Kam na výlet s dětmi: Ostrov

Pokud hledáte vhodné místo na výlet s celou rodinou, Ostrov je skvělou volbou. Tento malebný městečko se nachází v okrese Karlovy Vary a nabízí spoustu zábavy pro děti i dospělé.

Koupání – V blízkosti Ostrova se nachází několik přírodních koupališť, jako je například koupání v přehradě Nechranice nebo koupaliště Jesenice.

Turistika – Pro milovníky turistiky je tady dostatek možností. Můžete se vydat na výlet na Krušné hory nebo navštívit národní park České Švýcarsko.

Výlet na vláčku – Pro děti je zajímavý zážitek výlet na uzavřené trati s parním vlakem. V Ostrově se nachází Muzeum dopravy, odkud mohou vyrazit tyto vlakové výpravy.

Kulturní památky – Ostrov má také co nabídnout pro milovníky historie. Můžete navštívit renesanční zámek Ostrov nebo kostel sv. Václava.

Určitě se nebudete nudit na výletě do Ostrova. A pokud hledáte ubytování, můžete si zarezervovat například v hotelu Větruše či v penzionu U Královny Elišky.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi: Ostrov

Ostrov jako perfektní destinace pro rodinný výlet

Pokud se chystáte na výlet s dětmi a hledáte zajímavé místo plné zábavy, Ostrov je skvělou volbou. Tento nádherný ostrov se nachází v jižním Pacifiku a je obklopen nádhernými plážemi s bílým pískem a tyrkysovou vodou.

Co dělat na Ostrově s dětmi

Ostrov nabízí mnoho zajímavých aktivit pro děti a celou rodinu. Zde je několik tipů, co byste neměli při vaší návštěvě na Ostrově vynechat.

Navštivte pláže na Ostrově

Ostrov je plný bílých pláží s tyrkysovou vodou, které jsou ideálním místem pro relaxaci a koupání. Oblíbené pláže jsou například Maui Beach a Waikiki Beach.

Projděte se po krásné přírodě

Ostrov nabízí mnoho přírodních krás, které stojí za to navštívit. Zde se nachází nejvyšší hora Havajských ostrovů, Mauna Kea (4 207 metrů), která nabízí nádherné panoramatické výhledy. Dech beroucí je také přírodní park Volcanoes National Park, kde můžete vidět aktivní sopku Kilauea.

Navštivte zajímavá místa s historií

Na Ostrově se nachází mnoho historických památek a muzeí, které stojí za to navštívit, jako například Pearl Harbor nebo Fort de Russy Military Museum.

Známá jídla z Ostrova

Havajská kuchyně je plná exotických chutí a vůní. Zvláště ryby, exotické ovoce a zelenina hrají důležitou roli v havajských jídlech. Mezi nejznámější havajské speciality patří poke – rybí salát s rýží, suši nebo kalua pork – pečené vepřové maso s rýží.

Závěr

Ostrov je skvělým místem pro rodinný výlet, kde si každý najde to svoje. Nádherné pláže, krásná příroda, historické památky a výborné jídlo vás zaručeně nezklamou. Určitě zvažte návštěvu tohoto krásného ostrova.

Přečtěte si také 10 nejoblíbenějších destinací v USA pro rodinný výlet.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi na Ostrově?

Vyhlídka Diana

Vyhlídka Diana na vrcholu Tlusté Hory nabízí nádherný výhled na město Ostrov a jeho okolí. Děti budou nadšené z panoramatu a zároveň si užijí procházku po lesích.

Hřebčín Piber

Hřebčín nabízí prohlídky zázemí a výcvik koní. Děti budou nadšené z možnosti vidět tyto krásné zvířata v akci a mít možnost si s nimi pohrát.

Zámek Ostrov

Prohlídka zámku Ostrov je zajímavá pro dospělé i děti. Na zámku se nachází expozice sbírky obrazů a historie zámku, ale děti si mohou také vyzkoušet rytířskou výzvu v historické části zámku.

Zřícenina hradu Andělská Hora

Procházkou k zřícenině hradu Andělská Hora si děti mohou připomenout historii a užít si dobrodružnou procházku. Hrad se nachází v nádherné přírodě, takže děti si mohou užít i krásné výhledy.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Ostrov – nejlepší tipy pro rodiny s dětmi

Ostrov je krásné místo pro výlety s dětmi. Zde najdete několik tipů, jak strávit den s rodinou na Ostrově.

Koupání na Ostrově

Pokud hledáte místo, kde si užít koupání, můžete navštívit aquapark Neptun, který se nachází na okraji města. Kromě bazénů a skluzavek má také velké venkovní hřiště, kde se děti mohou bavit různými sportovními hrami.

Návštěva zámku v Ostrově

Ostrov má krásný zámek, který stál na místě původní tvrze a byl postupně přestavěn na renesanční zámek. Dnes si můžete prohlédnout jeho expozice, které ukazují život aristokracie v minulosti, a navštívit i zámeckou zahradu.

Přírodní památka Holvíkovské rašeliniště

Ostrov má také zajímavou přírodní památku – Holvíkovské rašeliniště, které ukrývá mnoho druhů mokřadních rostlin a živočichů. Můžete si zde udělat krásnou procházku nebo navštívit rozhlednu, odkud se vám naskytne nádherný výhled na Okolí.

Pro více informací o Ostrově navštivte Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Ostrov

  • Krásné výlety pro celou rodinu
  • Navštivte zámky a hrady regionu
  • Projděte se po Ostrově a obdivujte historické památky
  • Zkuste nějakou z místních restaurací s tradičními jídly
  • Navštivte přírodní krásy v okolí – lesy, jezera, tematické parky

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak si najít kvalitního trenéra pro individuální výcvik psa
Další článekJak se učit hrát na dřevěný dětský bubínek: Základní techniky pro začátečníky.
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno