Kam na výlet s dětmi Přerov

Pokud hledáte nápad na výlet s dětmi v okolí Přerova, máte na výběr z řady zajímavých míst. Zde je několik tipů na atraktivní destinace, které potěší nejen malé, ale i velké.

Zámek Šternberk – nádherný renesanční zámek se nachází jen pár kilometrů od Přerova a nabízí zajímavou prohlídku i pro děti. Kromě tradičního muzejního okruhu si totiž mohou vyzkoušet i hru na staré hudební nástroje či se projít zámeckým parkem s altány a terasami.

Cestovatelské centrum Fára – nebojte se dát se s dětmi na cestu. V Cestovatelském centru Fára v Přerově si mohou prohlédnout fotogalerie z exotických zemí, posedět si v multimediální místnosti, zahrát si na africké bubny nebo ochutnat tradiční pokrmy z celého světa.

Koupaliště Přerov – pokud je horko, je nejlepší vyrazit na koupání. Koupaliště v Přerově nabízí kromě klasických bazénů i tobogány, whirlpool, dětský bazén s atrakcemi a pískoviště. Rodiny si mohou půjčit gril a udělat si příjemný piknik.

Jeskyňářské muzeum – pro děti, které zajímají zvířata a příroda, je ideální návštěva Jeskyňářského muzea v Švábenicích. Kromě prohlídky jeskyně s krásnými stalaktity a stalagmity se zde mohou naučit třeba rozeznávat druhy pavouků a dalších jeskynních obyvatel.

Tyto tipy jsou jen malou ochutnávkou z pestré nabídky výletů a zážitků v okolí Přerova. Rozhodně se vyplatí věnovat nějaký čas plánování a najít tak ty aktivity, které budou nejvíce odpovídat zájmům vašich dětí.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Přerov

5 tipů na výlet s dětmi v Přerově

1. Zámek Přerov

Navštivte zámek Přerov, který se nachází v samotném centru města. Pro děti je zde připravena interaktivní expozice zaměřená na historii českých zemí od středověku po 19. století. Děti zde mohou zkusit na sebe různé historické kostýmy a prohlédnout si historické předměty.

2. Aquacentrum Přerov

Pro radost a potěšení dětí navštivte nevšední aquacentrum Přerov, které nabízí mnoho bazénů a atrakcí. Děti si zde mohou užít na skluzavkách, ve vířivkách a vlnobití. Pro ty odvážnější je zde připravena skluzavka ze střechy budovy. Komplex disponuje také velkým wellness centrem pro rodiče, aby si mohli užít chvíli klidu.

3. Přerovské zámky

Přerovské zámky jsou součástí expozice zámku Přerov. Rodina by si zde neměla nechat ujít prohlídku Národního památníku bitvy na Moravském poli a kostela Nanebevzetí Panny Marie ze 17. století, který se nachází přímo na zámeckém nádvoří. Výstava obsahuje velké množství zajímavých historických exponátů jak vojenského charakteru, tak i obrazových materiálů a modelů.

4. Rezervace Baťův kanál

Navštivte rezervaci Baťův kanál, kde se děti mohou projít po okraji kanálu a pozorovat ptáky a jiné zvláštní zvířata. Rezervace se nachází na okraji Přerova a nabízí krásné procházky a západy slunce nad kanálem. Děti si mohou vyrobit lodě a spouštět je na kanálech.

5. Muzeum vojenství

Pro děti, které mají zájem o vývoj zbraní a vojenství, je tu muzeum vojenství. Muzeum se nachází v centru Přerova a nabízí velké množství artefaktů, exponátů, výjevů a různých interaktivních aktivit pro děti. V muzeu je možno vidět mnoho historických zbraní, uniformy, příslušenství a další vojenské exponáty.

Pro více informací o výletě s dětmi v USA doporučujeme navštívit tento odkaz.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Přerov

Zoo Přerov

Zoo Přerov nabízí možnost strávit den v přírodě a pozorovat zvířata z celého světa. Pro děti jsou připravené interaktivní expozice, hřiště a spousta zábavy.

Koupaliště Přerov

Koupaliště v Přerově je ideální pro letní dny a rodinné výlety. Kromě koupání se zde děti mohou vyřádit na skluzavkách a hřištích, pro rodiče jsou k dispozici lehátka a stíny.

Zámek Přerov

Zámek Přerov nabízí prohlídku historických interiérů a expozic. Pro děti jsou připravené speciální programy a hry.

Sportovní areál SK Spartak Přerov

Pro sportovně založené rodiny je ideální návštěva sportovního areálu SK Spartak Přerov. Nabízí se zde hřiště na fotbal, volejbal, tenis, atletiku a další sportovní aktivity.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Přerov: Nápady na nezapomenutelný den plný zábavy

Ranč u Jelena

Jste-li milovníky zvířat, určitě by pro vás mohla být dobrá volba návštěva Rance u Jelena. Tento ranč se nachází nedaleko od Přerova a nabízí svým návštěvníkům možnost projížďky na koni, kde vás provedou nádhernou krajinou na několikahodinovou projížďku. Kromě toho zde můžete navštívit i dětský koutek se skluzavkami, trampolínou a spoustou dalších atrakcí, které určitě potěší vaše nejmenší.

Návštěva zámku Helfštýn

Pokud byste se chtěli vydat na kulturně vzdělávací výlet, doporučujeme navštívit zámek Helfštýn. Tento zámek se řadí mezi nejvýznamnější památky Moravy a na své si zde přijdou jak dospělí, tak i děti. Zámek je obklopen nádhernou přírodou, kde vaše děti mohou běhat a hrát si. Kromě prohlídky zámku se zde také pořádají různé akce a programy pro děti.

Akvapark Fojtka

Pokud byste chtěli strávit den plný vody a zábavy, určitě by vás mohl zaujmout akvapark Fojtka. Tento akvapark nabízí mnoho různých bazénů pro děti i dospělé, skluzavky, vířivky a spousty dalších atrakcí. Pro nejmenší jsou zde připraveny i malé dětské bazény, kde si mohou hrát a plavat.

Pro více informací o krásné lokalitě Přerov a Moravy navštivte Wiki stránky o Moravě: https://cs.wikipedia.org/wiki/Morava_(kraj).

pro děti

Kam na výlet s dětmi Přerov

  • Návštěva Dinoparku, kde děti budou moci vidět dinosaury v životní velikosti.
  • Výlet na Hajdučkou skálu, která nabízí nádherný výhled na okolí a možnost prozkoumat blízké lesy.
  • Navštívit městské muzeum v Přerově, kde se děti dozví mnoho zajímavostí o historii města a kraje.
  • Výlet do aquaparku Olomouc, kde si děti mohou užít celodenní zábavu v bazénech, tobogánech a na skluzavkách.
  • Procházka po městské naučné stezce, která vede přes zajímavá místa v Přerově a okolí.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno