Kam na výlet s dětmi Mirotice – okres Písek

Pokud hledáte ideální místo pro výlet s dětmi v okolí Písku, určitě neváhejte navštívit Mirotice. Toto město v jižních Čechách nabízí spoustu zábavy a aktivit pro celou rodinu.

Památky a atrakce Mirotic i okolí rozhodně stojí za návštěvu, ať už se jedná o rozmanité hrady a zámky (např. Zámek Mirotice), nebo přírodní památky (např. Třeboňsko).

Procházky v přírodě jsou v okolí Mirotic nádherné. Určitě nevynechejte výlet k jezeru Hejtman, které nabízí pláž, cyklostezky a další aktivity.

Pro děti jsou v okolí Mirotic také zábavní parky (např. Oki Doki Park) a adrenalinové centra (např. JIZERSKÁ ADRENALIN ARENA), kde se mohou postavit výzvám a vyzkoušet si různé atrakce.

V mirotickém muzeu pak najdou děti hodiny interaktivní zábavy, kde se mohou dozvědět spoustu zajímavostí a zároveň se i pobavit.

Výlety s dětmi v okolí Mirotic jsou skvělým způsobem, jak trávit čas s rodinou a těšit se společně z nových zážitků.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Mirotice – okres Písek


Kam na výlet s dětmi Mirotice – okres Písek

Zámek Mirotice

Při návštěvě Mirotic se jistě neobejdete bez prohlídky zdejšího zámku. Můžete se vydat na prohlídku včetně promítání s animací o historii zámku, která potěší nejen děti. V letním období se tu konají různé akce, jako je například letní kino.

Zámek Mirotice

Přehrada Lučice

Přehrada Lučice je ideálním místem pro koupání a relaxaci v letních měsících. Děti se tu mohou plavit na nafukovacích člunech nebo se projíždět na vodních skútrech. Pro milovníky vodních sportů tu funguje půjčovna lodí a kajaků.

Přehrada Lučice

Skalní obora Turecká

Skalní obora Turecká nabízí návštěvníkům krásnou procházku skalnatým terénem s nádhernými výhledy na okolní krajinu. Děti se tu budou cítit jako v pohádce a jistě budou nadšeni z možnosti otisknout si ruce v pískovcových stěnách.

Skalní obora Turecká

Pokud vás bude zajímat další tipy na výlety s dětmi po ČR a světě, určitě se podívejte na tento článek na portálu Parents.com.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Mirotice – okres Písek

Přírodní koupání

V letních měsících doporučujeme navštívit přírodní koupaliště Na Šumavě v Miroticích. Kromě koupání zde můžete využít tobogán, trampolíny nebo šlapadla. Pro děti je zde také dětský koutek a pískoviště.

Historické památky

V obci Mirotice se nachází kostel sv. Jana Křtitele a hrobka rodu Wittinghausů. Nedaleko Mirotic pak můžete navštívit zříceninu hradu Králova kula.

Výlet do přírody

V blízkosti Mirotic se rozprostírá CHKO Třeboňsko, kde najdete mnoho krásných míst pro rodinný výlet. Doporučujeme například návštěvu Ptačího kouta nebo vodopádů v Hrejkovicích.

Aktivity pro rodiny s dětmi

Pro adrenalínové zážitky můžete navštívit Adrenalin Park v Mečichově nebo lanový park v Protivíně. Pokud vám více vyhovuje klidná procházka, vydejte se na rodinnou procházku po naučné stezce Okolo Domamyslického rybníka.

dovolená

Kam na výlet s dětmi v oblasti Mirotice – okres Písek

1. Návštěva hradu Zvíkov

Pokud hledáte perfektní místo pro zábavu s celou rodinou, hrad Zvíkov je naprosto skvělou volbou. Nachází se poblíž města Písek a děti určitě ocení prohlídku hradu a jeho historie. Kromě toho zde najdou i různé interaktivní aktivity. Pro více informací o hradu Zvíkov navštivte Wikipedii.

2. Krásné okolí řeky Otavy

Pro milovníky přírody a aktivní odpočinek s dětmi nabízí oblast kolem řeky Otavy mnoho možností. Můžete si naplánovat pěší výlet nebo projížďku na kole, nebo dokonce i vodní sporty. V případě zájmu, doporučujeme navštívit Wikipedii pro více informací.

3. Návštěva Malovaného labyrintu

Malovaný labyrint se nachází nedaleko obce Mirovice a je to skvělé místo pro rodinnou zábavu. Děti si mohou projít celý labyrint a najít různé záznamy. Okolí je navíc velmi krásné, takže si celá rodina může užít příjemný výlet v přírodě. Navštivte prosím webové stránky pro více informací.

Takže, pokud hledáte místo pro výlet s dětmi v oblasti Mirotice – okres Písek, máte nyní tři skvělé nápady. Udělejte z výletu s dětmi nezapomenutelnou zábavu!

pro děti

Kam na výlet s dětmi Mirotice – okres Písek

  • Sportovní areál Mirotice
  • Zámek Mirotice s divadelní scénou
  • Hradiště „U Proška“
  • Koupaliště Třebohostice
  • Pivovar Mirotický – prohlídka s ochutnávkou
  • Čertovy hlavy u Putimi
  • Na procházku okolo rybníka Velké Hrachovice
  • Navštívte muzeum ukazující staré řemesla v Bechyni

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekCo jsou to vztahové potřeby a jak je rozvíjet u dětí?
Další článekOtec a výchova dospívajících dětí
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno