Kam na výlet s dětmi – Slavkov u Brna – okres Vyškov

Pokud hledáte kam vyrazit s dětmi na výlet, zajděte do Slavkova u Brna, který se nachází v okrese Vyškov. Tento malebný městečko nabízí mnoho zajímavých aktivit pro celou rodinu.

Kam na výlet
Jedním z nejzajímavějších míst pro děti je rozhodně Kinský zámecký park, který je bezplatně přístupný. V parku se můžete projít po krásných alejích, navštívit mini zoo s papoušky a africkými kozami, nebo se prohlenout na zámek Slavkov.

Pokud hledáte něco vzdělávacího, navštivte muzeum bitvy u Slavkova (Bitva tří císařů). Zajímavé expozice vás vtáhnou do napínavé historie. Pro děti jsou připraveny speciální soutěže a kvízy, které je určitě pobaví.

Zábava pro děti
Pokud se vaše děti chtějí vyřádit, zajděte do Klubu Radost, kde na ně čeká skákací hrad, trampolíny a mnoho dalšího. Určitě si přijdou na své, a vy zatím můžete posedět s kávou a čajem.

V letních měsících se zase můžete vydat na koupaliště Slavkov, kde děti najdou plavecký bazén, vodní skluzavky a trampolíny. Navíc je zde i hřiště a posezení pro rodiče.

Tak neváhejte a vyrazte na výlet do Slavkova u Brna – určitě si ho užijete celá rodina!

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Slavkov u Brna – okres Vyškov

1. Památky a historie

Slavkov u Brna je známý pro jedno z nejvýznamnějších vojenských vítězství všech dob: Bitvu u Slavkova. Historickou bitvu můžete navštívit a prohlédnout si obrovské zobrazení celého bojiště. Vedle Bitvy u Slavkova je v Slavkově mnoho dalších památek a historických míst, jako je například muzeum Rajhradského kláštera nebo kostel sv. Václava.

2. Příroda a venkov

V okolí Slavkova jsou krásné venkovské oblasti a přírodní scenérie, které stojí za návštěvu s dětmi. Můžete jet na procházku do přírodní rezervace Hvezda nebo se vydat do okolních lesů.

3. Aktivity a zábava pro děti

V Slavkově najdete spoustu aktivit pro děti. Například můžete navštívit ZOO v Brně, která je asi půlhodiny autem od Slavkova. Další možnosti zábavy jsou bazén v Kloboukách u Brna, lanový park v Rájci-Jestřebí nebo vodní parky v Brně a Uherském Hradišti.

Pro více informací o zábavě pro děti najdete všechny možnosti na stránkách American Inno, největším americkém webu o zábavě, volném čase a kultuře.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Slavkově u Brna

Okres Vyškov

Máte-li děti a hledáte zajímavé místo v okolí Slavkova u Brna, tady jsou tipy na výlety:

Zámek Slavkov

Zámek Slavkov se nachází jen několik minut od centra Slavkova u Brna. Můžete zde navštívit zámeckou zahradu, naučnou stezku a Interaktivní muzeum bitvy u Slavkova.

ZOO Lešná

ZOO Lešná je vzdálena pouhých 20 minut jízdy autem od Slavkova u Brna. Děti zde mohou vidět zvířata z celého světa a navštívit také dětské zoo, kde se mohou dotýkat a krmit domácích zvířat.

Hrad Buchlov

Hrad Buchlov se nachází asi půl hodiny jízdy autem od Slavkova u Brna. Děti se zde mohou projít hradním opevněním a získat představu o životě v minulosti.

Bowlingcentrum Slavkov

Bowlingcentrum Slavkov je ideální pro rodinný výlet. Děti zde mohou hrát bowling a stolní fotbal, hodit si kuželky a užít si tak společné zábavy.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Slavkov u Brna – okres Vyškov

Zámek Slavkov

Jedním ze skvělých míst pro rodinný výlet v Slavkově u Brna je zámek, který je také znám pod názvem Austerlitz. Tento zámek je známý pro svou roli v bitvě u Slavkova, kde Napoleon porazil rakouskou armádu. Dnes je v zámku muzeum, které ukazuje historický vývoj této oblasti. Rodiny mohou prozkoumat zámecké zahrady nebo se podívat na fajnové nádoby a porcelán, který byl vyráběn v této části Moravy.

Jeskyně Večernice

Dalším skvělým místem k návštěvě s dětmi v okolí Slavkova u Brna je Jeskyně Večernice. V této jeskyni, která se nachází na vrcholu kopce, mohou návštěvníci vidět mnoho krápníků, krápníčků a jiných přírodních útvarů. Pro turisty jsou k dispozici průvodci, kteří zajistí, aby návštěvníci viděli skutečné krásy této přírodní památky.

Velké Pavlovice

Velké Pavlovice jsou malé město v okrese Břeclav, které je často navštěvováno rodinami s dětmi. Město je známé pro své vinohrady a během léta se zde konají různé festivaly a akce. Rodiny mohou navštívit místní vinice, kde mohou vidět, jak jsou hrozny sbírány a sklízeny, a také ochutnat místní víno.

Více o Slavkově u Brna na Wikipedii

pro děti

Kam na výlet s dětmi Slavkov u Brna – okres Vyškov

  • Navštivte zámek Slavkov u Brna, který se nachází nedaleko obce Austerlitz.
  • Pro děti je zde k dispozici expozice Lego muzea, kde si mohou postavit vlastní Lego stavby.
  • Kousek od zámku je i park s hodinovou procházkou, kde můžete pozorovat zvířátka.
  • Pro milovníky zvířat se určitě vyplatí navštívit ZOO ve Vyškově, která nabízí mnoho druhů zvířat v přirozeném prostředí.
  • Můžete se vydat na krásnou turistiku do blízké České republiky, kde můžete objevovat různé zajímavé místa a památky.
  • V létě se vydejte na koupání do koupaliště Slavkov u Brna nebo do přírodního koupaliště u řeky Jihlava.
  • V zimě si můžete užít lyžování v nedalekém skiareálu u Ski areál Kotešová.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno