Kam na výlet s dětmi: Mšeno – okres Mělník

Pokud hledáte tip na výlet s dětmi v okolí Mělníka, rozhodně byste měli navštívit městečko Mšeno. Toto malebné místo nabízí mnoho aktivit pro celou rodinu a určitě si zde každý najde to své.

Historické centrum Mšena je úchvatné svojí krásou a atmosférou. Určitě nevynechejte prohlídku Muzejního domu, kde se dozvíte o místní historii, nebo návštěvu zámku Trosky, který je obklopen nádherným parkem.

Pro děti jsou zde připraveny hřiště v parku nebo splavy na nedaleké řece Jizeře. Těšíte se na adrenalin? Pak určitě zavítejte do Lanového centra Mšeno, kde se budete moci vyšplhat až do výšky 10 metrů!

Pokud jste přišli o chuť, nabízí se možnost navštívit místní restaurace a kavárny, kde si můžete pochutnat na tradiční české kuchyni a dezertech.

Tak neváhejte a vydejte se na výlet s dětmi do Mšena – okres Mělník. Určitě si zde užijete skvělou rodinnou zábavu!

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Mšeno – okres Mělník

Kam na výlet s dětmi Mšeno – okres Mělník

1. Zámek Mšeno

Jednou z nejvýznamnějších památek Mšena je zámek, který byl postaven v 18. století. Dnes se zámek může pochlubit rozsáhlým parkem s akvaduktem a kaskádami. V létě zde probíhají koncerty a kulturní akce pro dospělé i děti.

2. Muzeum motocyklů a veteránů Mšeno

Pro milovníky motorismu a historie je ideálním místem muzeum motocyklů a veteránů, které se nachází v historické tkalcovně. Navštívit jej můžete celoročně, a to denně s výjimkou pondělí. V muzeu jsou vystaveny vzácné kousky z celého světa, které rozhodně stojí za vidění.

3. Přírodní koupaliště Mšeno

V létě je ideální relaxaci nabízí přírodní koupaliště, které se nachází na okraji Mšena směrem k Meziboří a je zdarma přístupné. Koupaliště má travnaté pláže a čistou vodu. Pro děti je zde k dispozici dětské hřiště a vodní trampolína.

4. Hřebčín Mšeno

Hřebčín Mšeno se nachází v blízkosti zámku a nabízí prohlídky stájí s koňmi a také projížďky na koních pro děti i dospělé. Pro větší skupiny lze objednat také ukázky prací s koňmi či jízdu v kočáře.

5. Pekárna a cukrárna Kolonáda

Po celodenním výletě určitě potěší návštěvu pekárny a cukrárny Kolonáda, která se nachází na náměstí v Mšeně. V nabídce jsou čerstvé pečivo, zákusky i zmrzlina. Pro děti je zde také k dispozici dětský koutek, kde se mohou vyřádit.

Tak to jsou tipy, kam se podívat s dětmi v Mšeně. Pokud byste chtěli navštívit podobné místo, doporučuji například The Children’s Museum of Indianapolis, které je ideální pro rodinný výlet a nachází se v USA.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Mšeně – okres Mělník?

Kde se nachází Mšeno?

Mšeno je město v okrese Mělník, nacházející se v kraji Středočeském v České republice.

Jaké jsou možnosti výletů s dětmi v Mšeně?

Mšeno a jeho okolí nabízejí mnoho krásných a zábavných míst, které si můžete užít s celou rodinou. Zde jsou některé doporučené aktivity:

  • Navštivte zámek Mšeno, který je obklopen krásným parkem a lázněmi.
  • Zkuste projektovou hru v muzeu dráhy v Mšeně.
  • Prozkoumejte přírodu v okolí Mšena a podívejte se na největší strom na venkově – „Hajný tis“.
  • Vydejte se na výlet lodí po Labi.
  • Navštivte plavecký bazén v Mělníku, který se nachází nedaleko od Mšena.

Kam se mohu ubytovat v Mšeně?

V Mšeně a jeho okolí se nachází mnoho ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, penziony a apartmány. Vyberte si ubytování podle svých preferencí a rozpočtu.

Kde mohu najít víc informací o výletech s dětmi v Mšeně?

Pro více informací o výletech s dětmi v Mšeně a jeho okolí se můžete obrátit na místní turistické informační centrum. Tam najdete informace o turistických trasách, aktuálních akcích a dalších atrakcích.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Mšeno – okres Mělník

Kam vyrazit s dětmi do Mšena?

Pokud hledáte místo, kam vyrazit s dětmi v Mšeně, máme pro vás několik tipů. Určitě stojí za návštěvu Městské muzeum Mšeno, kde se děti dozvědí mnoho zajímavostí o historii města.

Cyklomuzeum Mšeno

Další zajímavou destinací pro rodiny s dětmi je Cyklomuzeum Mšeno, kde se děti mohou podívat na historická kola a motocykly. Navíc si zde mohou sami vyzkoušet jízdu na historickém kole.

Koupání

Léto se blíží a co by bylo lepšího než koupání? Mšeno se může pochlubit hned několika přírodními koupališti, jako je například koupaliště Na Vyhlídce nebo koupaliště Podháj.

Den ve zvířecím parku

Pro rodiny s dětmi je v okolí Mšena atraktivní Skanzen Vysoký Chlumec, kde se děti mohou podívat jak se žilo v minulosti. Jinou možností je navštívit zoologickou zahradu ve Štěnovicích, která je asi 15 minut autem od Mšena.

Pro více informací o okolí Mšena navštivte tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Mšeno – okres Mělník

  • Návštěva skalního města Drábovna
  • Koupání a rozhledna u přehrady Kokořín
  • Výlet na hrad Kokořín
  • Procházka po Mšenské zahrádce
  • Návštěva zábavního parku Mirakulum

Toto je krátký výběr z mnoha možností, jak si užít výlet s dětmi v oblasti Mšeno okresu Mělník. Najdete zde přírodu i zábavu.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekPodpora a poradenství pro otce teenagerů: jak je motivovat ke správným rozhodnutím
Další článekProč jsou plyšové hračky efektivní v použití v online marketingu?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno