Kam na výlet s dětmi Litoměřice

Pokud plánujete výlet s vašimi dětmi do Litoměřic, máte na výběr mezi mnoha zajímavými místy. Mezi nejnavštěvovanější patří například Oblastní muzeum nebo Muzeum Českého středohoří. Pokud preferujete přírodu, můžete navštívit Kokořínsko nebo přírodní park Dolní Poohří. Také se můžete projet parním vlakem nebo projet na lodi po řece Labe. Pro děti jsou zajímavé například vodní hřiště nebo dětská zoo. V Litoměřicích najdete spoustu aktivit pro celou rodinu. Nezapomeňte vyrazit třeba na návštěvu zámku a baziliky.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Litoměřice

Návštěva litoměřického dětského zámku

Pro výlet s dětmi v Litoměřicích můžeme doporučit návštěvu dětského zámku. Zde se děti mohou projít po celém zámku a objevovat různé interaktivní zážitky. Navíc se zde může konat i dětská oslava narozenin.

Koupání v Aquaparku

Pro rodiny s dětmi je další možností výletu návštěva Aquaparku, který se nachází v Litoměřicích. V aquaparku se mohou děti i dospělí vyřádit v různých aquaparkových atrakcích a přitom si užít spoustu zábavy.

Návštěva Muzea krajky

Pro zájemce o historii a kulturu je zajímavým místem výletu Muzeum krajky v centru města. V muzeu se děti i dospělí mohou seznámit s historií krajky a prohlédnout si různé exponáty.

Naučná stezka Lesanka

Pro rodiny s dětmi, které mají rády procházky přírodou, je ideální volbou naučná stezka Lesanka. Tato stezka vede krásným krajem a nabízí spoustu zajímavostí a naučného zaměření pro děti i dospělé.

Koncert nebo divadelní představení

Pro rodiny s dětmi, které rády tráví volný čas kulturně, je možností navštívit koncert nebo divadelní představení. V Litoměřicích se pořádají různé kulturní akce pro celou rodinu, kde se mohou děti učit nové věci a zároveň si užívat zábavu.

Další tipy na rodinné výlety

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Litoměřicích?

Zoo Litoměřice

Jedním z nejoblíbenějších míst pro rodinný výlet v Litoměřicích je Zoo. V Zoo najdete celou řadu zvířat, od méně obvyklých druhů jako jsou kapybary a alpaky, až po ty klasické, jako jsou lvy a slony. Pro děti jsou k dispozici atrakce jako například dětská hřiště a minizoo se zvířátky na mazlení.

Rybářská bašta

Pro milovníky rybaření a rodinné výlety doporučujeme navštívit Rybářskou baštu. Zde si můžete zapůjčit rybářský prut a zkusit štěstí při lovu ryb. Pro děti jsou zde připraveny různé zábavné aktivity, jako například skákací hrad a trampolíny.

Městské koupaliště

V horkých letních dnech nezapomeňte navštívit Městské koupaliště v Litoměřicích. Nabízí velké hlavní bazény, dětský bazén a skluzavky, takže zde určitě najdou zábavu i vaše děti.

Zámek Litoměřice

Zámek v Litoměřicích je skvělým místem nejen pro procházky, ale také pro rodinný výlet. Zde se můžete projít romantickým parkem, navštívit expozici historie či zhlédnout některou z kulturních akcí pořádaných na zámku.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Litoměřice

Kam na výlet s dětmi Litoměřice

Zámek Litoměřice

Jedním z nejpopulárnějších výletních míst pro rodiny s dětmi je Zámek Litoměřice. Tento krásný barokní zámek si můžete prohlédnout i s dětmi, protože nabízí speciální programy pro mladé návštěvníky. Děti tak mohou poznat historii zábavnou formou a zároveň se pobavit.

Botanická zahrada TU Liberec – Pobočka Litoměřice

Pokud jsou vaše děti nadšené do přírody, určitě byste neměli opomenout Botanickou zahradu TU Liberec – Pobočka Litoměřice. Toto přírodní krásnou se nachází na pozemcích bývalé vojenské nemocnice v Litoměřicich a nabízí krásný pohled na zahrady a rostliny. Zároveň zde najdete několik atrakcí pro děti, jako například dětské hřiště nebo člověk v papíru.

Pro více informací o městě Litoměřice navštivte tuto stránku na Wikipedii.


pro děti

Kam na výlet s dětmi Litoměřice

  • Navštivte zámek Litoměřice s prohlídkou pro děti.
  • Vydejte se na výlet do přírody v CHKO Labské pískovce.
  • Prozkoumejte Městské hradby a věž.
  • Navštivte ZOO Lešná, která se nachází v blízkosti města.
  • Vydejte se na vodní dobrodružství lodí po Labi.
  • Navštivte Muzeum uhlířství v Třebenicích.
  • Přijďte na krásné adventní trhy v městském centru.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekNejoblíbenější písně na detskou harmoniku
Další článekJak si užít dětskou šlapací motokáru z bazaru se svými dětmi
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno