Kam na výlet s dětmi Štětí – okres Litoměřice

Pokud hledáte zajímavé místo pro výlet s dětmi v okrese Litoměřice, nabízí se vám možnost navštívit malebné město Štětí a jeho okolí. Toto místo je ideální pro rodiny s dětmi, které hledají zábavu, ale i relaxaci v přírodě.

Co navštívit v Štětí a jeho okolí?

V Štětí můžete navštívit například zámek, který je jednou z nejvýznamnějších památek v okrese Litoměřice. Další zajímavou atrakcí je Muzeum Vinice Štětí, které je součástí místního vinařského družstva. Z Rumburku se můžete vydat na výlet do nedalekého přírodního parku Pálava, který nabízí krásné výhledy na Jižní Moravu.

Zábava pro děti v Štětí a okolí

Pro děti je v Štětí připravena řada aktivit, například minigolf, lanové centrum či venkovní bazén. V okolí města můžete vyrazit na výlet do zábavního parku Mirakulum v Milovicích, který je vhodný pro děti všech věkových kategorií.

Pokud se chcete ubytovat v Štětí a okolí, můžete využít nabídky místních penzionů a apartmánů.

Vydejte se s rodinou na výlet do Štětí a okolí a užijte si krásy tohoto malebného regionu!

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Štětí – okres Litoměřice

Vítejte v Štětí – městečku plném příležitostí pro rodinné výlety

Historický hrad Štětí

Hrad Štětí je perla okresu Litoměřice. Prohlédnout si ho mohou nejen dospělí, ale i děti. Vstupné lístky jsou zdarma pro děti do 6 let, studenty a seniory nad 70 let. Pro ostatní návštěvníky stojí vstup 80 Kč.
V areálu hradu se nachází expozice, která vám přibližuje historii tohoto středověkého hradu. Pro malé návštěvníky je určen dětský koutek, kde se mohou projevit jako malí rytíři nebo princezny.

Zámek Libochovice

Zámek Libochovice se nachází jen pár kilometrů od Štětí. Prohlédnutí zámku je nejen o kulturní, ale i o příjemné zážitkové záležitosti. Děti se mohou projít archivem času, poslechnout si krátké pohádky nebo se vyřádit v zámecké zahradě. Vstupné je zdarma pro děti do 6 let, vstupné pro ostatní návštěvníky se pohybuje od 40 do 80 Kč.

Národní přírodní památka Jalový vrch

Národní přírodní památka Jalový vrch se nachází v oblasti Kokořínska, která je vzdálena cca. 20 km od Štětí. Tento přírodní skvost se našel mezi turistickými cíli, jakými jsou hory a hřebeny. Avšak tady, na Jalovém vrchu, najdete krásné scenérie, rozmanité vegetační pásma a různé přírodní útvary. Děti si mohou prohlédnout žáby, ještěrky, rostliny a další zvířata, která se tu vyskytují.

Holý vrch u Mělníka

Holý vrch u Mělníka je poutní místo pro mnoho věřících, ale i příležitostných turistů. Půjdete-li na vrch, budete odměněni krásnými výhledy a různorodými zajímavostmi. Pro malé návštěvníky jsou určeny koutky, kde se děti mohou projevit jako malí cestovatelé nebo hledači pokladů.

Toto jsou pouze některé z možností, kam vyrazit na výlet s dětmi Štětí – okres Litoměřice. Pokud hledáte další inspiraci, mrkněte sem DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Štětí – okres Litoměřice

Kde se nachází Štětí?

Štětí je město v okresu Litoměřice, nacházející se v severozápadní části České republiky. Leží v blízkosti řeky Labe a nabízí mnoho možností pro rodinné výlety.

Jaké jsou nejzajímavější aktivity v Štětí pro děti?

Štětí nabízí řadu atrakcí pro rodiny s dětmi. Můžete navštívit třeba:

 • Zámek Štětí: Nádherná barokní stavba s parkem, která určitě zaujme nejen děti. Pro malé návštěvníky jsou k dispozici speciální programy a výukové materiály.
 • Pláž a koupaliště: Pokud se chcete osvěžit v létě, můžete navštívit místní koupaliště. K dispozici jsou bazény, skluzavky a řada sportovních aktivit.
 • Hrad Hazmburk: Nedaleko Štětí se nachází malebný hrad Hazmburk, který se vynikající výhledem na okolní krajinu. Děti určitě ocení atmosféru pohádek a výprav do minulosti.
 • Harasovský vodopád: Pro milovníky přírody je k dispozici vodopád Harasovský. Můžete se projít krásnou přírodou, poslechnout si zvuky lesa a obdivovat vodopád. Pro děti zde existuje mnoho edukativních programů a aktivit.

Jaké jsou další možnosti výletů v okolí Štětí?

Pokud se rozhodnete, že chcete navštívit něco dalšího v okolí Štětí, určitě navštivte například:

 • Hrad Střekov: Docházíte příměřím pro jeho památkovou hodnotou mezi nejvýraznější a nejkrásnější stavby na levém břehu Labe v Ústeckém kraji a v celé České republice. Hrad se nachází nad soutokem řek Labe a Teplé, z nějž se vám naskytne nádherný výhled na Ústí nad Labem a okolní krajinu.
 • České středohoří: Tato pohoří leží téměř celou délkou severní hranice České republiky a nabízí mnoho nádherných přírodních scenérií, skalních útvarů a vyhlídek. Z některých míst lze vidět až k Německu.
 • Hrad Kostomlaty: Kostomlaty se nacházejí nedaleko města Lovosice a nabízí malebné prostředí pro rodinný výlet. Hrad byl postaven ve 14. století a v současné době se zde nachází muzeum a galerie, kde můžete obdivovat mnoho cenných exponátů.

dovolená

Kam na výlet s dětmi v Štětí – okres Litoměřice

Navštivte Zámek Štětí

Pokud hledáte výlet s dětmi v Štětí, Zámek Štětí by mohl být tou správnou volbou. Tento barokní zámek se nachází v blízkosti řeky Labe a nabízí nejen prohlídky, ale také expozice pro děti. Děti si mohou vyzkoušet rytířskou výzbroj a naučit se, jak se používají historické zbraně. V zámku se nachází také krásná zahrada, kde si mohou děti hrát a odpočinout si.

Navštivte oboru Husinec

Pokud dáváte přednost přírodě a volnému pohybu, můžete se vydat do obory Husinec. Tento přírodní park se nachází v okrese Litoměřice a nabízí nejen krásnou přírodu, ale také mnoho aktivit pro děti. Děti si mohou vyzkoušet lesní kladku, suťovou dráhu, lezeckou stěnu a další atrakce.

Pro více informací o oboru Husinec klikněte zde.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Štětí – okres Litoměřice

 • Navštivte zámek Štětí s rozsáhlou zámeckou zahradou
 • Přijeďte na vzpomínkový vláček do města Štětí
 • Projděte se po naučné stezce Ploučnice s krásnými výhledy na Litoměřicko
 • Navštivte muzeum techniky a interaktivní expozice o železnici v Chlumci nad Cidlinou
 • Zavzpomínejte na historii těžby stříbra v Kutné Hoře a projet se po Rubášově dráze

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno