Kam na výlet s dětmi Nejdek – okres Karlovy Vary

Pokud hledáte místo, kam vyrazit s dětmi na výlet v okrese Karlovy Vary, Nejdek nabízí mnoho možností. Zde najdete mnoho zajímavých a přírodních atrakcí, které potěší jak malé, tak i velké.

Mezi nejznámější patří například Hrad loket, který se nachází v blízkosti města Nejdek. Kromě prohlídky hradu samotného zde najdete i Muzeum porcelánu, které je ideální pro děti, protože umožňuje i aktivní zážitek při tvorbě vlastního porcelánu.

Další možností je návštěva přehrady Nechranice, kde můžete s dětmi provozovat vodní sporty nebo se jen procházet po hrázi a obdivovat krásnou přírodu kolem přehrady.

Nejdek nabízí také možnost výletu na vrchol Krušných hor, kde se nacházejí věže Jáchymovská a Boží Dar. Z těchto věží se naskýtá krásný výhled na celé okolí a zároveň jsou ideálním místem pro piknik s rodinou.

Kam na výlet s dětmi Nejdek – okres Karlovy Vary? Určitě zde najdete mnoho možností, které potěší všechny členy rodiny.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Nejdek – okres Karlovy Vary

Kam na výlet s dětmi Nejdek – okres Karlovy Vary

1. Beskydská stezka

Pokud máte rádi procházky v přírodě, určitě byste měli navštívit Beskydskou stezku. Je to krásná a zajímavá trasa, kterou si oblíbí nejen dospělí, ale i děti. Stezka je značená, takže se nemusíte obávat, že byste se ztratili. Na trase narazíte na mnoho naučných tabulí a interaktivních prvků, které zajímavě vysvětlí historii a přírodě okolí. Stezka vede kolem vodní nádrže Nejdek, která nabízí krásné výhledy na okolní kopce a lesy.

2. Muzeum skla a bižuterie

Nejdek je známý svou dlouholetou tradicí v oblasti sklářství a bižuterie. Proto byste si neměli nechat ujít návštěvu Muzea skla a bižuterie. Zde se dozvíte více o historii a vývoji sklářského průmyslu v okolí. Muzeum nabízí i různé workshopy a prohlídky, které jsou přizpůsobené jak pro dospělé, tak i pro děti. Určitě si zde i sami můžete vyzkoušet výrobu skla nebo bižuterie.

3. Vodní hřbitov a pláž Jrpění

Vodní hřbitov a pláž Jrpění jsou oblíbeným místem pro letní koupání. Nacházejí se v blízkosti Nejdku a nabízejí krásné a čisté vody. Pláž je vybavená sprchami, toaletami a stánkem s občerstvením. Pro děti je zde k dispozici i dětské hřiště a další sportovní aktivity. Pokud rádi relaxujete u vody, nebo chcete svým dětem nabídnout zábavný den plný koupání a her, určitě navštivte Vodní hřbitov a pláž Jrpění.

Tento článek byl inspirovaný článkem „Karlovy Vary and Nejdek with Kids“.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v okrese Karlovy Vary?

Nejdek

Jedním z míst, kam můžete s dětmi vyrazit na výlet, je Nejdek. Toto město se nachází v samém srdci Krušných hor a nabízí mnoho krásných míst, které můžete navštívit.

  • Výlet do přírody: V okolí Nejdku se nachází mnoho krásných míst, které vám nabídnou krásné výhledy a hloubkový zážitek z procházky přírodou. Například se můžete vydat na vrchol Kladského kopce, který je oblíbeným cílem rodinných výletů. Z vrcholu kopce se vám naskytne nádherný výhled na celé město a okolní krajinu.
  • Tip na koupání: Pokud jdete do Nejdku v létě, určitě si nenechte ujít přírodní koupání v Hroznětínském lomu. Toto krásné místo nabízí čistou vodu a mnoho skákání z různých výšek. Ideální místo pro rodinný výlet.
  • Zábava pro děti: Pokud si chcete užít s dětmi nějakou zábavu, můžete se vydat do centra Nejdku, kde se nachází zábavní park. Zde si děti mohou užít různé atrakce a vy si můžete v klidu odpočinout.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Nejdek – okres Karlovy Vary

Procházka po Národním parku České Švýcarsko

Pokud hledáte ideální místo k návštěvě s dětmi, Národní park České Švýcarsko je skvělou volbou. Najdete tady spoustu turistických tras vhodných pro rodiny s dětmi. Užijete si zde krásnou přírodu a mnoho zajímavostí, jako jsou pískovcové skalní útvary nebo soutěsky.

Národní park České Švýcarsko na wikipedii

Zábava v aquaparku

Pokud se vám nechce přemáhání v přírodě, můžete navštívit aquapark, kde se děti budou určitě dobře bavit. V okrese Karlovy Vary najdete například Klášterec nad Ohří, kde se nachází moderní aquapark s tobogány, bazény a dalšími atrakcemi.

Aquapark na wikipedii

Zážitkový program v blízkosti Nejdku

V okolí Nejdku se také nachází několik atrakcí speciálně pro děti. Za zmínku stojí například Celnice mini pivovar, kde se děti mohou naučit, jak se vaří pivo. Další možností je navštívit Westernové městečko Šiklův mlýn a vyzkoušet si život na Divokém západě.

Westernové městečko na wikipedii

pro děti

H2: Kam na výlet s dětmi Nejdek – okres Karlovy Vary

– Městské koupaliště Nejdek s velkým tobogánem a dětskou částí
– Zámek v Nejdku s krásným parkem pro pikniky a prohlídkou s průvodcem
– Vodopád Amerika nedaleko Nejdku s krásným výhledem a možností procházek v okolí
– Důl Svornost v Jáchymově s projížďkou lanovkou, prohlídkou štol a hornickou expozicí
– Ski areál Plešivec s vlekem pro děti a sjezdovkami pro začátečníky a pokročilé
– Zábavní park Sokolov s atrakcemi pro děti všech věkových kategorií

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno