Kam na výlet s dětmi Sušice – okres Klatovy

Pokud hledáte zábavu pro celou rodinu, Sušice a okolí nabízí mnoho atraktivních míst k návštěvě. Vydejte se s dětmi na výlet a zažijte nezapomenutelné chvíle plné zábavy.

Jedním z největších lákadel je NP Šumava, kde můžete absolvovat procházky po krásných lesích a prohlédnout si neuvěřitelnou přírodní krásu. Další populární atrakcí jsou např. Hrad Kašperk, Klatovské Paseky nebo přírodní rezervace Boubín.

Pro milovníky zvířat se nabízí návštěva skvělé ZOO Dvorec, kde můžete vidět nejrůznější druhy zvířat včetně exotických. Pokud preferujete adrenalinové zážitky, určitě navštivte lyžařský areál Špičák nebo aquapark Aquaforum v Mariánských Lázních.

Sušice a okres Klatovy nabízejí mnoho dalších možností pro zajímavé výlety s dětmi, stačí jen vybrat to pravé místo. Užijte si společně s rodinou krásné letní dny plné zábavy a dobrodružství.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi Sušice – okres Klatovy

Přírodní památky

Sušice a její okolí nabízí mnoho přírodních památek, které jsou ideální pro výlety s dětmi. Do oblíbených patří například brdská jezírka, nebo Příboj, kde mohou děti pozorovat mnoho zvířat a rostlin.

Zábavní parky

Pro děti, které mají rády adrenalin, jsou ideální bobové dráhy Suicide, nebo zábavní park Mirakulum, který se nachází 30 minut jízdy autem od Sušice.

Hrad a zámek

Ve městě samotném stojí hrad Sušice, který stojí na okraji města a nabízí prohlídky s průvodcem. V blízkosti města se dá navštívit zámek Klenovice, který pořádá mnoho akcí pro děti.

Tip na cestu z USA

Pokud se chystáte na výlet do Sušice s dětmi, může vás zajímat článek Best Amusement Parks for Kids in the US, který nabízí přehled nejlepších zábavních parků v USA.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Sušice – okres Klatovy

Kde navštívit s dětmi v Sušici?

Sušice nabízí mnoho aktivit pro děti. Určitě si můžete zajít na výlet do Muzea Šumavy, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o této krásné oblasti. Pro děti je zde nachystáno mnoho interaktivních exponátů a her.

Další zajímavou aktivitou pro děti může být Lanový park Sušice, kde si děti mohou vyzkoušet různé druhy lanových překážek a zároveň si užít krásné výhledy na okolí.

Jaké jsou možnosti v okolí Sušice?

V okolí Sušice je mnoho přírodních krás, které můžete s dětmi navštívit. Určitě stojí za to zavítat do Národního parku Šumava, kde se děti mohou projít po naučné stezce a podívat se na zajímavé přírodní útvary.

Další možností může být výlet do Hradce u Sušice, kde se nachází Zlatý stok, což je naučná stezka v části přírodního parku Březnicko.

Jaké jsou možnosti stravování?

V Sušici a okolí najdete mnoho restaurací a hospod. Doporučujeme ochutnat místní šumavské speciality a zaujmout děti třeba jídlem z grilu nebo místními sladkostmi.

V Sušici najdete také několik obchodů, kde si můžete nakoupit potraviny a připravit si vlastní piknik na některém z krásných míst v okolí.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Sušice – okres Klatovy

Pokud hledáte vhodné místo pro rodinný výlet s dětmi v Sušici a okolí, máte na výběr z mnoha zajímavých destinací. Následující tipy vám mohou pomoci při plánování vašeho výletu.

1. Zoopark Vyškovice

Jedinečný zoopark, který se nachází nedaleko Sušice, nabízí příležitost strávit den v přírodě mezi zvířaty z celého světa. Děti se zde mohou potkat s lvem, množstvím opiček, papoušky či výpravou do džungle.

2. Horolezecká stěna Sušice

Pro ty, kteří by chtěli strávit den sportovně, je ideální horolezecká stěna v Sušici. Nabízí možnost lezení na různé obtížnosti, kde si můžou dospělí i děti vyzkoušet své schopnosti v lezení.

3. Muzeum plzeňského Prazdroje

Pokud vaše děti milují pivo, nenechte si ujít návštěvu muzea plzeňského Prazdroje. Ostatně, pro dospělé to bude také zajímavá zastávka. Zjistíte zde vše o tom, jaké bylo pivo v minulosti a jak se vyrábí a také se podíváte do historie tohoto slavného značky piva.

Při plánování vašeho rodinného výletu do Sušice a okolí nezapomeňte využít služby webových stránek. Na stránce https://cs.wikipedia.org/wiki/Sušice najdete veškeré informace o tomto městě a jeho okolí, včetně tipů na další zajímavá místa.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Sušice – okres Klatovy

  • Navštivte zoologickou zahradu v Sušici
  • Vydejte se na procházku po přírodní rezervaci Bílý potok
  • Zajděte na vodopád Skalní
  • Navštivte Hrad Rabí, který je nedaleko Sušice
  • Přijďte si zahrát do outdoorového areálu Fajtův Dvůr
  • Zamířete-li o kousek dále, můžete navštívit Špičák – unikátní skalní město

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno