Kam na výlet s dětmi Ostrava

Pokud plánujete výlet s dětmi do Ostravy, máte širokou nabídku zajímavých míst. Mezi nejpopulárnější patří například dinosaur park, technické muzeum nebo ZOO Ostrava. Dopřejte si rodinný výlet, během kterého vaše děti objeví nová místa a získají mnoho zážitků. Vyberte si z Ostravských památek, atrakcí a výletů tu, která bude nejvhodnější právě pro vás a vaše děti.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Ostrava

Zábavní park Landek

Zábavní park Landek je skvělým místem, kam si můžete vyrazit s dětmi na celý den. Najdete zde nejen mnoho atrakcí, ale i interaktivní expozici hornictví, která je pro Ostravu velmi charakteristická. Děti ocení zejména adrenalinové atrakce a nafukovací skákací hrad. Připravte se ale také na řadu restaurací, zmrzlinových stánků a občerstvení.

Doprovodné aktivity na Stodolní ulici

Ostravská Stodolní ulice je též zaměřená na zábavu, ale tato aktivita je určena spíše pro dospělé. Nicméně, pokud s sebou vezmete děti později odpoledne, můžete je povést na večerní výlet. Děti se budou moci kochat množstvím lidí, rozsvícených neonových světel a různých nočních klubů.

Dětský koutek na ZOO Ostrava

ZOO Ostrava nabízí mnoho turistických zajímavostí, ale má také speciální dětský koutek. Děti zde mohou vidět a dokonce potrhat chlupatá zvířata na pouhé centimetry. Tato aktivita je nejen pro děti velmi vzrušující, ale také pro dospělé.

Na kolo kolem jezera

Je-li dobré počasí, doporučuje se vyrazit s dětmi na výlet na kole kolem Ostravského jezera. Cesta je zcela rovinatá a zábavná pro celou rodinu. Samozřejmě, že byste s sebou měli vzít kola s košíkem na piknik. U jezera lze grilovat, sedět na dečkách a slavit rodinné přátelství.

Na tento článek inspirovala stránka z USA TravelingMom. Více detailů o tom, co dělat s dětmi v Ostravě, naleznete na stránkách dalších cestovatelských blogů.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Ostrava

1. Zoologická zahrada Ostrava

Zoo Ostrava nabízí zábavu pro celou rodinu. Děti si zde mohou prohlédnout různá zvířata a poznat jejich způsob života. Zahrada také pořádá různé akce a programy pro děti.

2. Science park

Science park je interaktivní muzeum pro děti, kde se děti mohou učit hravou formou. Park nabízí různé expozice a interaktivní prvky, které dětem pomáhají lépe pochopit svět kolem nás.

3. Dolní oblast Vítkovice

Dolní oblast Vítkovice nabízí mnoho možností pro zábavu s dětmi. Zde se děti mohou projít vysokým komínem, vyjet lanovkou nebo si prohlédnout unikátní technické památky.

4. Landek park

Landek park je naučná stezka se zaměřením na geologii a hornictví. Děti se zde mohou dozvědět hodně zajímavých informací a navíc si zde mohou zahrát na dobrodruhy.

5. Dino park a miniatury

Dino park a miniatury najdete v areálu ČEZ Arény. Zde si děti mohou prohlédnout různá dinosaura a navštívit miniatury různých památek a staveb.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Ostrava

1. Dolní oblast Vítkovice

Dolní oblast Vítkovice je skvělým místem pro rodinný výlet. Děti zde mohou navštívit interaktivní muzeum techniky, projet se lanovkou nebo si zahrát hokejové golfování. Navíc se mohou projít krásným průmyslovým nádražím, které bylo zrekonstruováno na moderní multifunkční centrum.

2. Dům umění

Dům umění Ostrava nabízí výtvarné workshopy pro děti, kde si mohou vyzkoušet různé techniky malby, tisku a koláže. V areálu domu umění se nachází nejen galerie, ale také kavárna a dětské hřiště.

3. ZOO Ostrava

ZOO Ostrava je skvělým místem pro celodenní výlet s dětmi. Děti zde mohou vidět mnoho zvířat, která nejsou v přírodě běžně vidět. Kromě toho se zde nachází i dětské hřiště a restaurace.

Pro více informací o výletech s dětmi v Ostravě, navštivte Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Ostrava

  • ZOO Ostrava: Ukázková expozice, park uprostřed lesů a rybníků, mnoho druhů zvířat (např. opičky, medvědi), dětské hřiště
  • Tichá kaňon: Výlet do krásné přírody, trekking v kaňonu, možnost pikniku, u jezu patrné skalní podloží
  • Science Centrum: Stálé a přechodné výstavy, edukativní programy a workshopy, zábava i učení pro děti i dospělé
  • Bazaly: Unikátní skalní útvar, mnoho zídek a převisů, výhled na rybník Štěpán a Malou Fatru
  • Mestsky park: Relaxace a grilování, dětské hřiště a skate park, cyklotrasy, uprostřed města

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekŠlapací motokára pro větší děti – jak vybrat tu pravou?
Další článekNejlepší pláže pro rodiny na dovolené u moře v České republice☀️
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno