Kam na výlet s dětmi Rotava – okres Sokolov

Rotava je krásné město, které se nachází v okrese Sokolov. Pokud hledáte vhodné místo na výlet s dětmi, Rotava je skvělou volbou.

Přírodní rezervace Hůrka je ideálním místem pro rodiny, které mají rády turistiku a procházky přírodou. Zde můžete vidět zachovalé zbytky lesního porostu, který kdysi pokrýval celé pohoří.

Pro rodiny, které si chtějí užít adrenalin, je skála Rotava tou správnou volbou. Tento přírodní útvar nabízí nejen možnost lezení, ale také vynikající výhled na celé okolí.

Pokud máte rádi historii a kulturu, rotavský zámek je skvělé místo pro objevování tajů minulosti. Prohlédnout si můžete nejen samotný zámek, ale také přilehlý park a arboretum.

Pro rodiny s malými dětmi je k dispozici dětské hřiště KikiPark, které nabízí řadu atrakcí pro děti všech věkových kategorií.

Rotava vám nabízí řadu možností pro zábavu a relaxaci s celou rodinou. Vyberte si tou nejlepší pro vás a užijte si krásy tohoto města.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Rotava – okres Sokolov

Místní příroda

Jestliže hledáte klidné místo k procházkám v přírodě s vašimi dětmi, Rotava a okolí nabízí mnoho možností. Pokud chcete vidět přírodní krásy, určitě se vydejte do přírodní rezervace Mořina, kde můžete vidět nádherné výhledy na okolí.

Aktivní dovolená

Pokud máte rádi aktivnější dovolenou, můžete navštívit vodní nádrž Amerika. Zde si můžete pronajmout vodní sporty a vyzkoušet si například paddleboarding nebo windsurfing. Pokud preferujete sucho, můžete se vydat na cykloturistiku po okolí, četné turistické a cykloturisticke trasy spojují místní obce a vesničky.

Kultura a památky

V Rotavě stojí kostel svatého Jiří a právě na náměstí před kostelem najdete sochu svatého Jiří zabíjejícího draka. Pokud máte rádi historické památky, určitě navštivte železářské muzeum v Krásném Lesě. Najdete zde mnoho historických artefaktů, které připomínají, jakým způsobem se dříve žilo a pracovalo v místě.

A jestliže budete chtít vědět, jak se děti učí v Americe, můžete si poslechnout podcast na cesamerica.cz, kde rodiče a učitelé sdílejí své názory a postřehy ze školství v USA.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Rotavě – okres Sokolov

Kde se ubytovat v Rotavě

Pro rodiny s dětmi můžeme doporučit ubytování v penzionu U Zvonku nebo v apartmánech Königsmühle. Oba mají výhodnou polohu v centru města.

Co navštívit v Rotavě s dětmi

Rotava je malebné městečko plné historie a krásné přírody. S dětmi byste neměli vynechat návštěvu zámku Rotava, který nabízí prohlídky po renesančním paláci i do zámeckého parku. Určitě si ale také užijete procházku kolem rybníka Jesenice.

Tip na výlet s dětmi v okolí Rotavy

Pokud máte autem možnost vyrazit na výlet, určitě navštivte aquapark Aqualand Sokolov nebo zábavní park Špičák Adventure Park v nedalekém městě Horní Blatná.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Rotava – okres Sokolov

Tipy na výlety s dětmi

Pokud hledáte místo, kam vyrazit na výlet s dětmi v okolí Rotavy v okrese Sokolov, máte na výběr hned několik zajímavých míst. Nezapomeňte, že v těchto místech platí pravidlo, že to, co baví děti, baví i dospělé.

Jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v okolí Rotavy je Klínovec, kde najdete řadu cyklostezek, sjezdovek a běžeckých tratí. Pro děti jsou zde nejatraktivnější lyžařské a snowboardové sjezdovky.

Další možností je prohlédnout si zdejší zámek Krasíkov, který se nachází v malebném přírodním parku. V zámku je kromě expozice historie rodu Schwarzenbergů také možnost navštívit zdejší zbrojnici a lovecké muzeum.

Proti východnímu svahu rozhledny Pancíř se rozprostírá městečko Horní Blatná, kde si můžete prohlédnout unikátní muzeum dolů a reálně se seznámit s těžbou rud a vším, co k tomu patří.

Další tipy

Další tipy na výlety se dětmi v okolí Rotavy:

– Navštivte Skiareal Plešivec, kde můžete lyžovat i v létě na celoročním sjezdařském pásu.
– Procházka po naučné stezce Karlovarská Bečva, která je vhodná i pro rodiny s kočárky.
– Zajímavý je také Vodní svět Sokolov, kde si děti mohou užít skoky do bazénu, skluzavky a vířivky.

Nezapomeňte, že kromě těchto míst je v okolí Rotavy řada dalších možností, kam s dětmi vyrazit na výlet. Při plánování se určitě vyplatí využít nabídky cestovních kanceláří a turistických informačních center.

Pro více informací o okrese Sokolov navštivte tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Rotava – okres Sokolov

  • Návštěva kempu Železná Ruda
  • Výlet na Bobovou dráhu v Jeseníku
  • Prohlídka Zámku Kynžvart
  • Výlet na zámek Bečov nad Teplou
  • Projížďka parníkem po jezeře Amerika
  • Návštěva lanového centra Plesná

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekNedonošené děti a jejich zvláštní výzvy
Další článekVýznam komunikace v partnerských vztazích
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno