KAM NA VÝLET S DĚTMI V MOSTĚ?

Pokud hledáte ideální místo pro rodinný výlet s dětmi v Mostě, tak máte štěstí! Tato město nabízí mnoho zajímavých míst pro celou rodinu.

Jedním z nejoblíbenějších a nejzábavnějších míst je například Aquaforum, což je rozsáhlé aquapark s vlnovým bazénem, skluzavkami a dalšími atrakcemi. Pro děti je zde také dětský bazén a animační programy.

Další možností je Most Zoo, která nabízí úžasné zážitky pro celou rodinu. Zde si můžete prohlédnout mnoho zvířat a také se zúčastnit atraktivních programů a ukázek.

Pokud hledáte něco více aktivnějšího, pak můžete navštívit Mosteckou přehradu, kde si můžete pronajmout vodní sporty, jako jsou kajaky, windsurfing nebo sejetí na in-line bruslích.

Poslední nabídkou našeho seznamu je autodrom Most, pro ty, kteří věnují větší pozornost sportovním aktivitám. Zde si můžete pronajmout různé druhy závodních vozů a vyzkoušet si je na zdejších okruzích.

Takže co se týče výletů s dětmi v Mostě, máte z čeho vybírat!

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Most

Nejlepší tipy na výlet s dětmi v Most

Rybářský areál Amerika

Výlet do Rybářského areálu Amerika je ideální pro rodiny s dětmi. Areál se nachází na okraji města Most a nabízí různé aktivity pro celou rodinu. Můžete si pronajmout rybářskou výbavu a chytat ryby, relaxovat u rybníku, projet se na lodi nebo si zahrát beach volejbal. Děti si zde mohou hrát na hřišti nebo si projít naučnou stezku. V areálu se také nachází venkovní areál s grilováním, kde si můžete připravit vlastní piknik.

Botanická zahrada Most

Botanická zahrada v Mostě je dalším místem, které stojí za návštěvu. Zahrada je rozdělena do několika částí, kde najdete rostliny z různých koutů světa. Pro děti je zde připravena naučná stezka se spoustou informací o rostlinách. Areál zahrady nabízí také velké dětské hřiště, kde si děti mohou hrát a užít si slunce.

Akvapark Most

Akvapark v Mostě je zábavným místem pro celou rodinu. Najdete zde několik bazénů s různými atrakcemi, skluzavky a vodní proudy. Pro nejmenší návštěvníky je zde dětský koutek se skluzavkami a vodními hrami. Aquapark nabízí také relaxační zónu s vířivkou a saunou.

Ostrov Klůček

Na Ostrově Klůček můžete strávit celý den. Ostrov se nachází v přírodním parku České středohoří a nabízí spoustu aktivit pro celou rodinu. Můžete si pronajmout lodě, projít se po stezkách nebo si zahrát minigolf. Pro děti je zde dětské hřiště a naučná stezka. Po celý den se můžete občerstvit v restauraci nebo si připravit piknik na připravených ohništích.

Link na americký blog s dalšími tipy na výlety s dětmi

Pro další tipy na výlety s dětmi můžete navštívit tento americký blog, který nabízí spoustu zajímavých míst po celých Spojených státech.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Most – FAQ

Frequently Asked Questions – Kam na výlet s dětmi Most

Co se dá v Mostě podniknout s dětmi?

V Mostě je mnoho aktivit, které můžete podniknout s dětmi. Například:

 • Navštívit ZOO Most
 • Projít se po Vojtěšské aleji
 • Navštívit dětské hřiště v parku Svobody
 • Projít se po lávkách nad řekou Bílinou

Kam vyjet za městem s dětmi?

Okolo Mostu je mnoho krásných míst, které můžete navštívit s dětmi. Například:

 • Kanoistika na řece Ohři
 • Navštívit hrad Hněvín v Šumperku
 • Projít se po soutěskách u Ostrovce
 • Navštívit Aquapark Sezimovo Ústí


dovolená

Nejlepší tipy na výlet s dětmi v Mostě

1. Hradiště Hněvín

Jedním z nejlepších míst pro výlet s dětmi je Hradiště Hněvín. Nachází se na kopci nad městem a nabízí nádherný výhled. Kromě procházek po okolí se děti mohou ponořit do historie a navštívit archeologickou expozici.

2. Aquadrom Most

Pro zábavu i relaxaci se můžete vydat do Aquadromu Most. Zde najdete celou řadu tobogánů, bazénů a wellness procedur. Pro děti jsou zde vhodné brouzdaliště a skluzavky.

3. Mostecké výběžky

Pokud máte děti, které milují přírodu, určitě si musíte nechat ujít návštěvu Mosteckých výběžků. Toto území se nachází mezi řekou Ohře a ČSA zábřežskou tratí a je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů. Kromě procházek si můžete vyzkoušet i cyklovýlety.

Pokud byste chtěli vědět více o městě Most, doporučujeme návštěvu této stránky na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Most – stručné shrnutí

 • Botanická zahrada – procházka uprostřed přírody a pozorování rostlinného světa
 • Aquapark Laguna – zábava ve vodě pro celou rodinu
 • Prohlídková jízda hornickým vláčkem – poznání historie a tradic regionu
 • Zámek Klášterec nad Ohří – krásné historické prostory a zahrady
 • Centrum experimentálních technologií – interaktivní muzeum s mnoha zajímavými exponáty

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekNejlepší destinace v Thajsku pro rodinnou dovolenou s dětmi☀️
Další článekDěti a křečci: Jak naučit děti respektovat a rozumět křeččímu chování
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno