Kam na výlet s dětmi Smečno – okres Kladno

Hledáte si ideální místo pro výlet s dětmi? Smečno v okrese Kladno je skvělou volbou! Toto malé městečko nabízí řadu aktivit pro celou rodinu.

Památky: Navštivte zámek Smečno, který se nachází v centru města a je obklopen nádherným parkem. Uvidíte kamenný most, sochy a altán. Určitě si nezapomeňte prohlédnout interiéry zámku a nádhernou stropní malbu v jídelně.

Příroda: V okolí Smečna se nachází řada přírodních památek. Nezapomeňte navštívit Káčovské skály, skalní útvar tvořený pískovcem. Pro děti je zde připravená naučná stezka, kde se dozví spoustu zajímavých informací o zdejší přírodě.

Zábava: Milujete adrenalinové zážitky? Tak neváhejte navštívit Paintball park Smečno. Toto malé paintballové hřiště nabízí spoustu možností, jak si zahrát na skupiny a týmy.

Zkrátka Smečno v okrese Kladno je ideálním místem pro výlet s dětmi. Sami uvidíte, že si zde užijete spoustu zábavy a zároveň se dozvíte spoustu zajímavostí o historii i přírodě.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Smečno – okres Kladno

Kam na výlet s dětmi v okolí Smečna a okresu Kladno?

Pokud hledáte tipy na výlet s vašimi dětmi v okolí Smečna a okresu Kladno, zde je několik míst, které by stálo za návštěvu.

Klášter Svatého Jana pod Skalou

Tento klášter je jedním z nejvýznamnějších místo v oblasti, kde si můžete prohlédnout krásné architektonické památky a dozvědět se o historii této oblasti. Pro děti je zde také zajímavé hřiště s pískovištěm a houpačkami.

Koupaliště Smečno

V letních měsících je bezesporu nejvíce navštěvovaným místem v okolí Kladna. Je zde velký bazén, skluzavky a další atrakce pro děti i dospělé. K dispozici je také půjčovna grilů a stánky s občerstvením.

Zámek Kladno

Zámek Kladno je krásná architektonická památka, která byla postavena v 19. století. Můžete si prohlédnout expozice věnované historii zámku a města Kladna. Pro děti je zde připravená interaktivní expozice.

Pokud hledáte další tipy na výlety s dětmi, doporučujeme navštívit tento odkaz na nejlepší rodinné dovolené v USA, kde určitě najdete inspiraci i pro vaše výlety.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v okolí Smečna

Zámek Smečno

Navštivte zámek Smečno, který leží jen několik kilometrů od obce. Zámek nabízí prohlídku s průvodcem, ale také se zde konají různé akce pro děti.

Naučná stezka na Kačáku

Nedaleko Smečna se nachází Krkavčí skála s naučnou stezkou na Kačáku. Stezka je vhodná pro rodiny s dětmi a nabízí krásné výhledy na okolí a zajímavé informace o přírodě.

Dino park

Pokud vaše děti milují dinosaury, určitě nevynechejte návštěvu Dino parku v Liberci, který je vzdálený zhruba 45 minut jízdy autem od Smečna.

Přírodní koupaliště Březová

V letních měsících si můžete užít koupání v přírodním koupališti Březová, které se nachází asi 9 km od Smečna. Kromě koupání nabízí koupaliště i sportovní aktivity a dětské hřiště.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Smečno – okres Kladno

Navštivte Zámek Smečno

Jestliže hledáte zábavnou a poučnou aktivitu pro celou rodinu, navštivte Zámek Smečno, který se nachází v obci Smečno, v okrese Kladno. Zámek Smečno je kulturní památka České republiky a nabízí řadu aktivit pro děti i dospělé. Pro děti jsou připraveny interaktivní expoziční prostory, výtvarné dílny nebo třeba trénink šermu, zatímco dospělí mohou obdivovat krásu zámeckého parku nebo navštívit expozici o historii zámku.

Pro více informací o Zámku Smečno navštivte Wikipedii

Projděte se po stezkách Živokostu a Libušina údolí

Pokud preferujete přírodní krásy, navštivte stezky Živokostu a Libušina údolí v okolí Smečna. JSou vhodné pro rodiny s dětmi, jelikož jsou poměrně nenáročné, ale přitom nabízejí krásné výhledy na okolní krajinu. Na stezkách se můžete projít nebo projet na kole, záleží pouze na vaší volbě.

Pro více informací o stezkách Živokostu a Libušina údolí navštivte Wikipedii

pro děti

Kam na výlet s dětmi Smečno – okres Kladno

  • Navštivte zámek Smečno
  • Vydejte se na procházku okolní přírodou
  • Navštivte Muzeum loutek a kočárků
  • Projděte se po naučné stezce Břežanským údolím
  • Navštivte Zlatou stoku, nejstarší železnorudný důl v České republice
  • Vydejte se na cyklistický výlet
  • Navštivte zábavní park FeroFelix
  • Projděte se po stezce Smečenským Labyrintem
  • Vydejte se na výlet do Kladna a navštivte městské muzeum

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJak najít last minute dovolenou pro celou rodinu☀️
Další článekVztah na dálku: Co dělat, když se styky omezí?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno