Kam na výlet s dětmi Tovačov – okres Přerov

Pokud hledáte místo, kam vyrazit na výlet s dětmi v okrese Přerov, doporučujeme navštívit Tovačov. Toto městečko nabízí mnoho aktivit a zábavy pro celou rodinu.

Koupání – V Tovačově se nachází koupaliště se skluzavkou, trampolínkou, bobovou dráhou a vodním hřibem. Pro ty menší je zde dětský bazén s brouzdalištěm.

Přírodní koupání – Nedaleko Tovačova se nachází přehrada Plumlov, kde si můžete užít koupání v přírodních vodách.

Přírodní památky – V okolí Tovačova se nachází několik turistických tras, které vedou k zajímavým přírodním památkám, jako jsou Buková hora nebo Sovinec.

Zábava pro děti – V centru Tovačova najdete dětské hřiště s houpačkami, skluzavkami, lanovými prvky a trampolínou. Pro rodiče je zde posezení s možností občerstvení.

Tovačov je skvělým místem pro rodinný výlet plný zábavy a aktivit. Určitě se sem vydejte a užijte si společné chvíle s rodinou.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Tovačov – okres Přerov


Úvod

Přemýšlíte, kam vyrazit s dětmi na výlet v okolí Tovačova? V tomto článku vám přinášíme několik tipů na zajímavá místa, kam s dětmi vyrazit na výlet.

1. Vodní nádrž Tovačov

Určitě nevynechejte návštěvu krásné vodní nádrže v Tovačově. Okolo ní vede cyklostezka a můžete si zde pronajmout i vodní sporty, jako například paddleboard nebo kánoe.

Zjistit více informací

2. Zámek Tovačov

Zámek Tovačov nabízí prohlídku historických interiérů s muzejní expozicí včetně muzejního sklepení, ale také zámkovou zahradu s výhledem na okolí.

Zjistit více informací

3. Zoopark Vyškov

Do okolí Tovačova se můžete vydat na výlet také do Zooparku Vyškov, kde děti mohou spatřit mnoho zvířat, od ledních medvědů až po opičky a lvy.

Zjistit více informací

4. Hrad Bouzov

Kousek od Tovačova se nachází Hrad Bouzov, který patří k nejkrásnějším hradům v České republice. V létě zde mohou děti navštívit zábavný park s různými atrakcemi.

Zjistit více informací

Závěr

V okolí Tovačova je mnoho zajímavých míst, kam se můžete s dětmi vydat na výlet. Doufáme, že vám naše tipy pomohou a užijete si krásný den plný zážitků.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v Tovačově – okres Přerov

Zámek Tovačov

Navštivte krásný zámek Tovačov, který je dominanntou místní krajiny. Zámek nabízí prohlídku historických místností, stálou expozici uměleckých děl a zahrady plné soch a sochařských výtvarných děl. Pro děti je připravena malá zámecká zvířátka, která budou jistě velkým zážitkem pro malé návštěvníky.

Akvapark Tovačov

Za celodenní zábavou se vydejte do akvaparku Tovačov, kde na vás čeká celá řada vodních atrakcí pro děti i dospělé. Pro malé vodní nadšence jsou k dispozici nejrůznější skluzavky, bazény s dětským koutkem a hřiště s pískem. Pro návštěvníky jsou k dispozici také vířivky, sauny a wellness centrum.

Zámek Hranice

Pro krásnou procházku můžete zvolit zámek Hranice, který se nachází nedaleko Tovačova. Zámek je obklopen velkým parkovým areálem, který nabízí volnou procházku, hřiště a ovocné sady. Dále se v parku nacházejí klasicistní obelisk, fontána a mnoho dalších zajímavých míst.

Koupaliště Hranice

Dále můžete navštívit koupaliště Hranice, které se nachází v blízkosti zámku Hranice. Koupaliště nabízí pět bazénů, klouzačky a tobogány. Pro děti je zde k dispozici dětské hřiště a skluzavky. Kromě toho je zde také venkovní posilovna, stůl na stolní tenis a mnoho dalších možností k ubytí.

dovolená

Kam na výlet s dětmi do Tovačova v okrese Přerov

Návštěva zámku Tovačov

Pokud hledáte krásné místo na rodinný výlet, doporučujeme navštívit zámek Tovačov. Tento barokní zámek pochází ze 17. století a nabízí prohlídku s průvodcem i bez něj. Pro děti jsou zde připraveny zábavné úkoly a doplňkový program.

Koupání v přírodě v Tovačovských jezírkách

Oblíbeným místem pro letní pohodu i pro děti jsou Tovačovské jezírka. Tyto rybníky leží v přírodním parku Oderské vrchy a nabízejí návštěvníkům příjemné koupání. K dispozici jsou zde pláže, potraviny, čluny a další doplňkový program pro děti.

Navštívení Kozí farmy v Tovačově

Pro milovníky zvířat a pro děti je navštívení Kozí farmy v Tovačově nezapomenutelným zážitkem. Zde můžete ochutnat čerstvé kozí sýry a uvidíte, jak se zde chovají kozy. Kromě toho si můžete prohlédnout zdejší zahrádku bylinek a vzácných rostlin.

Pro další informace o okrese Přerov navštivte wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Tovačov – okres Přerov

  • Zámek Tovačov – prohlídka sebnutím klíče od pokoje porodní báby
  • Muzeum NOV taki pro děti – Národopisné, Oděvní, Vojenské
  • Tovačovské jezero – koupání a přírodní krása
  • Lanové centrum – pro dobrodružné děti i dospělé
  • Vyhlídka Černá studně – krásný výhled na krajinu
  • Koupaliště Návojná – pro relaxaci na horkých letních dnech

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekLezení pro děti: Jak naučit dítě milovat tento sport
Další článekFisher Price: Kytara pro malé nadšence hudby
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno