KAM NA VÝLET S DĚTMI: NOVÝ BOR – OKRES ČESKÁ LÍPA

Pokud hledáte ideální místo pro výlet s dětmi, můžete se podívat do okolí Nového Boru v okrese Česká Lípa. Zde najdete řadu aktivit, kterými si děti užijí nezapomenutelný den.

Naše první doporučení je návštěva skleněné továrny v Novém Boru. Zde si vaše děti mohou prohlédnout, jak se vyrábí různé skleněné výrobky a dokonce si mohou vyzkoušet i vlastní výrobu. Prohlídka továrny je poznanávací, zábavná a dětem zajisté přinese mnoho radosti.

Další zajímavou aktivitou pro děti může být návštěva Dinoparku v Novém Městě pod Smrkem. Zde si děti mohou prohlédnout dinosaurí exponáty v reálné velikosti a dokonce se projet i na dinosaurově zádech. V parku najdete také trampolíny, houpačky a další atrakce pro děti.

Milovníci zvířat si zase přijdou na své na farmě Poustevna v Horní Police. Můžete si zde prohlédnout různá zvířata, například koně, ovce, kozy či prasata a dokonce si s nimi i pohrát. Pro děti je to určitě nezapomenutelný zážitek.

Pokud máte nadšence do historie, můžete navštívit hrad Oltářík u Nového Boru. Hrad je otevřený pro veřejnost a nabízí prohlídky s průvodci. Děti se mohou projít hradem a vychutnat si atmosféru středověku.

To jsou jen některé tipy na výlet s dětmi v okolí Nového Boru. V této oblasti najdete živené možnosti aktivit pro dospělé i malé návštěvníky, což zajišťuje nezapomenutelný rodinný den mimo město.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Nový Bor – okres Česká Lípa

Nový Bor – krásné město plné zábavy pro děti

Nový Bor je malebné město ležící na severu Čech, které je pro své návštěvníky plné mnoha zajímavých aktivit pro děti.

Tipy na výlet s dětmi v Novém Boru a okolí

 • Dětský ráj Areál u Luciny – oblíbené místo pro celou rodinu, kde mohou děti využít mnoho atrakcí na zemi i ve vzduchu.
 • Ateliéry Ediho Kuny – kreativní dílny, kde se děti mohou naučit nové věci a zároveň si užít zábavu a spoustu legrace.
 • Hrad Tolštejn – tajemný hrad, který je ideálním místem pro zábavné putování s dětmi.
 • Zoopark Chomutov – kousek od Nového Boru, nachází se zoologická zahrada, která skýtá zábavné atrakce pro celou rodinu.

Kde se ubytovat v Novém Boru

Pokud plánujete pobyt v Novém Boru, doporučujeme se ubytovat v hotelu Černý Orel. Nabízí pohodlné a moderní pokoje a nachází se v blízkosti hlavních turistických atrakcí v městě.

Závěr

Nový Bor a jeho okolí jsou ideálním místem pro výlety s dětmi, které si zde určitě užijí spoustu zábavy. Využijte tipů na výlety a neváhejte vyrazit do této krásné části České republiky.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Novém Boru – okres Česká Lípa

Kde najít informace o výletech s dětmi v Novém Boru?

Nejlepší místo pro vyhledání informací o výletech s dětmi v Novém Boru a okolí je místní turistické informační centrum. Adresa je Nám. Jana Žižky 1166/10, Nový Bor.

Co je ideální místo pro výlety s dětmi v Novém Boru?

Jedním z nejlepších míst pro výlety s dětmi v Novém Boru je zřejmě lázeňský park. Tam najdete nejen krásnou přírodu, ale také dětské hřiště, venkovní hřiště na basketbal, tenis a jiné sporty, stezky pro pěší a cyklistické výlety a mnoho dalšího.

Další zajímavý cíl pro výlety s dětmi je Arboretum Bukovina. Nachází se asi 6 km od Nového Boru a nabízí více než 200 druhů stromů a keřů, ale také hřiště pro děti, vodní nádrž a mnoho dalších aktivit.

Co je vhodné dělat s dětmi v Novém Boru?

V Novém Boru a okolí najdete spoustu atrakcí pro děti. Kromě již zmíněných parku a Arboreta Bukovina, můžete navštívit také Muzeum skla a šperku v Novém Boru, kde děti mohou vidět, jak se sklo vyrábí, a dokonce si ho samy vyzkoušet. Další možností je návštěva ZOO Dvůr Králové, která je vzdálena asi 30 km od Nového Boru.

Kromě toho mohou děti využít spoustu venkovních aktivit jako vodní sporty na přehradě Jezeří nebo koupání v přírodním koupališti v obci Skalice u České Lípy.

Kde se dá ubytovat s dětmi v Novém Boru?

V Novém Boru a okolí najdete několik možností ubytování vhodných pro rodiny s dětmi. V samotném Novém Boru najdete například Penzion u Draka nebo Apartmány Na Zámku. V okolí můžete zkusit například Kemp Dřevona nebo Penzion U kozy.

dovolená

Kam na výlet s dětmi: Nový Bor – okres Česká Lípa

Procházková stezka v Novém Boru

Pokud hledáte krásnou procházku v přírodě, můžete se vydat po procházkové stezce v Novém Boru. Stezka začíná u náměstí a vede krásnou krajinou a okolím města. Děti si určitě oblíbí zajímavá zastavení na trase, například dřevěný srub, kamenné sochy nebo vodopád.

Skalní město Tisá

Skalní město Tisá je jedním z nejkrásnějších skalních útvarů v České republice a nabízí nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu. Na místě je spousta skulin a jeskyní, kam se dá lézt. Navíc je možné vidět různé druhy rostlin a živočichů.

Botanická zahrada Liberec

Nejen děti, ale i dospělí si užijí návštěvu botanické zahrady v Liberci. Rozkládá se na ploše více než 3 hektarů a nabízí téměř 1600 druhů rostlin. Kromě toho si zde můžete prohlédnout i exotické ryby a ptáky, nebo se projít po naučné stezce.

Pokud vás toto téma zajímá více, podívejte se na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Nový Bor – okres Česká Lípa

 • Geologická naučná stezka
 • Zoologická zahrada
 • Koupaliště
 • Hrádek u Susice
 • Zámek Lemberk
 • Skalní město
 • Přírodní koupaliště Doubice
 • Středověká expozice Rabštejn nad Střelou
 • Výstavní pavilon Novoborska
 • Lázně Libverda

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno