Kam na výlet s dětmi Litovel – okres Olomouc

Pokud hledáte výletové místo pro celou rodinu v okrese Olomouc, neváhejte navštívit Litovel. Toto malebné město nabízí mnoho aktivit pro děti i dospělé.

Zámek Litovel je určitě jedním z největších lákadel města. Děti si zde mohou prohlédnout výstavy hraček, her, knih a dalších sběratelských předmětů. Pro dospělé jsou zde také zajímavé expozice o historii města a regionu.

Zoo Litovelský park je dalším výborným místem pro výlet s dětmi. Zde můžete vidět mnoho druhů zvířat, jako jsou chameleoni, krokodýli, veverky a mnoho dalších.

Když máte chuť na outdoor aktivity, můžete se vydat na turistické trasy. V okolí Litovle je mnoho krásných tras pro všechny úrovně zdatnosti. Pro malé děti jsou vhodné krátké a lehké trasy nad městem, zatímco pro náročnější turisty jsou k dispozici delší a více náročné cesty.

A pokud máte chuť na něco sladkého, můžete navštívit Cukrárna Fiala, která se nachází v samém srdci města. Zde si můžete vychutnat nejrůznější zákusky, zmrzlinu a další sladkosti.

Takže ať už hledáte kulturní zážitky, zábavu nebo aktivní odpočinek, Litovel vám nabízí to všechno. Určitě stojí za návštěvu!

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Litovel – okres Olomouc

1. Králův stolec

V Litovli a okolí se nachází mnoho krásných míst, které stojí za návštěvu s dětmi. Jedním z nejpříjemnějších výletů je výstup na Králův stolec. Tento kopec se nachází u obce Štarnov a nabízí nádherný výhled na celé okolí. Děti si zde mohou užít krásnou procházku přírodou a mohou si vychutnat piknik s výhledem.

2. Zákoutí kamenných soch

Pro milovníky umění a přírody je ideální výlet na Zákoutí kamenných soch, které se nachází přibližně 5 km od Litovle. Zde můžete obdivovat kamenné sochy vytvořené z místního pískovce a procházet se kolem malebného jezírka.

3. Hrad Bouzov

Pokud se chcete vrátit v čase a zažít nezapomenutelný zážitek s dětmi, navštivte Hrad Bouzov. Tento romantický hrad se nachází v blízkosti Litovle a nabízí krásné prohlídky s průvodcem, v průběhu kterých se dozvíte zajímavé informace o historii hradu a jeho okolí.

4. Muzeum mincí v Litovli

Pro děti, které mají rády historii a sbírání mincí, je ideální návštěva muzea mincí v Litovli. Zde se mohou podívat na sbírku mincí všech možných druhů a dozvědět se zajímavé informace o historii mincovnictví.

5. Zábavní park Olšovec

Pro nejmenší děti je nejlepší volbou Zábavní park Olšovec, který se nachází v blízkosti Litovle. Zde se děti mohou projíždět na různých atrakcích, hrát si na dětském hřišti a užívat si rodinnou zábavu.

Celkově je okolí Litovle ideální pro výlety s dětmi. Nabízí krásnou přírodu, historické památky a zábavu pro celou rodinu. Pokud máte chuť na více tipů na výlety, můžete si prohlédnout tuto stránku https://www.usa.gov/, kde najdete mnoho dalších zajímavostí a tipů na výlety.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Litoveli – okres Olomouc

1. Kam zajít s dětmi na jídlo v Litoveli?

V Litoveli se nachází několik rodinných restaurací, které nabízejí dětské menu a hřiště nebo herny. Například restaurace Na Kopci, U Radnice či U Náměstí.

2. Co navštívit v okolí Litovle s dětmi?

V okolí Litovle jsou k dispozici cyklostezky, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Dále můžete navštívit zámek Bouzov, zámek Litovel či národní přírodní památku Litovelské Pomoraví.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity pro děti v Litoveli?

V Litoveli se konají pravidelné kulturní akce, jako jsou například Litovelské slavnosti či vánoční trhy. Děti mohou navštívit také muzeum, které se zaměřuje na historii Litovle a okolí.

4. Kde se dá s dětmi nejlépe ubytovat v Litovli?

V Litovli a okolí jsou k dispozici rodinné hotely, penziony a apartmány, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Doporučujeme například hotel U Pekárny či apartmány U Heleny.

dovolená

Kam na výlet s dětmi v Litovli – okres Olomouc

Návštěva ZOO v Litovli

Jedním z nejoblíbenějších výletů s dětmi je návštěva místní ZOO v Litovli. Zde mohou děti vidět mnoho různých druhů zvířat a naučit se o nich mnoho nového.

Procházka historickým centrem Litovle

Pro dospělé i děti je skvělým zážitkem procházka krásnými uličkami historického centra města Litovel. Můžete se projít kolem historických památek, jako je například kostel svatého Jakuba nebo městská věž.

Navštívení Přírodního parku Litovelské Pomoraví

Dalším skvělým výletem s dětmi je návštěva Přírodního parku Litovelské Pomoraví. Zde mohou děti sledovat krásnou přírodu a naučit se o ní mnoho nového.

Pro více informací o Litovli a okolí můžete navštívit wikipedii o Litovli.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Litovel – okres Olomouc

  • Navštivte hrad Bouzov – působivá pevnost s prohlídkou až na věž
  • Zavítajte do muzea zbraní a pivovaru v Litovli – prohlídka s ochutnávkou piva
  • Vydejte se na pěší výlet na rozhlednu Borůvková hora – krásný výhled na okolí
  • Navštivte Zábřežské podzemí – zážitková prohlídka historických podzemních chodeb
  • Podívejte se na život mušek na Muším farmě – výlet pro malé i velké milovníky hmyzu
  • Vyrazte na vodní sporty na přehradě Dlouhé Stráně – kajak, paddleboard nebo šlapadla
  • Prohlédněte si unikátní skály v Národní přírodní rezervaci Soos
  • Zajděte za příbuznými do rodinného pivovaru Vysoký Chlumec – prohlídka s ochutnávkou

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno