Kam na výlet s dětmi Žebrák – okres Beroun

Pokud hledáte ideální místo na výlet s dětmi, pak byste neměli minout Žebrák v okrese Beroun. Toto malebné městečko nabízí mnoho zajímavých aktivit pro celou rodinu.

Jednou z největších turistických atrakcí v Žebráku je hrad Žebrák. Tento středověký hrad se nachází na vrcholu kopce a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Uvnitř hradu najdete různé expozice, které zaujmou jak dospělé, tak i děti.

Dalším zajímavým místem je Přírodní koupaliště Žebrák. Tento velký bazén s čistou vodou a písečnou pláží nabízí skvělou zábavu pro celou rodinu. K dispozici jsou také skákací hrady, pískoviště a další atrakce.

Pokud hledáte něco netradičního, navštivte Houfnici Jolánku. Tento historický vlak projíždí krajinou okolo Žebráku a nabízí jedinečný zážitek pro celou rodinu.

Celkově Žebrák a jeho okolí nabízejí skvělé zážitky pro dospělé i děti. Určitě se sem vydejte na výlet a užijte si krásy okolní přírody a zajímavé aktivity.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Žebrák – okres Beroun

Žebrák

Žebrák je malebné město v okrese Beroun, které láká mnoho návštěvníků každý rok. Pokud plánujete výlet se svými dětmi, město má mnoho zajímavých míst k návštěvě. Zde je náš návrh na nejlepší místa k návštěvě s rodinou v Žebráku.

Zámek Žebrák

Zámek Žebrák je hlavní turistickou atrakcí v městě. Zámek byl postaven v 16. století a nabízí návštěvníkům unikátní zážitek. Děti zde budou fascinovány krásnými zahradami a prohlídkami zámku. Navíc, v zámku se konají pravidelné a zajímavé výstavy a akce, jako jsou rytířské turnaje a historické ukázky.

Pro více informací a otevírací dobu zámku, navštivte oficiální stránku Zámku Žebrák.

Výlet na horu Žebrák

Jakmile budete mít dostatek síly, můžete se vydat na výlet na horu Žebrák. Hora se nachází v těsné blízkosti města a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Během výletu na horu Žebrák si můžete užít krásné přírodní scenérie a zároveň dát dětem možnost běhat a hrát si venku.

Muzeum Roberta Guttmanna

Muzeum Roberta Guttmanna je další skvělou atrakcí v Žebráku. Muzeum je založeno na sbírkách Roberta Guttmanna a nachází se v historických budovách v centru města. V muzeu si můžete prohlédnout různé výstavy a předměty, které ukazují život a kulturu Židů v Čechách a v Evropě. Pro děti je to skvělé místo k poznávání historie a kultury.

Pro více informací o muzeu a jeho otevíracích hodinách, navštivte oficiální stránku Muzeum Roberta Guttmanna.

Rezervace Karlštejn

Rezervace Karlštejn se nachází několik kilometrů od Žebráku a je ideálním místem k poznávání přírody a zvířat. Děti si mohou užívat procházek po rezervaci a sledovat mnoho zvířat, která zde žijí, včetně různých druhů ptáků, hub a rostlin. Rezervace Karlštejn také nabízí zajímavé programy a aktivity pro děti a rodiny po celý rok.

Pro více informací o rezervaci a jejích aktivitách, navštivte oficiální stránku Rezervace Karlštejn.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

FAQs: Kam na výlet s dětmi Žebrák – okres Beroun

Jaké jsou nejlepší cíle výletů s dětmi v Žebráku a okolí?

V Žebráku můžete navštívit hrad Žebrák, který je v současné době z větší části zpřístupněný veřejnosti. V okolních obcích najdete mnoho dalších atraktivit, jako je hrad Karlštejn, Zámek Koněprusy, Jeskyně Koněpruské, Královská obora u Koněpruských jeskyní, a mnoho dalších.

Kde můžeme najít vhodné turistické trasy vhodné pro rodiny s dětmi?

Na území Žebráku a okolí jsou mnohé zpřístupněné turistické trasy vhodné pro rodiny s dětmi. Tyto trasy jsou dobře značené a vedou převážně po lesních cestách a polních cestách. Například trasa do Karlštejna je oblíbená a vhodná pro celou rodinu.

Existuje v Žebráku a okolí možnost ubytování s dětmi?

Ano, v Žebráku a okolí najdete mnoho ubytovacích zařízení, které jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Nabídka zahrnuje hotely, penziony, chaty a apartmány. Většina ubytovacích zařízení má vlastní dětské hřiště a animační program pro děti.

Mohou děti navštívit hrad Žebrák?

Ano, hrad Žebrák lze navštívit s dětmi. V současné době je větší část hradu zpřístupněna veřejnosti a jsou zde průvodci, kteří vám rádi poskytnou informace o historii hradu a jeho významu. Při návštěvě hradu s dětmi je však nutné dodržovat bezpečnostní pravidla a dávat pozor na strmé schody a skály.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Žebrák – okres Beroun

Poznejte malebné město Žebrák

Žebrák je klidné historické město v okrese Beroun, kde najdete mnoho zajímavých míst pro výlety s dětmi. Můžete se projít kolem historického hrádku a zříceniny hradu Žebrák, které nabízejí krásné rozhledy do okolí.

Navštivte Zeměráj – zábavný park s výhledem na Brdy

Největší atrakcí v okolí Žebráku je zábavní park Zeměráj, který nabízí spoustu zábavy a adrenalinových atrakcí pro celou rodinu. Navíc si můžete užít krásný výhled na Brdy.

Vydejte se na výlet do přírody

V okolí Žebráku najdete také mnoho krásných přírodních scenérií. Doporučujeme navštívit Klíčavskou skálu, která je krásným příkladem skalního města. Zajímavými místy jsou také údolí řeky Litavky a Křivoklátsko.

Pro více informací o Žebráku a jeho okolí navštivte tuto stránku na Wikipedii.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Žebrák – okres Beroun

  • Navštivte hrad Žebrák, kde si děti mohou prohlédnout vystavené zbraně a zbroj
  • Nenechte si ujít procházku kolem hráze a vodní nádrže Klíčava
  • Projděte se po naučné stezce Zlatá podkov, kde se dozvíte mnoho zajímavostí o přírodě a krajině okresu Beroun
  • Vydejte se na výlet na kole nebo pěšky po cyklostezce Berounka
  • Zavítejte do muzea řemesel v Berouně, kde se děti seznámí s tradičními řemesly a způsobem života našich předků

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno