Kam na výlet s dětmi Vlašim – okres Benešov

Pokud hledáte výletovou destinaci pro sebe a své děti v okrese Benešov, určitě neváhejte navštívit Vlašim. Tento malebný městečko ležící uprostřed krásné přírody nabízí mnoho zajímavých aktivit pro malé i velké.

Historické památky: Navštivte Vlašimský zámek, který byl postaven v barokním stylu na místě původní gotické tvrze. Dále můžete navštívit kostel sv. Jakuba Většího, který je dominantou města.

Přírodní krásy: K vidění je pěkná a upravená rozhledna, ze které si můžete vychutnat krásný výhled na celé okolí. Nedaleko se rovněž nachází naučná stezka a přírodní rezervace Kuchyňka.

Aktivity pro děti: Pro děti jsou v okolí města k dispozici různé hřiště, které nabízejí široké spektrum zábavy. Určitě vyhledávejte dětský koutek ve Sportovním centru Vlašim, kde si Vaše ratolesti mohou užít mnoho her a aktivit.

Záleží jen na Vás, kterou z těchto aktivit si vyberete. Určitě však bude Vlašim ideálním místem na výlet pro celou rodinu!

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Vlašim – okres Benešov

Historické muzeum

V centru Vlašimi se nachází historické muzeum s expozicí o historii města a okolí. Pro děti zde bývají připraveny interaktivní prohlídky a různé workshopy.

Link na článek o historickém muzeu v USA:

Zde se můžete podívat na článek o muzeu v USA

Zámek Vlašim

Na okraji města se nachází zámek Vlašim, který je v současnosti veřejnosti uzavřen. S dětmi si však můžete projít okolí a podívat se na zámecký park.

Link na článek o zámcích v USA:

Zde najdete článek o zámcích v USA

Barokní sochy

V okolí Vlašimi se nachází více než 20 barokních soch. Pro děti může být zajímavé procházet se a hledat tyto sochy v terénu.

Link na článek o barokních sochách v USA:

Zde se můžete dočíst o barokních sochách v USA


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Často kladené otázky o výletech s dětmi

Kam na výlet s dětmi v okrese Benešov?

V okrese Benešov najdete mnoho krásných míst pro výlety s dětmi. Jedním z nich je například město Vlašim. Níže najdete několik tipů na výlety v této oblasti:

Kde si můžu odpočinout v okrese Benešov s dětmi?

Pro odpočinek s dětmi se nabízí návštěva přírodních parků, jako je například CHKO Železné hory nebo CHKO Blaník. Kromě toho mohou děti navštívit také zábavní park Mirakulum nebo zvířecí útulek v obci Kondrac.

Kam na výlet s dětmi v okolí Vlašimi?

V okolí Vlašimi můžete s dětmi vyrazit třeba do hradu Konopiště, navštívit Muzeum motocyklů v Kamenici nebo se projet na vláčku České dráhy z Kamenice do Sedlčan.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Vlašim – okres Benešov

Návštěva zámku Vlašim

Pokud hledáte výlet pro celou rodinu v okolí Vlašimi, rozhodně navštivte zámek Vlašim. Je to jedno z nejvýznamnějších kulturních památek v okrese Benešov a určitě se zde nenudí ani děti. Pro děti jsou připraveny zajímavé programy a interaktivní exponáty, které je zaujmou.

Více informací o zámku Vlašim na Wikipedii

Adrenalinový park Žebrák

Pro odvážnější děti i dospělé je tady Adrenalinový park Žebrák. Najdete zde různé překážky na výškové trase, které si můžete vyzkoušet. K dispozici jsou také lanové centrum, asi 100m dlouhá zip line a nejrůznější teambuildingové aktivity. Park je vhodný pro rodiny s dětmi od 5 let.

Více informací o Adrenalinovém parku Žebrák na Wikipedii

Muzeum veteránů Vlašim

Pro milovníky motorek a automobilů je tady Muzeum veteránů Vlašim. Najdete zde vystavené motocykly, automobily z celé Evropy a mnoho dalšího. Muzeum rozhodně stojí za návštěvu, děti budou jistě nadšené z historických vozů a motorek.

Více informací o Muzeu veteránů Vlašim na Wikipedii

pro děti

Kam na výlet s dětmi Vlašim – okres Benešov

  • Navštivte Zámek Vlašim, který nabízí zajímavé výstavy a kreativní dílny pro děti
  • Projděte se po naučné stezce Hraničářské Mlýny a pozorujte zdejší zvířata a rostliny
  • Vydejte se na výlet vlakem do nedalekého města Benešov, kde si můžete prohlédnout např. Muzeum Českého krasu nebo zámek Konopiště
  • Návštěvu si zaslouží také Vodní nádrž Vlašim, kde se děti mohou koupat a hrát na pláži
  • Pro sportovně založené děti je vhodným místem Sportovní areál Vlašim s multifunkčním hřištěm a skateparkem

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno