Kam na výlet s dětmi Železná Ruda – okres Klatovy

Nejlepší místa k návštěvě s dětmi v Železné Rudě:

Plánujete výlet s rodinou do Železné Rudy? Tady jsou nejlepší aktivity pro vás a vaše děti:

  • Skiareál Špičák: Nejenže tady můžete lyžovat a snowboardovat v zimě, ale v létě si můžete užít skvělé turistické a cyklistické trasy.
  • Národní park Šumava: Tento indikovaný park nabízí celou řadu aktivit pro celou rodinu. Můžete si zde projít některou z turistických stezek, navštívit naučnou stezku či se projet na kole okolo Lipenské přehrady.
  • Muzeum lanovky: Zajímavé muzeum ukazující historii železnorudské lanovky, s možností projít se na lanovce.
  • Černá hora: Výlet na Černou Horu s dětmi vám určitě udělá radost. Na vrcholu stačí zvolit si jednu z mnoha turistických stezek, které jsou zde k dispozici a užít si krásné výhledy.

Železná Ruda a její okolí nabízejí skvělé aktivity pro celou rodinu. Vyberte si to, co vám nejvíce vyhovuje a užijte si krásné chvíle s vašimi dětmi.

děti výlet

Kam na výlet s dětmi: Železná Ruda – Okres Klatovy

Zlatá stezka

One of the most popular attractions for families with kids in Železná Ruda is the Zlatá stezka (Golden Trail). It is a 6-kilometer long trail that follows the old gold mining paths of the region. On the way, you will see the remains of old mines, mining tools, and equipment. There is also a possibility to pan for gold with your kids. The trail is suitable for children of all ages, and there are many resting places with benches and information boards.

Horská hůrka

Horská hůrka (Mountain Hill) is a perfect destination for families with younger children. It is an amusement park located on the hill overlooking Železná Ruda. There are many attractions for kids, such as a rope slide, mazes, trampolines, and bouncy castles. There is also a restaurant where you can have lunch or a snack.

Lyžařský areál Špičák

If you are visiting the region in winter, a great place to take your kids skiing or snowboarding is the Špičák Ski Resort. It offers 11 ski slopes of various difficulty levels and a snowpark for freestyle enthusiasts. There are also ski schools for kids and adults.

Klatovy

If you are looking for a day trip from Železná Ruda, the charming historical town of Klatovy is only 30 kilometers away. Here, you can visit the Klatovy Baroque Pharmacy museum, the Black Tower, and the city’s castle. There are also many restaurants and cafes to choose from.

If you are planning a family vacation in Železná Ruda, these are some great places to visit with your kids. There are many other attractions in the area, so make sure to do your research to find the ones that suit you and your family the most.

For more ideas and inspiration on traveling with kids, check out Parents.com.

DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi Železná Ruda – okres Klatovy

Jaké jsou nejlepší aktivity pro děti v Železné Rudě?

V Železné Rudě a okolí najdete mnoho zábavných aktivit pro děti. Doporučujeme navštívit Národní park Šumava a využít některé z tamních naučných stezek a vyhlídkových věží. Děti si jistě oblíbí i cyklistické trasy a pěší výlety v této oblasti. K dispozici jsou také aquaparky, muzea, lanové centrum a mnoho dalších atrakcí.

Jaká ubytování jsou v Železné Rudě vhodná pro rodiny s dětmi?

V Železné Rudě a okolí najdete mnoho ubytování vhodných pro rodiny s dětmi. Doporučujeme například rodinné hotely, apartmány nebo chaty s dostatkem prostoru a pohodlným zařízením. U některých ubytování je také k dispozici dětské hřiště nebo jiné aktivity pro děti.

Co je nejlepší doba pro návštěvu Železné Rudy s dětmi?

Ideální doba pro návštěvu Železné Rudy s dětmi je během letních měsíců, kdy je oblast plná zeleně a slunce a nabízí mnoho aktivit jako cyklistika, pěší turistika nebo koupání. Pro milovníky zimních sportů je zase vhodné navštívit Železnou Rudu v zimě, kdy je k dispozici mnoho lyžařských středisek.

dovolená

Kam na výlet s dětmi Železná Ruda – okres Klatovy

Kde se ubytovat v Železné Rudě?

Pokud plánujete výlet s dětmi do Železné Rudy a okolí, můžete si zvolit ubytování v některém z hotelů, penzionů, nebo privátů v samotné Železné Rudě, nebo v blízkém okolí. Doporučujeme například Hotel Gradl, který nabízí ubytování v rodinných pokojích s výhledem na okolní hory.

Kam vyrazit s dětmi?

V blízkém okolí Železné Rudy najdete mnoho aktivit, které vám umožní příjemné a zajímavé chvíle s vašimi dětmi. Doporučujeme navštívit například:

Zážitkem pro děti může být i projížďka vláčkem po Šumavě, ať už do Bavorska nebo do Německa.

Tip na výlet pro celou rodinu

Při delším pobytu v Železné Rudě nebo v okolí rozhodně stojí za návštěvu zřícenina hradu Kašperk. Tento historický památník nabízí nejen krásné pohledy na okolí, ale také možnost seznámit se s historií regionu.

Závěr

Železná Ruda a okolí jsou ideálním místem pro výlety s dětmi. Nabízí mnoho aktivit, které nejen zaujmou, ale i poučí vaše děti. Vydejte se tedy na výlet do této krásné části Šumavy a užijte si společné chvíle plné zábavy a poznání.

pro děti

Kam na výlet s dětmi Železná Ruda – okres Klatovy

  • Navštivte Lanový park Špičák – 7 různých tras pro různé věkové kategorie s atrakcemi jako Tarzanské skoky nebo lanovou sítí.
  • Přeskočte do Německa a navštivte bavorský zámek Fürstenau se zámeckou zahradou, fontánami a výhledy na okolní krajinu.
  • Ochutnejte místní speciality v restauraci Bílá Planeta, která nabízí krásný výhled na horskou krajinu a dětský koutek.
  • Projděte se po naučné stezce Březová hora a užijte si krásné výhledy na okolní lesy a kopce.
  • Navštivte expozici Les Krušnohoří, kde se dozvíte o historii a přírodě Železné Rudy a okolí.

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekFyzická a psychická zdraví otce
Další článekEkologické dopady výroby plyšových hraček
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno