Kam na výlet s dětmi Prachatice – okres Prachatice

Prachatice a okolí nabízí spoustu atrakcí pro celou rodinu. Pokud hledáte místo na výlet s dětmi, určitě neváhejte a vydejte se sem. Zdejsí krásy a zajímavosti vás jistě nadchnou.

Mezi nejpopulárnější atrakce patří návštěva hradu Rabí, kde se děti mohou vyřádit v různých herních zónách. Další nezapomenutelný zážitek nabídne překrásný Český Krumlov, kde si mohou děti vybrat z řady zábavných aktivit, jako jsou například prohlídky města na koních a další.

Nezapomenutelný zážitek pro děti i pro rodiče představuje i Zámecký park Prachatice, který nabízí kromě krásné přírody i různé atrakce pro děti. V neposlední řadě se zde lze projet na vláčku nebo navštívit zdejší expozice.

Nechybí ani mnoho sportovních aktivit. Rodiny s dětmi si mohou zahrát bowling, tenis nebo se vydat na projížďku na kole po okolních stezkách.

Celkově má okres Prachatice co nabídnout a je to skvělé místo pro výlet s dětmi. Přijďte se sami přesvědčit o kráse této oblasti.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Prachatice – okres Prachatice

Kam na výlet s dětmi Prachatice – okres Prachatice

1. Čertova stěna

Jednou z nejznámějších turistických tras v okolí Prachatic je cesta ke skalnímu útvaru známému jako Čertova stěna. Tuto turistickou atrakci jistě ocení i vaše děti. S výstupem na Čertovu stěnu budou mít možnost si užít krásné výhledy do okolí i zábavné lezení po skalách.

2. Zámek Helfenburk

Pokud jsou vaše děti zaujaté historií a pohádkami, určitě nesmíte vynechat návštěvu zámku Helfenburk v blízkosti Prachatic. Tento zámek je spojen s pověstí o rytíři Helfenburkovi a jeho dceři Mariáně. Vaše děti zde poznají historii zámeckých pánů a procházejí se elegantními místnostmi zámku.

3. Boubínský prales

Pro milovníky přírody a turistiky je skvělou volbou výlet do Boubínského pralesa. Tento prales se řadí mezi nejvýznamnější přírodní památky v ČR a je domovem mnoha vzácných živočichů a rostlin. V Boubínském pralese najdou děti spoustu zábavy při hledání dřevěných sošek skřítků či při hraní na dvou dřevěných hracích domečcích.

4. Křišťanovický rybník

Pro rodiny s menšími dětmi je ideální výlet na Křišťanovický rybník. Zde najdou děti nejen bohaté možnosti pro koupání a slunění, ale i dětské hřiště, tělocvičnu pod širým nebem, volejbalovou a nohejbalovou hřiště, ale také krytou badmintonovou halu a sauna.

5. Muzeum Šumavy v Kašperských Horách

Muzeum Šumavy v Kašperských Horách je skvělým místem pro rodinný výlet v deštivé dny. Děti se zde dozvědí mnoho zajímavostí o historii Šumavy, povolání lesníků, rybníkářů a dalších řemesel a seznámí se s nejrůznějšími exponáty z minulosti regionu.

6. Pohádková stezka Chaloupky

Pro děti, které milují pohádky, je tu Pohádková stezka Chaloupky. Na této stezce se vaše děti projdou skrz krásné krajiny a budou moci navštívit domky pohádkových bytostí jako třeba Hasivu, Fialku, Náhodila nebo Raracha.

7. Hornorakouský zřícenina Schlägl

Za hranicemi okresu Prachatice, v Horních Rakousích, se nachází zřícenina hradu Schlägl. Jedná se o místo s krásnými výhledy a romantickou atmosférou. Vaše děti budou nadšené z prozkoumávání zbytků středověkého hradu a z krásné přírody v okolí.

8. Lipenská přehrada

Dalším turistickým cílem v okolí Prachatic je Lipenská přehrada. Zde děti mohou plavat, jezdit na vodních skútrech či jet skrz stromy na lanovce. Pro dospělé je Lipno ideálním místem k odpočinku a odreagování při procházkách po okolní přírodě.

9. Hrad Rabí

Nedaleko Prachatic se nachází impozantní hrad Rabí. Tento hrad je velmi dobře zachovalý a poskytuje krásné výhledy do okolí. Děti jistě ocení prohlídku hradu i zábavnou sběratelskou hru, kterou si mohou zahrát při návštěvě hradu.

10. Město Český Krumlov

Klasikou mezi turistickými cíli v okolí Prachatic je město Český Krumlov. Tento krásný a romantický hrad se řadí mezi nejnavštěvovanější místa v ČR. Vaše děti budou nadšené z koupání v místním aquaparku a poznávání zbytků středověkého města.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Prachatice – okres Prachatice

Kde najdu seznam aktivit pro děti v Prachaticích?

Seznam aktivit pro děti v Prachaticích a okolí najdete na oficiálních stránkách Města Prachatice nebo na stránkách turistických informačních center v Prachaticích.

Existuje nějaké dětské hřiště v Prachaticích?

Ano, v Prachaticích se nachází několik dětských hřišť. Největší a nejmodernější hřiště se nachází v areálu Sportovního stadionu.

Kam lze s dětmi v Prachaticích zajít na výlet?

V Prachaticích a okolí lze podniknout mnoho krásných výletů – například na Zdíkovský vodopád, do přírodního parku Kochánov, na Helfenburk, na Lipenskou přehradu nebo na zámek Hluboká nad Vltavou.

Jsou v Prachaticích k dispozici rodinné ubytování?

Ano, v Prachaticích a okolí se nachází mnoho ubytování vhodných pro rodiny s dětmi – například penziony, chaty, apartmány nebo kempy. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem.

dovolená

Kam na výlet s dětmi v okrese Prachatice

1. Aquapark Prachatice

Jedním z populárních cílů v okolí Prachatic je zcela jistě Aquapark Prachatice. Tento moderní aquapark nabízí nejen mnoho různých bazénů, tobogánů a speciálních atrakcí pro děti, ale také saunový svět pro dospělé. Více informací o Aquaparku Prachatice najdete na stránce Wikipedie.

2. Zámek Helfenburk

Kromě zábavy ve vodě mohou děti a rodiny vyrazit na výlet do historického zámku Helfenburk. Tento zámek se nachází v blízkosti Prachatic a nabízí prohlídky s průvodcem, ale také různé akce pro děti, jako například hledání pokladů nebo historické hry. Více informací o zámku Helfenburk najdete na stránce Wikipedie.

3. Muzeum Šumava

Pro ty, kteří chtějí navštívit muzeum, je ideální volbou Muzeum Šumava v Prachaticích. Toto muzeum se věnuje historii a přírodě Šumavy, a nabízí také speciální interaktivní expozice pro děti. Více informací o Muzeu Šumava najdete na stránce Wikipedie.

pro děti

Základní informace o výletu s dětmi do Prachatic – okres Prachatice

  • Návštěva ZOO Prachatice
  • Výlet na hrad Kašperk
  • Projížďka na koni
  • Návštěva Muzea Šumavy v Kašperských Horách
  • Relaxace u rybníků Čertovo a Lobořecký rybník

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno