Kam na výlet s dětmi Staré Město – okres Uherské Hradiště

Pokud hledáte tipy na výlet s dětmi v okrese Uherské Hradiště, určitě byste měli navštívit Staré Město. Tento malebný městečko nabízí spoustu aktivit pro rodiny s dětmi.

Kulturní zážitky: V centru města stojí nejvýznamnější památka – kostel Nanebevzetí Panny Marie. Určitě stojí za návštěvu i zámek Staré Město, kde najdete expozice místního muzea.

Sportovní a rekreační aktivity: Pokud máte rádi cyklistiku, můžete se vydat po cyklostezce kolem řeky Bystřice. Děti jistě potěší i návštěva místního koupaliště s velkým vodním tobogánem.

Odpočinek v přírodě: Kousek od města se nachází Panský les, kde se dá projít a užít si čistého vzduchu. Pro milovníky zvířat je ideální návštěva ZOO v nedaleké obci Lešná.

Staré Město je skvělou volbou pro rodinný výlet plný zábavy a poznávání.

děti výletKam na výlet s dětmi Staré Město – okres Uherské Hradiště

Staré Město

Staré Město is a beautiful town located in the okres Uherské Hradiště region of the Czech Republic. The town has a rich history and is known for its beautiful architecture and beautiful scenery. If you are looking for a place to take your children for a fun day out, then Staré Město is a great option. Here are some of the best places to visit in Staré Město with your children.

1. Skanzen Strážnice

Skanzen Strážnice is an open-air museum that is perfect for children. It is a great place to learn about the history of the region and to see how people used to live in the past. The museum has a variety of buildings that have been reconstructed to look like they did in the past. Children can explore the buildings and learn about the different tools and equipment that people used to use.

2. ZOO Lešná

ZOO Lešná is a great place to take children who love animals. The zoo has a wide variety of animals to see, including tigers, lions, elephants, and monkeys. Children can also learn about the different animals and their habitats.

3. AquaPark Uherské Hradiště

The AquaPark Uherské Hradiště is a great place to take children who love water. The park has a variety of swimming pools, water slides, and other water attractions. Children can swim and play in the pools and have a lot of fun.

4. Vinařství Veverka

Vinařství Veverka is a great place to take children who are interested in wine. The vineyard has a variety of wines to taste and learn about. Children can also see how wine is made and learn about the history of winemaking.

5. Kostel sv. Havla

Kostel sv. Havla is a beautiful church located in the center of Staré Město. It is a great place to visit with children and to learn about the history of the town. Children can also see the beautiful architecture of the church and learn about the different religious customs in the area.

Overall, Staré Město is a great place to take children for a fun day out. There are plenty of things to see and do, and the town has a rich history and beautiful scenery. If you are looking for a great place to take your children for a fun day out, then be sure to visit Staré Město.

For more kid-friendly international destinations ideas, click here.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Staré Město – okres Uherské Hradiště

Co je Staré Město – okres Uherské Hradiště?

Staré Město je malebné město v jižní části Moravy, které patří do okresu Uherské Hradiště. Je známé především pro svou bohatou historii a kulturní dědictví.

Kam s dětmi na výlet?

V okolí Starého Města najdete mnoho možností, kam vyrazit s dětmi na výlet:

 • Zámek Buchlovice: Krásný zámek s parkem, lezeckou stěnou a naučnou stezkou pro děti.
 • Skansen Veselý Kopec: V této otevřené vesnici mohou děti poznat, jak se žilo v minulosti.
 • Zámek Milotice: Romantický zámek s parkem, zámeckým divadlem a bohatou sbírkou uměleckých předmětů.
 • Vodní nádrž Nové Mlýny: Jezerem a jeho okolím vedou turistické trasy a cyklostezky, nabízející možnosti koupání, vodních sportů a krásné procházky.
 • ZOO Lešná: Asi největší turistická atrakce v okolí s množstvím zvířat, hernami pro děti a lanovým parkem.

Toto je pouze malá ukázka z možností, jak si užít výlet s dětmi v okolí Starého Města – okresu Uherské Hradiště.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Staré Město – okres Uherské Hradiště

Procházka po historickém Starém Městě

Pokud hledáte nedražší aktivitu pro rodiny s dětmi, procházka po Starém Městě může být skvělou volbou. Návštěvníci mohou vidět historické budovy s architekturou z 19. století, jako jsou kostely, radnice a historické domy.

Koupání a zábava v Aquaparku

Pro rodiny s většími dětmi může být návštěva místního Aquaparku skvělou volbou. Aquapark nabízí různé druhy zábavy, jako jsou tobogány, bazény a další vodní atrakce. K dispozici jsou také sauny a wellness centrum pro dospělé.

Koně a jízda v Národním parku Polanská niva

Národní park Polanská niva nabízí návštěvníkům skvělý zážitek při jízdě na koni po krásné krajině. V parku je k dispozici mnoho dobře upravených cest pro procházky nebo jízdu na kole.

Pro více informací o Starém Městě Uherské Hradiště můžete navštívit tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi: Staré Město – okres Uherské Hradiště

 • Navštivte zámek Staré Město
 • Projděte se po naučné stezce U křížků
 • Zrelaxujte se v lázních Luhačovice
 • Navštivte zábavní park Mirakulum
 • Prozkoumejte jeskyně u Strážnice
 • Projděte se po naučné stezce Slavkovský les
 • Užijte si vodáckou adrenalinovou jízdu řekou Dřevnicí
 • Navštivte pamětníkům obětí holokaustu v Památníku Terezín
 • Vydejte se na výlet do zábavního parku Boskovice

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJaký je správný způsob nošení dvouměsíčního miminka v nosítku
Další článekJak si hrát s dvouletým dítětem?
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno