Kam na výlet s dětmi Nýrsko – okres Klatovy

Pokud hledáte ideální výlet pro vaši rodinu, Nýrsko v okrese Klatovy je skvělou volbou! Tato malebná obec nabízí mnoho aktivit pro děti i dospělé.

Kamenický vrch je jednou z hlavních atrakcí v okolí. Na vrchol se můžete vydat pěší turistikou a užít si nádherný výhled na okolní krajinu. Pro děti je zde připravena naučná stezka s ukázkami kamenných soch a artefaktů.

Další zajímavou možností je Rybník Šindelná, který je ideálním místem k odpočinku a koupání. Zde si mohou děti vyběhat svou energii na dětském hřišti nebo se projet na rotopedu.

Pokud máte malé cestovatele, neváhejte navštívit muzeum veteránů, kde jsou vystaveny historické vozy, motocykly a jiná vozidla. Pro děti je zde připravena interaktivní expozice, kde si mohou vyzkoušet řízení různých vozidel.

Vyzkoušet si mohou také bike park s různými nástrahami a sjezdovkami pro prvotřídní adrenalinovou zábavu.

Takže neváhejte a vydejte se na výlet do Nýrska v okrese Klatovy. Určitě si užijete spoustu zábavy a nezapomenutelných zážitků s vaší rodinou!

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Nýrsko – okres Klatovy

1. Hrad Kašperk

Hrad Kašperk je místem plným historie a zážitků pro celou rodinu. Děti se zde budou cítit jako skuteční rytíři a princezny. Na hradě se konají pravidelné historické ukázky, které budou zajímavé pro děti i dospělé. Pro milovníky adrenalinu je zde možnost absolvovat lanovou dráhu nebo si zahrát paintball.

2. Ski areál Hojsova Stráž

Pokud hledáte zábavu na sněhu, určitě navštivte ski areál Hojsova Stráž. Areál je vhodný pro začátečníky i pokročilé lyžaře. Pro děti je zde připravena ski školka nebo zábavný park. V létě si můžete jít zahrát na minigolf nebo si půjčit kolo.

3. Klatovské Jeskyně

Jeskyně Klatovy jsou jednou z nejkrásnějších přírodních památek v České republice. Pro děti je zde připravena speciální zábavná prohlídka, během které si mohou prohlédnout krásy podzemního světa a zároveň se pobavit.

4. Muzeum Klatovy

Pokud máte doma malé nadšence historie, navštivte s nimi muzeum v Klatovech. Zde se mohou dozvědět o historii okolí, o tom, jak se dříve žilo a pracovalo. Pro děti jsou zde připraveny různé interaktivní exponáty.

Návštěva Nýrska a okolí nabízí mnoho možností pro celou rodinu. A pokud máte chuť na něco trochu jiného, prosím zkontrolujte Family Vacation Critic website, kde naleznete mnoho dalších tipů na výlety s dětmi v celé Americe.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQs: Kam na výlet s dětmi Nýrsko – okres Klatovy

Co jsou nejlepší místa pro rodinné výlety v Nýrsku?

V Nýrsku a jeho okolí najdete mnoho zajímavých míst, které jsou skvělou volbou pro rodinné výlety s dětmi. Mezi nejpopulárnější patří Prokopské údolí, Klenová, horolezecká stěna v Horské Kvildě a Ski areál Špičák.

Jsou v Nýrsku a jeho okolí dostupné cyklostezky pro rodinné výlety?

Ano, v Nýrsku a jeho okolí najdete několik cyklostezek, které jsou vhodné pro rodinné výlety s dětmi. Mezi nejoblíbenější patří cyklostezka Klatovská, která vede přes Nýrsko a Železnou Rudu a dále cyklostezka Kasparkova cesta, která vede podél řeky Otavy.

Jsou v Nýrsku a jeho okolí nějaké zábavní parky?

V Nýrsku a jeho okolí bohužel nenajdete žádné větší zábavní parky. Nicméně, pro děti jsou zde k dispozici lyžařské areály, kde mohou sjet sjezdovky, a v horské oblasti Šumavy se nachází mnoho turistických tras a přírodních památek, které jsou skvělým zdrojem zábavy a poznání pro celou rodinu.

dovolená

Nejlepší tipy na výlety s dětmi v Nýrsku a okolí

1. Hrad Kašperk

Jeden z nejkrásnějších hradů v České republice je ideální destinací pro rodinný výlet. Děti určitě potěší prohlídka hradu a výhledy z věží. Pro odvážnější pak nabízí okolní lesy mnoho turistických stezek a cyklistických tras.

2. Plavecký areál Dlouhý most

V letních měsících je skvělým místem pro rodinný výlet plavecký areál Dlouhý most. K dispozici jsou bazény pro dospělé i děti, skluzavky a různé atrakce.

3. Ski areál Špičák

Pokud se chystáte na zimní výlet, určitě navštivte ski areál Špičák. Kromě lyžování s dětmi si můžete užít i skvělé večery na sjezdovce s grilováním a zábavou.

Není pochyb o tom, že Nýrsko a okolí nabízejí spoustu možností pro výlety s dětmi. Pokud se chcete dozvědět více o historii krásného hradu Kašperk, navštivte stránku na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Nýrsko – okres Klatovy

  • Navštivte Zámecký park v Nýrsku
  • Projděte se po naučné stezce Hajná v Nýrsku
  • Vydejte se na výlet k přehradě Nýrsko
  • Navštivte expozici Národního parku Šumava v Sušici
  • Vyrazte na výlet na Bobík v Klatovech
  • Zkuste si jízdu na koni v konírně Chlum u Klatov

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekRelaxace u moře s dětmi: Rodinná dovolená na Krétě☀️
Další článekJak podpořit hudební výchovu svého dítěte pomocí dětské kytary
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno