Kam na výlet s dětmi Lovosice – okres Litoměřice

Pokud hledáte nápad na výlet s dětmi v okolí Lovosic a Litoměřic, máme pro vás pár tipů. Tyto oblasti nabízí mnoho možností pro zábavu s celou rodinou.

Akvapark Babylon – Tento aquapark v Liberci je asi hodinu jízdy autem od Lovosic, ale určitě stojí za návštěvu. Nabízí celoroční zábavu na skluzavkách, vodních atrakcích a saunách.

Krejčovská rokle – Nádherná přírodní oblast s mnoha turistickými trasami, vhodnými pro výlety s dětmi. Můžete se projít po značených cestách, prozkoumat Jeskyni víl nebo si jen tak odpočinout u potoka.

Zámek Libochovice – Tento krásný barokní zámek nabízí prohlídky s průvodcem. Navštivte galerii, knihovnu nebo kapli a ponořte se do historie tohoto místa.

Skalní město Tiské stěny – Toto úžasné skalní město je vzdáleno asi 30 minut jízdy autem od Lovosic. Můžete se projít po značených trasách a obdivovat nevšední skalní útvary.

Každá z těchto aktivit nabízí něco speciálního. Určitě vyberete to, co nejvíce uspokojí vaše děti i celou rodinu.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Lovosice – okres Litoměřice

Kam na výlet s dětmi v okolí Lovosic

1. Koupání a zábava u řeky Labe

Pokud milujete vodu a koupání, pak je pro vás ideální výlet ke Království řeky Labe. Najdete zde několik pláží se skluzavkami do vody a nejrůznějšími atrakcemi jako například trampolíny, skákací hrady a další zábavu.

2. Rodinná procházka v okolí Skalky

Skalka je oblíbený výletní cíl pro rodiny s dětmi. Kromě krásné přírody si můžete projít naučnou stezku a navštívit rybník Skalecký rybník, o kterém se povídají zajímavé pověsti. Na výběr máte z několika tras, které se liší délkou a obtížností.

3. Návštěva zámku Hněvín

Výlet do zámku Hněvín bude nejen pro děti, ale i pro dospělé zajímavým zážitkem. Vydejte se na prohlídku interaktivní výstavy nebo se projděte po krásné zámecké zahradě. Pro děti jsou připraveny různé workshopy a soutěže.

4. Zábava v aquaparku

Pokud hledáte místo, kde se bude moci celá rodina bavit, pak je aquapark Aquaforum v Hřensku ideální volbou. Najdete zde bazény s vlnami, tobogány, whirlpool, dětské brouzdaliště a mnoho dalšího. Pro dospělé jsou k dispozici wellness služby.

Na závěr bychom vám chtěli doporučit ještě jeden skvělý blog, který obsahuje spoustu tipů pro výlety s dětmi. Najdete na něm například popis nejlepších dětských atrakcí v USA, ale i v jiných zemích.

familyvacationcritic.com

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Lovosice – okres Litoměřice

Co mohu navštívit v Lovosicích s dětmi?

V Lovosicích a okolí se nachází několik míst, které mohou být pro děti zajímavé. Například hrad Libochovice, kde se děti mohou projít po hradebních zdech a prozkoumat dětské hřiště na nádvoří. Dále je zde přírodní památka Žebrák, skalní útvar prozkoumání, který se nachází nedaleko od centra města. Pro sportovně založené děti nabízí Lovosice několik sportovních center, jako například plavecký bazén nebo multifunkční hřiště.

Kde mohu vzít své děti na výlet v okolí Litoměřic?

V okolí Litoměřic naleznete mnoho krásných míst k prozkoumání s dětmi. Třeba zříceninu hradu Schreckenstein, která se nachází asi 10 km od centra Litoměřic. Zajímavou zastávkou může být i Krušnohorská železnice, která prochází skrz litoměřický kraj. Pokud hledáte pro děti spíše sportovní zážitky, můžete navštívit lyžařský areál Telnice nebo aquapark Babylon v Liberci.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Lovosice – okres Litoměřice

Navštivte zámek Duchcov

Pokud hledáte aktivitu pro celou rodinu, navštivte zámek Duchcov. Zámek nabízí prohlídku s průvodcem, která je pro děti přístupná a zábavná. Nezapomeňte také navštívit okolní park s jezírkem a zvířátky.

Vydejte se po Stezce Jana Žižky

Pro milovníky přírody a turistiku doporučujeme Stezku Jana Žižky. Trasa vede od Litoměřic až k vrchu Říp, nabízí krásné výhledy a možnost pikniku.

Najdete více informací o Stezce Jana Žižky na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Lovosice – okres Litoměřice

  • Navštivte ZOO Lovosice a pozorujte různá zvířata
  • Zapište se na prohlídku historického pivovaru v Lovosicích
  • Odejděte na výlet na hrad Přimda, který poskytuje úžasný výhled na okolní krajinu
  • Nenechte si uniknout návštěvu Litoměřického arboreta a jeho krásné zahrady
  • Vydejte se na projížďku lodí po Labi a užívejte si krásné výhledy
  • Za deštivého počasí navštivte aquapark Vodní svět Lovosice a užijte si spoustu zábavy v bazénech a tobogánech

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno