Kam na výlet s dětmi Mikulov – okres Břeclav

Pokud hledáte tip na výlet s dětmi v okrese Břeclav, určitě byste měli navštívit Mikulov. Tento malebný městečko se nachází v samém srdci Lednicko-valtického areálu a nabízí spoustu aktivit jak pro dospělé, tak i pro děti.

Pokud jsou vaše děti fanoušky zvířat, určitě byste měli navštívit ZOO Mikulov, která se nachází v areálu zámku. Zde se mohou vaše děti potkat s různými zvířaty, jako jsou opice, medvědi nebo lvi.

Pokud preferujete aktivnější výlet, můžete vyrazit na výlet na nedalekou Děvín. Tato hora nabízí krásné výhledy na celé okolí a pro děti je zde připravená naučná stezka.

A pokud chcete využít krásného počasí, můžete se vydat k Lednickému jezeru, kde se můžete vykoupat, projet na kole nebo si pronajmout lodě.

Mikulov je také bohatý na kulturní památky, jako je například zámek nebo synagoga, kterou můžete s dětmi navštívit a naučit se něco nového.

Takže pokud hledáte ideální tip na výlet s dětmi v okrese Břeclav, Mikulov je skvělou volbou.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Mikulov – okres Břeclav


Kam na výlet s dětmi Mikulov – okres Břeclav

1. Zámek Mikulov

Zámek Mikulov je krásný barokní zámek s rozsáhlým parkem, který určitě stojí za návštěvu s dětmi. Pro ty nejmenší zde najdete dětské hřiště, kde se mohou vyřádit. Pro starší děti určitě bude zajímavé navštívit expozici věnovanou historii zámku. V průběhu roku se zde konají různé kulturní akce a festivaly.

2. Muzeum vinařství v Mikulově

V Mikulově najdete i muzeum věnované vinařství, které je ideální pro návštěvu s dětmi. Zde se mohou dozvědět například to, jak se vyrábí víno, jaká jsou nejznámější vína z této oblasti a mohou ochutnat i některé druhy vína dle věku. Součástí muzea je i dětský koutek s různými interaktivními prvky.

3. Zámecká zahrada Lednice

Zámecká zahrada v Lednici je jedna z nejkrásnějších zahrad svého druhu v České republice. Je zde mnoho romantických cest, mostů a altánů, které jsou v parku rozmístěny. Dle sezóny zde naleznete různé druhy květin, ale také skvosty jako jsou palmový skleník a oranžerie. V parku je také kavárna, kde si můžete dát zasloužený odpočinek a ochutnat místní speciality.

4. Aquapark Rajská zahrada

Pro dny, kdy je venku teplo a potřebujete se osvěžit, je tady aquapark Rajská zahrada. Najdete zde nejrůznější vodní atrakce, skluzavky, bazény a vířivky. Pro nejmenší děti je zde k dispozici velké dětské hřiště, kde se mohou vyřádit.

5. Zámek Valtice

Výlet s dětmi určitě zpestří i návštěva zámku Valtice, který nabízí prohlídky s průvodcem. Děti si mohou prohlédnout pokoje s cenným nábytkem, malebnou kapli, ale také tajnou pohyblivou stěnu a mystický podzemní prostor. Pro děti je připravena i hra, která je prováděna během prohlídky.

Tato lokalita nabízí mnoho aktivit a zábavy pro celou rodinu. Kamkoli se rozhodnete vyrazit, určitě strávíte příjemný den plný zážitků.

Zdroj: https://travel.usnews.com/Czech_Republic/Things_To_Do/Mikulov/


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Mikulově – okres Břeclav

Zahrada Cyrila a Metoděje

Tato krásná zahrada nabízí spoustu možností pro děti i dospělé. Kromě pískoviště, houpaček a klouzaček mohou děti navštívit bludiště, vodní hřbitov pro želvy, minigolf nebo se projet na kolotoči nebo na horské dráze. Toto místo nabízí také spoustu stínících ploch, takže vydržíte celý den v teple a pohodlí.

Zámek Mikulov

Zámek Mikulov je skvělým místem pro rodinný výlet. Navštivte zde expozice muzea, které ukazují historii obce Mikulov a oblasti. Děti se určitě budou těšit na návštěvu věže, kde mohou vidět krásné výhledy na okolní krajiny. Prohlídka zahrady zámku s množstvím různých rostlin je ideální pro malé zahrádkáře.

Divadlo Mír

Divadlo Mír nabízí krásné představení pro děti i dospělé v historickém budově. Kromě toho se zde konají také workshopy, takže vaše děti se mohou naučit něco nového a zábavného.

Zámek Lednice

Zámek Lednice je populární turistickou atrakcí v této oblasti a nabízí spoustu zajímavých aktivit pro rodiny s dětmi. Můžete si najmout cyklo-taxis, projížďku na lodi, nebo navštívit výlet do podzemních chodeb. Zámek má také krásnou zahradu, kde najdete spoustu různých rostlin a květin. Navštivte také vinařskou oblast a ochutnejte místní vína, zatímco si užíváte krásnou krajinnou scenérii.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Mikulov – okres Břeclav

Vinařská stezka

Jedním z nejkrásnějších výletů s dětmi v okolí Mikulova je jistě procházka Vinařskou stezkou. Stezka vede přes kopce a vinice a nabízí nádherné výhledy na celé okolí. Navštívit lze také vinařství a degustovat místní vína.

Hrad Děvičky

Pro milovníky historie a dobrodružství je ideální výlet na nedaleký hrad Děvičky. Hrad leží na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na Mikulovsko. Děti si jistě oblíbí prohlídku hradu s průvodcem a návštěvu muzea.

Mikulovský zámek

Další skvělý výlet s dětmi je návštěva Mikulovského zámku. Zámek nabízí mnoho zajímavých expozic a historických rekonstrukcí. Navštívit lze také zámeckou zahradu a park.

Pokud se rozhodnete vyrazit na některý z těchto výletů, určitě nezapomeňte si zabalit dostatek pití a svačiny pro celou rodinu. Více informací o Mikulově a jeho okolí si můžete přečíst na stránkách Wikipedie.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Mikulov – okres Břeclav

  • Horní náměstí Mikulov
  • Zámek Mikulov
  • Národní park Podyjí
  • Muzeum hudby Mikulov
  • Aquapark Olešná
  • Safari Park Dvůr Králové
  • Sportovní areál Podivín
  • Víno Luhačovice
  • Koupaliště Podivín

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno