Kam na výlet s dětmi Nové Město nad Metují – okres Náchod

Pokud hledáte vhodné místo na výlet s dětmi v okolí Nového Města nad Metují – okres Náchod, máte na výběr ze řady zajímavých míst.

Nejznámější památkou v Novém Městě nad Metují je zřícenina hradu Oheb, který se nachází na vrcholu kopce nedaleko města. Pro děti je však možná zajímavější návštěva místního zámku, který nabízí prohlídky v historických kostýmech, zámecký park a různé akce pro děti.

Další možností je výlet do nedalekých Náchoda, kde můžete navštívit zámek s rozsáhlým parkem a arboretem nebo se projet s lanovkou na rozhledně, odkud se nabízí krásný výhled na okolní krajinu.

Pro děti (ale i dospělé) je zajímavým místem i zámek ve Dvoře Králové nad Labem, který nabízí prohlídku expozice africké fauny a možnost navštívit velkolepou africkou savanu.

Pokud hledáte spíše přírodní zážitky, určitě stojí za návštěvu Adršpašsko-teplické skály, které jsou unikátní přírodní památkou a skýtají mnoho malebných zákoutí, vodopádů a jeskyní.

Zkrátka, v okolí Nového Města nad Metují – okres Náchod je spousta zajímavých míst, které stojí za návštěvu a které potěší nejen malé, ale i velké návštěvníky.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Nové Město nad Metují – okres Náchod

Návštěva zámku Nové Město nad Metují s dětmi

Pokud hledáte zajímavý výlet s dětmi v okolí Nového Města nad Metují, určitě stojí za to navštívit místní zámek. Ten nabízí prohlídku s průvodcem, během které se návštěvníci dozví mnoho zajímavostí z historie zámku a jeho okolí. Malé děti jistě potěší také expozice hraček, která se zde nachází.

Procházka po městě

Po návštěvě zámku se vydejte na procházku po historickém centru Nového Města nad Metují. Malé uličky a malebné domky vás jistě okouzlí. Zajímavostí města jsou také tzv. vodní zámečky, které se nacházejí v centru města a jsou pozůstatkem po vodním hospodářství města. Tyto zámečky určitě potěší nejen děti, ale i dospělé.

Navštívení přírodní památky Adršpašsko-teplické skály

Pokud máte čas a chuť na delší výlet, určitě stojí za to navštívit přírodní památku Adršpašsko-teplické skály. Tento unikátní skalní komplex nabízí nejen nádherné výhledy, ale také mnoho turistických tras různé náročnosti. Pro děti je určitě zajímavá expozice dinosaurů, která se zde nachází.

Zábavní park Babiččin útulek

Pro děti určitě bude zajímavý také zábavní park Babiččin útulek. Nachází se zhruba 10 km od Nového Města nad Metují směrem na Hradec Králové. Park nabízí různé atrakce pro děti, včetně lanového centra a bobové dráhy. Pro dospělé jsou zde k dispozici různé relaxační zóny a možnosti občerstvení.

Doufám, že vám tyto návrhy pomohou s plánováním výletů s dětmi v okolí Nového Města nad Metují. Pokud vás zajímají další tipy na výlety s dětmi, můžete se podívat na tento článek z amerického webu Parents Canada.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Nové Město nad Metují – okres Náchod

Přehled nejlepších míst pro rodinné výlety

Zábavní park Sezóna – nabízí adrenalinové atrakce pro všechny věkové kategorie i dětské hřiště.

Adršpašsko-teplické skály – národní přírodní památka s úchvatnými skalními útvary a možností procházek po turistických stezkách.

Zámek Nové Město nad Metují – historický zámek s expozicemi moderního umění a možností procházení parku.

Koupaliště Nové Město nad Metují – s vodními skluzavkami a dětským hřištěm.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Nové Město nad Metují – okres Náchod

Pevnost Dobrošov

Jedním z nejzajímavějších výletů s dětmi v Novém Městě nad Metují je návštěva Pevnosti Dobrošov. Tato historická pevnost byla postavena na počátku 20. století a nachází se nedaleko města. Děti mohou prozkoumat mnoho různých prostor a naučit se více o historii této významné pevnosti. Vstupné do pevnosti je zdarma a je otevřena od května do října.

Klokočí a skalní vyhlídka Vlčí kámen

Klokočí je přírodní památka s krásnou přírodou a jezerem. Rodiče s dětmi zde mohou trávit celý den a užít si piknik na břehu. Kromě toho, mohou se vydat na krátkou turistickou procházku k skalní vyhlídce Vlčí kámen, na které mají krásný výhled na okolní krajinu.

Zámek Nové Město nad Metují

Zámek Nové Město nad Metují byl postaven v 16. století a nachází se v centru města. Je to vynikající místo pro rodinný výlet, protože kromě prohlídky krásného zámku, jsou zde také různé akce a výstavy pro děti. Například, mohou se zúčastnit rytířských turnajů nebo se projet po okolí na koni.

Pro více informací o městě Nové Město nad Metují, můžete navštívit tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Nové Město nad Metují – okres Náchod

  • Navštivte zámek Nové Město nad Metují s expozicí bývalého života šlechty
  • Nenechte si ujít Podzemní turistickou trasu
  • Projděte se po naučné stezce Tři skaliny s krásným výhledem na okolí
  • Navštivte ZOO Dvůr Králové nad Labem s více než 200 druhy zvířat
  • Vyzkoušejte si cyklistiku po značených cyklostezkách
  • Relaxujte u koupání v rozlehlém koupališti Nové Město nad Metují
  • Prožijte adrenalinové zážitky v areálu Adršpach-Teplice Rocks
  • Navštivte muzeum historie broušení drahokamů v Náchodě

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno