Kam na výlet s dětmi Nasavrky – okres Chrudim

Pokud hledáte vhodné místo na výlet s dětmi v okrese Chrudim, určitě zvažte návštěvu města Nasavrky. Toto město, které se nachází v blízkosti Železných hor, nabízí řadu aktivit pro malé i velké návštěvníky.

Jedním z největších lákadel pro děti je Určický park, který se nachází v samém centru města. Tento park disponuje nejen krásnou zelení, ale také několika atrakcemi pro děti, jako jsou pískoviště, houpačky, skluzavky či trampolíny. Dospělí si zde mohou odpočinout na lavičkách nebo posedět u piknikového stolu.

Dalším zajímavým místem pro rodinný výlet je Muzeum historických motocyklů, které se nachází v budově bývalého zámku Nasavrky. Toto muzeum představuje unikátní sbírku historických motocyklů, které jsou vystaveny v originálním stavu. Vstupné je zdarma pro děti do 15 let.

Pro milovníky historie doporučujeme návštěvu zámku Nasavrky, který byl postaven v první polovině 18. století a sloužil jako sídlo místních pánů. V současnosti slouží jako kulturní centrum a jsou zde k vidění například expozice výtvarného umění.

Vyzkoušet si můžete také jízdu na koni v tamním hipodromu nebo navštívit nedaleký Hlinecký rybník, který nabízí možnosti koupání a vodních sportů.

Zkrátka, Nasavrky jsou ideálním místem pro rodinný výlet, kde si každý najde to své.

děti výlet


Kam na výlet s dětmi Nasavrky – okres Chrudim

Kam na výlet s dětmi Nasavrky – okres Chrudim

Nasavrky zámek

Jedním z prvních míst, které byste v okolí mohli navštívit, je zámek Nasavrky. Tento historický objekt je stále obýván a je dostupný pro veřejnost. Můžete se těšit na rozsáhlý zámecký park, kde se vaše děti mohou vyřádit a užít si přírodu. Zámek Nasavrky také nabízí pravidelné prohlídky, kde poznáte jeho historii a zajímavosti z jeho okolí.

Získat více informací o zámku Nasavrky.

Skalní město Řípův kopec

Skalní město Řípův kopec je dalším fascinujícím místem, které můžete v okolí objevit. Tento přírodní skvost se nachází na svazích Řípův kopce a nabízí fantastické výhledy na okolní krajinu. Vaše děti si zde mohou prozkoumat jeskyně, skaliska a pískovcové útvary, které tvořily před tisíci lety. Zde opravdu zažijete nádherný přírodní zážitek.

Získat více informací o Skalním městě Řípův kopec.

Koupaliště Nasavrky

Pokud hledáte něco pro odpočinek, můžete se vypravit do koupaliště Nasavrky. Toto koupaliště nabízí velký bazén, na kterém si mohou vaše děti užít koupání a vodní zábavu. Kromě bazénu zde najdete také dětské hřiště, které vaše děti zaručeně potěší.

Získat více informací o koupališti Nasavrky.DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Nasavrky – okres Chrudim

Kde se nachází Nasavrky?

Nasavrky jsou malé městečko, které se nachází v okrese Chrudim v Pardubickém kraji.

Co Navštívit v Nasavrkách s dětmi?

V Nasavrkách je mnoho krásných míst, které jsou ideální k návštěvě s dětmi. Jistě se budou těšit na návštěvu zámku Nasavrky a krásného zámeckého parku, kde můžou hrát na hřišti nebo si jít projít.

Určitě také stojí za návštěvu expozice hospodářských strojů a nábytku v muzeu. Pro děti je velkou atrakcí návštěva zdejšího akvaparku.

Jaké jsou další možnosti výletů v okolí Nasavrek?

V okolí Nasavrek se nachází mnoho dalších zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Děti se určitě budou těšit například na návštěvu zámku Nové Hrady s mnoha expozicemi a rozhlednou nebo na zábavu při návštěvě Lanového parku v Hlinsku.

Pro milovníky přírody je ideální návštěva CHKO Železné hory, kde se nacházejí nádherné výhledy, ale také místa s množstvím zvířat a rostlin.

dovolená
Kam na výlet s dětmi Nasavrky – okres Chrudim

Návštěva zámku Nasavrky

Zámek Nasavrky je velkou atrakcí pro dospělé i děti. Nabízí prohlídky s průvodcem, ale také zábavu pro děti v podobě hledání pokladů nebo historických her.

Skvělá rodinná zábava v parku Kameničky

V parku Kameničky najdete spoustu aktivit pro celou rodinu. Pro děti jsou připraveny hřiště, skluzavky, lanové centrum a pro rodiče venkovní fitness 🙂 Navíc zde najdete i hezkou přírodu a procházky kolem rybníků.

Navštivte přírodní rezervaci Peklo

Přírodní rezervace Peklo se nachází 10 km od Nasavrk. Nabízí krásné přírodní scenérie, tajemné jeskyně a kupodivu i restauraci s regionálními jídly.

Pro více informací o okrese Chrudim navštivte tuto stránku na Wikipedii.


pro děti

Kam na výlet s dětmi Nasavrky – okres Chrudim

  • Navštivte hrad Svojanov a prohlédněte si historické expozice včetně sklepení a mučírny.
  • Zaměřte se na přírodu a poznávací stezku Kinský. Procházka vás zavede kolem potoka, rybníků a lesů.
  • Pro sportovní nadšence je možnost vyzkoušet si zimní sporty jako lyže nebo snowboard na kopci Říčky.
  • Nezapomeňte navštívit Zámek Nasavrky a okolní anglický park, který je ideální na procházku.
  • V letním období se pak nabízí koupání v nedalekém přírodním koupališti v Třemošnici.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekDětská kytara Fisher Price: Hračka, nebo výukový nástroj?
Další článekVyzývání k agresivnímu chování u dětí: Jak tomu účinně předcházet?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno