Kam na výlet s dětmi Mnichovo Hradiště – okres Mladá Boleslav

Pokud hledáte vhodné místo na rodinný výlet s dětmi, doporučujeme navštívit Mnichovo Hradiště v okrese Mladá Boleslav. Tento malebný městečko se nachází v krásné přírodě Jizerských hor a nabízí mnoho zajímavých aktivit pro celou rodinu.

Krňovice Arboretum je ideální pro milovníky přírody, kteří rádi objevují nové rostlinné druhy. Další možností je Krkonošská bouda, kde mohou milovníci turistiky podniknout náročnější výlet do horského terénu.

Pro malé návštěvníky jsou zde k dispozici hřiště a venkovní sportovní aktivity v Areálu Koupaliště. K dispozici jsou také cyklostezky a pro děti nezapomenutelné zážitky nabízí Funpark Železný Brod s adrenalinovým lanovým centrem a dalšími atrakcemi.

Celkově je Mnichovo Hradiště skvělým místem pro rodinný výlet, ať už se chcete projít v přírodě, nebo si užít sportovní aktivity s dětmi. Určitě se zde nebudete nudit!

děti výlet
Kam na výlet s dětmi: Mnichovo Hradiště – okres Mladá Boleslav

Mnichovo Hradiště – ideální místo pro výlet s dětmi

Mnichovo Hradiště se nachází v okresu Mladá Boleslav a nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu. Zde je několik možností, co můžete s dětmi v Mnichově Hradišti podniknout.

Stručná historie mnichovohradišťského hradu

Mnichovo Hradiště je pojmenováno po hradu, který byl postaven v 13. století. Hrad sloužil jako správní centrum regionu a také jako ochrana před vnějším nebezpečím. V současné době slouží hrad jako muzeum, kde můžete najít expozice týkající se historie okolí.

Navštivte zoologickou zahradu

V Mnichově Hradišti se nachází malá, ale velmi pěkná zoologická zahrada. Děti zde mohou vidět zvířata jako jsou opice, šelmy nebo dravci. Dospělí pak ocení krásné a udržované prostředí celé zahrady.

Projděte se po naučné stezce

Mnichovo Hradiště nabízí několik naučných stezek, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Stezky vedou například k blízkému rybníku s možností koupání a grilování, nebo k prameni s minerální vodou.

Objevte památky v Mnichově Hradišti

Mnichovo Hradiště a jeho okolí jsou bohaté na historické a kulturní památky. Mezi ty nejzajímavější patří třeba kostel sv. Jakuba nebo zřícenina hradu Trosky. Pro děti bývají zajímavé i Hrubá Skála nebo zámek Sychrov, které jsou v těsné blízkosti Mnichova Hradiště.

Sportovní aktivity pro celou rodinu

V okolí Mnichova Hradiště je mnoho možností, jak trávit aktivně čas s dětmi. Můžete například navštívit blízkou horolezeckou stěnu nebo se vydat na výlet na kole. V zimních měsících pak nezapomeňte na lyžování nebo na bruslení na nedalekých ledových plochách.

V Mnichově Hradišti je mnoho možností, jak si užít výlet s dětmi. Záleží jen na vás, co všechno si vyberete a jakou část dne chcete ve městě strávit.

Zdroj: Outdoor things to do in Mnichovo Hradiste, Czech Republic


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Mnichově Hradišti – okres Mladá Boleslav

1. Co se dá zažít v Mnichově Hradišti a okolí?

V okolí Mnichova Hradiště se nachází řada zajímavých aktivit pro děti, jako například návštěva zámku Hrubý Rohozec, aquaparku Babylon Liberec, nebo zoo Dvůr Králové. Samotné Mnichovo Hradiště nabízí například procházky po městských hradbách nebo výlety na nedaleké přehrady.

2. Kam se vydat s dětmi na pěší výlet v okolí Mnichova Hradiště?

Jednou z možností je výlet na vrcholu Kozáku, odkud se nabízí výhled na celou oblast. Další zajímavou trasou je cesta podél řeky Jizery až k přehradě Máchovo jezero, s množstvím míst na piknik či večeři.

3. Které animační aktivity jsou v Mnichově Hradišti a okolí?

V Mnichově Hradišti se občas konají dny otevřených dveří v místním letišti nebo přehlídka historických vozidel na náměstí. V okolí pak mohou děti navštívit například minigolfové hřiště či tematický park Zvířátkov.

dovolená

Kam na výlet s dětmi v oblasti Mnichovo Hradiště – okres Mladá Boleslav

1. Zámek Mnichovo Hradiště

Historický zámek v Mnichově Hradišti je skvělým místem pro rodinný výlet, kde si mohou děti prohlédnout nádherné prostory. Součástí zámku je také park s brody a jezírky. Vstupné do zámku je zdarma.

2. Zoologická zahrada Vlkava

Ve Vlkavě, nedaleko Mnichova Hradiště, se nachází Zoologická zahrada Vlkava, kde mohou děti navštívit široké spektrum zvířat a dokonce se těšit na krmítko pro hladové opičky. Vstupné do zoo je za přijatelnou cenu.

3. Skalní město Hruboskalsko

Kousek od Mnichova Hradiště se nachází skalní město Hruboskalsko, které je skvělým místem pro krátkou turistiku s rodinou. Děti budou nadšené z netradičních skalních útvarů a krásných výhledů. Vstupné do Přírodního parku Hruboskalsko je zdarma.

Další informace o Mnichově Hradišti na Wikipedii

pro děti

Kam na výlet s dětmi v Mnichově Hradišti a okolí (okres Mladá Boleslav)

  • Navštivte zámek a muzeum v Mnichově Hradišti
  • Zajděte do Lázní Bělohrad, kde se mohou děti koupat a hrát si v přírodě
  • Vydejte se na výlet do přírodní rezervace Český ráj
  • Prozkoumejte železniční muzeum v Mladé Boleslavi
  • Vyjeďte na výlet do aquaparku Babylon v Liberci
  • Nabídněte dětem zábavu a adrenalin v parku Lanové centrum Doksy

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno