Kam na výlet s dětmi Vysoké Veselí – okres Jičín

Pokud hledáte místo pro rodinný výlet, Vysoké Veselí v okrese Jičín nabízí mnoho možností. Prozkoumejte krásy přírody v blízkém okolí a vychutnejte si zajímavé atrakce.

Tipy na výlety s dětmi:

 • Navštivte zámek Hrubý Rohozec a prohlédněte si expozici o životě na zámku. Děti si zamilují procházku v zámeckém parku.
 • Zajděte do Zooparku Stěžery, kde uvidíte širokou škálu zvířat, od tygrů až po papoušky.
 • Zkuste si paintball či laser game v areálu Paintball Park Červený Hrádek.
 • Procházejte se po cyklostezkách v Chráněné krajinné oblasti Český ráj a obdivujte krásné výhledy.
 • Navštivte vodopády Prachovských skal a prozkoumejte mnoho turistických tras.

Vysoké Veselí je skvělou destinací pro rodinný výlet, kde se budou děti i dospělí určitě cítit dobře. Zkusit stojí za to!

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Vysoké Veselí – okres Jičín

Vysoké Veselí – krásné město v okrese Jičín

Vysoké Veselí je malebné město v okrese Jičín, které nabízí mnoho možností pro výlety s dětmi. Zde je několik tipů, které by Vám mohly pomoci při plánování výletu s rodinou.

Navštivte zámek Lázně Bělohrad

Jen pár kilometrů od Vysokého Veselí se nachází zámek Lázně Bělohrad. Můžete navštívit prohlídku zámeckého parku, kde Vaše děti budou moci hrát různé hry, nebo navštívit i interaktivní muzeum s možností virtuální prohlídky zámeckých pokojů.

Procházka po rozhledně Zvičina

Rozhledna Zvičina se nachází na nejvyšším kopci v okolí Vysokého Veselí. Cesta k rozhledně je krásná a těší oko každého turisty. Na vrcholu kopce se Vám otevře krásný výhled na celé město.

Koupání v bazénu AquaCentrum Sedmihorky

AquaCentrum Sedmihorky je moderní aquapark s mnoha skoky, tobogány a prostorem pro vodní hry. Navíc se zde nachází i wellness centrum, abyste si mohli užít hezký relax v sauně nebo vířivce.

Historický Hruboskalský skalní hrad

Hruboskalský skalní hrad se nachází v okolí města Turnov, ale určitě stojí za to tuto rozsáhlou památku navštívit. Vydejte se po historických schodech až ke skalním „hradům“ vytesaným do skal a zhlédněte nádherné panoramatické výhledy na okolní krajinu.

Tyto výlety jsou ideální pro rodiny s dětmi a těší se velké oblibě. Pokud máte další tipy na výlety s dětmi v okrese Jičín, neváhejte a podělte se s námi o svoje zkušenosti.

Další tipy na rodinné výlety najdete na Family Vacation Critic.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Vysoké Veselí – okres Jičín

Co navštívit v Vysokém Veselí s dětmi?

Ve Vysokém Veselí se nachází Barokní zámek Vysoké Veselí, který se sice může zdát dospělým příliš nudný, ale pro děti bývá velkou zábavou prozkoumávat jeho zákoutí a řešit zde různé hádanky.

Pro rodiny se dětmi určitě stojí za návštěvu také Zoopark Chleby, kde mohou děti pozorovat různá zvířata a dokonce si i na některá z nich vylézt.

Jaké jsou další možnosti výletů v okolí Vysokého Veselí?

Pokud máte rádi sport a pohyb, určitě zavítejte do Chrástu u Staré Paky, kde můžete absolvovat třeba lanový park nebo si zahrát na minigolfu.

Další možností je navštívit Humprechtshausen v Německu, kde vás čeká dopravní muzeum a také pěkné procházky v okolí.

Pokud máte rádi historii, můžete zavítat do Nového Města nad Metují, kde se nachází známá pevnost Josefov a také Krčinův vodní mlýn.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Vysoké Veselí – okres Jičín

Železný Brod – sklo a keramika

Jižním směrem od Vysokého Veselí se nachází město Železný Brod, které je známé pro svou keramiku a sklo. Pro děti je tu ideální cíl – Muzeum skla a bižuterie, kde se mohou dozvědět o historii sklářství a vyrobit si vlastní skleničku či bižuterii.

Chcete se dozvědět více o sklářství? Navštivte Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Vysoké Veselí – okres Jičín

Přehled:

 • Navštivte hrad Kumburk
 • Projděte se po naučné stezce Babiččino údolí
 • Užijte si rodinný výlet na farmě Puchnerů
 • Zažijte dobrodružství v lanovém parku Hraběšín
 • Nenechte si ujít zážitkový park Železný Brod
 • Podivejte se na Vranické skály a Vranickou soutěsku

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekJaké jsou důsledky vztahu bez lásky na psychické zdraví.
Další článekBezpečné interakce mezi dětmi a kočkami: Rady a tipy pro rodiny
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno