte se s dětmi na výlet do Kyjova a okolí!

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Kyjov – okres Hodonín

Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou je městečko na jihu Čech, které stojí na břehu říčky Trnávky. Je nejvýznamnějším centrem lednicko-valtického areálu pod Šobesem, který je zapsán na seznamu UNESCO. V městě je mnoho zajímavých památek, například zámek Kamenice nad Lipou, kostel Nanebevzetí Panny Marie, zřícenina hradu Hradec a řada dalších.

Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou je památkově chráněné město ležící na jižní Moravě v okrese Hodonín. Město je centrem Podluží a díky své poloze v srdci uherského kraje je bohaté na kulturní památky, folklorní tradice a gastronomické speciality. Mezi nejvýznamnější památky patří například kostel sv. Mikuláše, zámek Vrbice, památník Jana Amose Komenského a další.

Klikněte zde pro více informací o cestování po Spojených státech amerických.

Kyjov

Kyjov je město v okrese Hodonín na jižní Moravě. Město je známé pro své tradiční lidové slavnosti, folklorní tradice a vinice, ze kterých pochází slavné moravské víno. Mezi nejvýznamnější památky patří například kostel sv. Mikuláše, zámek Kyjov, Křivoklátská rokle a další.

Moravský Krumlov

Moravský Krumlov je město v Jihomoravském kraji, které se nachází asi 34 kilometrů východně od Brna. Město je známé pro své historické centrum, které je zapsáno do seznamu UNESCO. Mezi nejvýznamnější památky patří například Kostel Panny Marie, Krumlovský zámek, Kahanův dům a další.

Hodonín

Hodonín je město na jihu Moravy v okrese Hodonín. Město je známé pro své vinice, vinařství a zpracování vína. Mezi nejvýznamnější památky patří například kostel sv. Jana Křtitele, zámek Hodonín, hodonínské vinařské sklepy a další.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Kyjově – okres Hodonín

1. Zámek Kyjov

Zámek Kyjov nabízí prohlídku v interiéru, možnost projít se po zámeckém parku a navštívit také místní galerii.

2. Muzeum Romské kultury

V muzeu Romské kultury můžete získat informace o romské kultuře, tradicích a historii této menšiny v České republice.

3. Bazén prázdninového střediska Kyjov

Prázdninové středisko Kyjov nabízí bazén s tobogánem a dalšími atrakcemi pro děti i dospělé.

4. ZOO Lesná

Cca 20 km od Kyjova se nachází ZOO Lesná, kde se děti mohou podívat na různá zvířata a zažít tak exotickou atmosféru.

5. Vinné sklepy Kyjov

V okolí Kyjova se nachází několik vinných sklepů, kde si můžete vychutnat skvělé víno a prohlédnout si místní vinařskou tradici.

dovolená
Kam na výlet s dětmi Kyjov – okres Hodonín


Kam na výlet s dětmi Kyjov – okres Hodonín

1. Zámek Kyjov

Již od roku 1782 se zámecký areál nachází v majetku Schwarzenbergů. V současnosti slouží jako kulturní středisko a muzeum. Pro děti zde bývají často pořádány výstavy a kulturní akce.

Zámecký areál Kyjov

2. Muzeum Romské Kultury

V Kyjově se nachází první muzeum romské kultury v České republice, které bylo otevřeno v roce 1991. Pro děti zde bývají pořádány interaktivní výstavy, workshopy a přednášky.

Muzeum romské kultury

3. Botanická zahrada v Lednici

Z Kyjova je jen kousek do Lednice, kde se nachází krásná botanická zahrada. Děti zde mohou objevovat nejrůznější druhy rostlin a květin a učit se o nich něco nového.

Botanická zahrada Lednice

pro děti

Kam na výlet s dětmi v Kyjově – okres Hodonín

  • Navštivte Zoo Lešná, kde se vaše děti potkají s životem exotických zvířat
  • Výletní plavba po řece Moravě – vydejte se s dětmi na příjemnou plavbu a užijte si výhled na okolní přírodu
  • Muzeum Kyjovska – zjistěte více o historii okolí a ukážte dětem, jak se lidé dříve živili
  • Projděte se po místním koupališti s nejmenšími členy rodiny
  • Navštivte rozhlednu Milotice s krásným výhledem na okolní krajinu
  • Pro sportovní nadšence je zde Adventurepark s mnoha atrakcemi pro dospělé i děti
  • Přijeďte na ochutnávku do vinotéky u Zimňáka, kde si můžete pochutnat na místních vínách a s výhledem do vinohradů

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno