Kam na výlet s dětmi Mělník

Pokud hledáte výlet, který si užijete s celou rodinou, Mělník je skvělou volbou! Toto malebné město na soutoku Vltavy a Labe nabízí mnoho možností, jak strávit krásný den s dětmi.

Zámek Mělník je nejvýznamnější památkou města. Děti si určitě oblíbí prohlídku zámeckého parku s mnoha atrakcemi, jako je například domácí zoo, kde mohou vidět mnoho zvířat, včetně alpaky, myši a opic. Navštivte také muzeum vína, kde se můžete dozvědět více o historii vinařství v této oblasti.

Soutok Labe a Vltavy je dalším oblíbeným místem. Děti se budou bavit sledováním řek a mohou si také vyzkoušet vodní sporty, jako je například kajak nebo šlapadla. Na břehu řeky se dá také najít mnoho míst k pikniku.

Kostel sv. Petra a Pavla je další zajímavou památkou v Mělníku. Děti budou fascinovány historií tohoto kostela, který byl postaven v 10. století. Kostel nabízí také krásný výhled na okolní krajiny.

Na závěr, nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako je například mělnický žlutý sýr nebo víno, které jsou v této oblasti vynikající. Mělník je ideálním místem pro rodinný výlet, který si určitě užijete.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Mělník

Kam na výlet s dětmi Mělník

Mělník je malebné město v severních Čechách, které leží na soutoku Labe a Vltavy. Pokud hledáte místo, kam vyrazit na výlet s dětmi, Mělník nabízí mnoho zajímavých aktivit a památek pro celou rodinu.

Hrad Mělník

Hrad Mělník byl postaven v 10. století a dnes slouží jako muzeum. Pro děti je připraven speciální rodinný zájezd s atrakcemi jako lukostřelba, slavnostní nástup rytířů a workshopy na téma středověk. V létě se konají také divadelní představení.

Pro více informací navštivte stránky hradu Mělník.

Skála Jana Husa

Skála Jana Husa se nachází na břehu Labe a nabízí nádherný výhled na celé město. Pro děti je připraven zábavný program, který zahrnuje třeba čtyřnásobnou skluzavku, horolezeckou stěnu a hřiště s pískovištěm. Nad skálou je také umístěná rozhledna.

Pro více informací navštivte stránky Skály Jana Husa.

Robotičtí medvídci

Robotičtí medvídci jsou interaktivní instalací, která se nachází na náměstí Karla Čapka. Děti zde mohou pozorovat medvídky, jak se pohybují a interagují s okolím. Instalace je vhodná zejména pro mladší děti.

Pro více informací navštivte stránky Robotických medvídků.

Zámek Mělník

Zámek Mělník je nejvýznamnější památkou města. Dnes slouží jako obřadní síň a konají se zde také kulturní akce a výstavy. Pro děti je určen rodinný zájezd, který zahrnuje muzeum kočárů, zámeckou kuchyni a kvízy a hádanky pro děti.

Pro více informací navštivte stránky zámku Mělník.

Západ slunce na plavbě po Labi

Pro romantičtěji založené rodiče a děti je skvělou volbou plavba po Labi. Můžete si pronajmout vlastní loďku a projet se po řece, nebo využít organizovanou plavbu po Labe. Nejkrásnější zážitek však nabízí plavba večer, kdy můžete pozorovat západ slunce nad Mělníkem.

Pro více informací navštivte stránky plavební společnosti.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Mělník

Jaké jsou nejlepší tipy na výlet s dětmi v Mělníku?

– Navštivte zámek Mělník, kde se můžete projít po krásných zahradách a podívat se na expozice v muzeu.

– Projděte se po Malebném náměstí, kde se nachází historické památky a krásné budovy.

– Vydejte se na výlet lodí po řece Labe, který nabízí krásné výhledy na město.

– Navštivte Naučné stezky v okolí města, kde se můžete projít a poznat více o přírodě.

– Zajděte na výlet do okolních vinic a ochutnejte místní vína.

Kde se dá najíst v Mělníku s dětmi?

– Restaurace a kavárna Bílá paní nabízí dětské menu a nabízí krásný výhled na město.

– Restaurace Koliba u Klauna nabízí tradiční českou kuchyni a dětský koutek.

– Pivnice Větruše s výhledem na řeku Labe nabízí rezervaci stolu na terase, kde si můžete vychutnat jídlo s krásným výhledem.

– Kavárna Srdcička s dětským koutkem nabízí také vyhlídku na řeku a malé občerstvení.

– Pizzerie Del Popolo s dětským koutkem a vynikajícími kreacemi pizzy.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Mělník: ideální cíle pro rodiny

Zámek Mělník a jeho okolí

Jeden z nejpopulárnějších turistických cílů v Mělníku, zámek Mělník, nabízí krásné prostory pro prohlídku a rozmanité akce pro celé rodiny. Zdejší park a okolní krajina jsou ideální pro rodinné pěší výlety.
Více na Wikipedii

Pevnost Dobříš

Pro malé i velké vojenské nadšence je neustále rostoucí Pevnost Dobříš připravená nabídnout tisíce exponátů z mnoha vojenských období. Navštivte tuto nádhernou pevnost a podívejte se, co ji činí tak jedinečnou.
Více na Wikipedii

Koupaliště Mělnická pláž

Pokud hledáte zábavu na vodě, určitě zvažte návštěvu Mělnické pláže. Tohle koupaliště má mnoho atrakcí pro každého, včetně stanovišť s občerstvením, sportovních hřišť a velkého nepřeberného množství vodních atrakcí.
Více na Wikipedii

pro děti

Kam na výlet s dětmi Mělník

  • Navštivte hrad Mělník – královský hrad s výhledem na řeku Labe a okolní krajinu
  • Projděte se po historickém centru Mělníka – vyhlídka na soutok řek Labe a Vltavy
  • Vydejte se na výlet lodí po Labe a obdivujte okolní přírodu
  • Navštivte zámecký park v Mělníce s labyrintem a fontánami
  • Užijte si rodinnou cykloturistiku po okolí Mělníka
  • Navštivte Zámecký pivovar v Mělníce s prohlídkou a ochutnávkou místního piva (pro dospělé)

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekjak krmit dite z lahve
Další článekPlyšové hračky v sezóně: Jak je ukládat během léta a zimy
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno