Kam na výlet s dětmi v Mirovicích – okres Písek

Pokud hledáte vhodné místo na výlet s dětmi v jižních Čechách, Mirovice mohou být skvělou volbou. Tento malebný okres Písek nabízí mnoho aktivit, které si užijí nejen děti, ale i dospělí.

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí Mirovic jsou hrady a zámky. Jedním z nich je například zámek Blatná, který se nachází jen několik kilometrů od Mirovic. Zámek nabízí okouzlující prohlídky a krásné zahrady, kde si děti mohou hrát.

Další nezapomenutelnou zastávkou je určitě zážitkový park Dráček, který se nachází v nedaleké vesničce Štědrá. Tento park nabízí mnoho atrakcí, včetně lanových překážkových drah, plošinového skákání, skákání na houpačce a dalších zábavných aktivit.

Pokud Vaše děti milují zvířata, určitě byste neměli vynechat zoologickou zahradu Mirovice. Tato zahrada se zaměřuje zejména na ochranu a chov ohrožených druhů zvířat a navíc nabízí možnost seznámit se s mnoha exotickými zvířaty, jako jsou lemury, klokani, krokodýli a mnoho dalších.

Mirovice také nabízejí mnoho příležitostí k rekreaci a sportu v přírodě. Okolní lesy jsou ideálním místem pro výlety s celou rodinou nebo na cyklistické výlety. V letním období můžete využít místní koupaliště nebo si pronajmout lodě na nedaleké vodní nádrži.

V Mirovicích rozhodně nebudete mít nudu a Vaše děti si užijí nezapomenutelný zážitek.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Mirovice – okres Písek


Mirovice – neobyčejný výlet s dětmi

Mirovice – kde se nachází

Mirovice jsou malým městem, které leží v okrese Písek v Jihočeském kraji. Město se pyšní svou krásnou přírodou a mnoha historickými pamětihodnostmi, které stojí za vidění. Pokud plánujete výlet s dětmi, tak se vydejte do Mirovic.

Historické památky v Mirovicích

V Mirovicích je spousta pamětihodností, které stojí za vidění. Určitě si nenechte ujít návštěvu zámku Mirovice, který je dominantou města. Dále můžete navštívit kostel Nanebevzetí Panny Marie, který se nachází v centru města nebo bývalý židovský hřbitov.

Rozhledna Na Hlubokém

Pokud se chcete pokochat krásným výhledem na celé město i okolní krajinu, rozhodně navštivte rozhlednu Na Hlubokém. Rozhledna se nachází na stejnojmenném vrchu a má výšku 35 m. Výlet na rozhlednu je krásným zážitkem jak pro dospělé, tak pro děti.

Výlet na Boubín

Na Boubín se můžete vydat na celodenní výlet. Boubín je nejvyšší horou v Šumavském podhůří a patří k nejvýznamnějším vrcholům Šumavy. Na Boubíně najdete návštěvnické centrum s výstavou a filmovým představením o životě a přírodě Šumavy. Děti potěší i naučná stezka U Boubínského jezera.

Zámek Červená Lhota

Pokud se vydáte asi o 30 km od Mirovic, můžete navštívit zámek Červená Lhota. Tento romantický zámek stojí na ostrůvku uprostřed rybníka. Pro děti je zde připravena zábavná a interaktivní výstava o životě na zámku. Navštívili jste už tento kouzelný zámek?DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Mirovicích – okres Písek?

1. Návštěva rybníků

Město Mirovice je obklopeno mnoha krásnými rybníky, jako jsou velké rybníky Nechranice, Dvořiště a Želízko. Vydejte se s dětmi na procházku kolem těchto rybníků a užijte si krásnou přírodu. Pro sportovněji založené rodiny je možné vyzkoušet vodní sporty, jako kanoistiku nebo windsurfing.

2. Návštěva zámku Mirovice

Zámek Mirovice vás dostane svou architekturou. Zámek stojí na místě původní tvrze z konce 14. století a dnes je zámek ve vlastnictví města. Rodina si může prohlédnout nádherné interiéry zámku a zahrady.

3. Amfiteátr

V Mirovicích se nachází velmi zajímavý amfiteátr, který pojmě více než 2 500 návštěvníků. V létě se zde konají celé letní filmové festivaly pro dospělé, ale také je zde mnoho představení pro děti. Stačí si zkontrolovat program a vybrat si z nabídky.

4. Muzeum korálků

Pokud má vaše dítě rádo tvoření, může se jít podívat do místního muzea korálků. V muzeu si mohou prohlédnout kolekci historických a současných korálků a naučit se, jak je vyrábět.

5. Cyklostezky a turistické trasy

Mirovice jsou obklopeny mnoha krásnými stezkami na kolo a pěšky. Celá rodina si může během výletu užít krásné přírody a zároveň trochu zlepšit své fyzické stav. Doporučujeme objednat si na webu turistické informace a získat přehled o trasách a mapách.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Mirovice – okres Písek

Zámek Mirovice

Jedním z nejzajímavějších míst v oblasti Mirovice je zámek, který se nachází v centru města. Zde se můžete projít krásným parkem, navštívit muzeum a prohlédnout si expozice, které představují historii zdejšího kraje. Děti si jistě oblíbí interaktivní prvky, jako jsou simulátory pozorování ptáků nebo hry na téma středověku.

Koupání v Mirovicích

Pokud hledáte osvěžení pro celou rodinu, můžete vyrazit k nedalekému rybníku Hracholusky, kde se nachází neplacená pláž s příjemnou atmosférou. Děti si jistě oblíbí pískovou pláž, možnost koupaní a hraní v písku nebo pronájem paddleboardů a loděk.

Pro další tipy na výlety v regionu se můžete podívat na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Mirovice – okres Písek

  • Navštivte zámek Mirovice a jeho krásný park s jezírkem a altánem
  • Zaměřené pro děti: Zoologická zahrada Pikovice s možností krmení zvířat, zábavní park Chvalovice s atrakcemi pro všechny věkové kategorie, nebo dětské hřiště v centru Mirovic
  • Projděte se po naučné stezce Cholenským údolím s množstvím krásných výhledů a zajímavých informací o přírodě
  • Navštivte technickou památku Stoupačky a zhlédněte výrobu netypických dřevěných květin a suvenýrů
  • V létě si užijte koupání v jedné z blízkých přehrad – Orlíku, Hněvkovické nebo Kamýcké

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekLuxusní zážitky s dětmi v Abú Dhabí☀️
Další článekPevnost a podpora: jak najít rovnováhu v otcovské roli
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno