Kam na výlet s dětmi Osečná – okres Liberec

Pokud hledáte skvělou destinaci pro výlet s dětmi, měla byste určitě navštívit Osečnou v okrese Liberec. Toto malebné městečko nabízí mnoho zábavných aktivit pro celou rodinu.

Chalupa Osečná je ideálním místem pro aktivní dovolenou s dětmi. V této oblasti lze podniknout procházky po okolí, projížďky na kole či výlety na koních.

Lyžařské středisko Osečná je dalším skvělým místem pro rodiny s dětmi, zejména v zimě. Zde se děti mohou naučit lyžovat, a to na speciálně vyhrazených zamrzlých svazích.

Pro malé dobrodruhy je zase ideální průvodcovské centrum PrLT, kde se mohou vaše děti naučit více o přírodě a zvířatech v okolí města.

V Osečné si také můžete prohlédnout Fojtství – největší památku města. Tento historický objekt nabízí mnoho možností pro prozkoumání historie a kultury tohoto úžasného města.

Také si můžete vychutnat některá z mnoha místních jídel, která jsou proslulá svou chutí a kvalitou. Nezapomeňte si vyzkoušet tradiční rychtu s bramborovým knedlíkem a zelím nebo bílou klobásu.

Navštivte tedy Osečnou v okrese Liberec a užijte si zábavný výlet s celou rodinou.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Osečná – okres Liberec

Krásy přírody v Osečné

Pokud hledáte nápad na rodinný výlet s dětmi v okrese Liberec, můžete zvažovat Osečnou. Tato malebná obec, ležící v samém srdci Jizerských hor, nabízí návštěvníkům mnoho krás přírody a zajímavých aktivit.

Na prvním místě stojí přírodní památka Osečanské rašeliniště, kde se můžete vydat na procházku po naučné stezce a obdivovat zdejší unikátní floru a faunu. Pro děti bude určitě zajímavé pozorovat žáby a ještěrky, které zde žijí.

Adrenalínové zážitky v Osečné

Pro ty, kteří hledají spíše adrenalinové zážitky, doporučujeme navštívit nedaleký vodácký areál v Tanvaldu, kde si můžete vyzkoušet sjíždění divokých řek na kajaku, raftu či kanoe. Pro děti je připravena oddílová plavba nebo sjezd na kánoi, který si jistě užijí.

Další možností je návštěva lyžařského areálu Jested v Liberci, který nabízí jak pro dospělé, tak pro děti široké možnosti zimní zábavy. Pro neohrožené malé lyžaře je určen i snowpark s překážkami a skoky.

Kultura a historie v Osečné

Osečná nabízí také bohaté kulturní dědictví, které si můžete prohlédnout například v Městském muzeu v Turnově, kde jsou sbírky z oblasti historie, archeologie, národopisu a přírodních věd. Pro milovníky architektury je pak určitě zajímavý zámek Hrubý Rohozec s rozsáhlým parkem.

Závěr

Za zmínku stojí i další turistické zajímavosti v okolí Osečné, jako jsou například rozhledna Krakonošova hora nebo botanická zahrada Liberec. Výlet do Osečné a jejího okolí vám tak nabídne mnoho zajímavých zážitků pro celou rodinu.

Pro další tipy na výlety s dětmi se můžete podívat na webu:
parentmap.com.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Osečná – okres Liberec: často kladené otázky

Co je to za místo Osečná?


Osečná je vesnice v okrese Liberec v Libereckém kraji, nacházející se na úpatí Krkonoš. Má bohatou historii a je obklopena krásnou přírodou.

Co je možné dělat v Osečné s dětmi?


V Osečné a jejím okolí je mnoho aktivit, které si mohou užít děti i dospělí. Můžete navštívit například zoopark, kde se děti mohou potkat s mnoha druhy zvířat. Pro milovníky adrenalinu je zde možnost vyzkoušet si lanový park. Také se zde nachází mnoho cyklostezek a turistických tras pro rodiny s dětmi.

Kde se dá v Osečné najíst?


V Osečné a jejím okolí najdete několik restaurací a hospůdek, kde si můžete pochutnat na tradiční české kuchyni.

Kde se dá ubytovat v Osečné?


V Osečné a jejím okolí máte na výběr mnoho možností ubytování. Můžete si zarezervovat například penzion, hotel nebo chatu. Vše záleží na vašem vkusu a potřebách.

Jak se do Osečné dostanu?


Osečná se nachází asi 15 km od Liberce. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je autem. Z Liberce vede na Osečnou několik silnic a cesty v dobrém stavu. Pokud nemáte k dispozici auto, můžete zvolit veřejnou dopravu – autobus nebo vlak.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Osečná – okres Liberec

Zámek Sychrov

Jedním z nejkrásnějších zámků v České republice je zámek Sychrov, který se nachází nedaleko Osečné. Zámek nabízí prohlídku interiéru i exteriéru a rovněž tam najdete hezký zámecký park, kde si mohou děti zahrát a vychutnat si piknik.

Jizerské hory

Kousek od Osečné se nacházejí krásné Jizerské hory. Tady si mohou děti užít celodenní turistiku a pozorovat úchvatné výhledy. Kromě toho, tady je mnoho nabídek pro děti, jako jsou například horské dráhy, adrenalinové parky a další atrakce.

ZOO Liberec

Zoo Liberec je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí na severu České republiky. Zde děti mohou vidět různá zvířata, od malých prasátek až po slony a lvy. ZOO nabízí také spoustu interaktivních aktivit pro děti, kde se mohou dozvědět více o životech zvířat.

JizeraAréna

Nebojte se odvážných sportů a vyrazte do JizeraArény. Tady mohou děti vyzkoušet různé sporty, jako jsou například lanové centrum, bobová dráha, nebo sjíždění na kole. Je to vhodná volba pro děti, které se chtějí pobavit a vyzkoušet si něco nového.

Pro více informací o okolí Osečné, navštivte prosím tuto stránku.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Osečná – okres Liberec

  • Navštivte Zámek Sychrov a jeho překrásnou zahradu
  • Zajděte na letiště v Rynolticích a nechte děti létat v tandemu s instruktorem
  • Projděte se po naučné stezce Fojtství, která vás provede okolím vesničky
  • Prozkoumejte skalní město Železný Brod, kde děti mohou hledat svoje oblíbené tvary v kamení
  • Zkuste adrenalinovou aktivitu na Lanovém parku Valteřice
  • Vyzkoušejte vodní atrakce ve vodním parku Babylon v Liberci

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno