Kam na výlet s dětmi Zubří – okres Vsetín

Hledáte tip na výlet s dětmi v kraji svěžích lesů a kopcovité krajiny? Pokud ano, nechte se inspirovat městem Zubří a jeho okolím! Tento malebný kout Moravy nabízí mnoho zajímavých aktivit pro rodiny s dětmi.

Nejžádanějšími atrakcemi jsou bezesporu zdejší přírodní krásy – například nedaleké Přírodní parky Hostýnské a Vizovické vrchy, kam se můžete vydat na pěší výlety nebo cykloturistiku. Návštěvu stojí i kulturní památky jako jsou zámky Rožnov a Vsetín, či městské muzeum a centrum lidových řemesel.

Pro zábavu s dětmi se můžete vydat do vodního areálu Zuberský rybník, který nabízí koupání, vodní atrakce a sportovní aktivity. Milovníci zvířat potěší blízká ZOO Lešná se svými exotickými obyvateli. Pokud hledáte adrenalinové zážitky, můžete vyzkoušet například závody v kartingu nebo skok na trampolíně v areálu Branky.

Pokud chcete strávit hezký rodinný den, záměrně si zarezervujte pobyt v Zubří a okolí. Určitě se nebudete nudit a zároveň si odpočinete v příjemném prostředí.

děti výlet
Kam na výlet s dětmi Zubří – okres Vsetín

Zubří – krásné místo pro rodinný výlet

Zubří je malé městečko, které se nachází v okrese Vsetín. Pokud hledáte místo na rodinný výlet, Zubří je skvělou volbou. I když je městečko malé, nabízí mnoho zajímavých aktivit pro děti i dospělé.

Kde se ubytovat

V Zubří a blízkém okolí jsou k dispozici různé typy ubytování. Můžete si vybrat mezi hotelem, penzionem nebo pronajmutím chaty či apartmánu. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem a zkontrolovat recenze ostatních hostů.

Co podniknout s dětmi

Pro rodiny s dětmi je v Zubří mnoho zábavy. Můžete si zajít do zábavního parku Bongo, kde se děti mohou vyřádit na různých houpačkách, skluzavkách a prolézačkách. Celý zážitek je doplněn animačním programem a pro dospělé jsou k dispozici restaurace a kavárny.

Další možností je navštívit zdejší dětské centrum. Zde se vaše děti budou moci vyřádit na trampolíně, prolézačkách a lezeckých stěnách. Pro dospělé je zde kavárna s možností sledování vašich dětí při hře.

Kulturní památky a přírodní krása okolí

Kromě zábavy pro děti nabízí Zubří také mnoho kulturních památek a přírodních krás. Můžete navštívit zámek, který se nachází v centru města a nabízí prohlídku interiéru i zahrady. Doporučujeme také výlet do přírody, kde vás čekají krásné výhledy a možnost k procházkám či cyklovýletům.

Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete si zajít na lyžování do nedalekého skiareálu nebo si vyzkoušet jízdu na horském koloběžce. Vybrat si můžete z různých tratí různé obtížnosti a užít si tak opravdový adrenalinový zážitek.

Pro další tipy na výlety s dětmi si můžete prohlédnout náš americký web, kde najdete mnoho inspirace a nových nápadů.


DOVOLENÁ U MOŘE V AKCI

Kam na výlet s dětmi v okrese Vsetín – Zubří

Kde se dá dobře najíst v Zubří?

V Zubří se nachází několik restaurací a hospod, které nabízí různé druhy jídel. Doporučujeme navštívit restauraci Na Kloboučku nebo Pivnici Přátelství.

Kam se dají vzít děti na výlet v Zubří?

V Zubří můžete navštívit například Zoopark Zubří, kde děti mohou vidět různé druhy zvířat, nebo se projít okolo Zuberského potoka. Doporučujeme také navštívit Arboretum Lysa hora, které nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.

Kde se dají ubytovat v Zubří?

V Zubří se nachází několik penzionů a hotelů, které nabízejí ubytování jak pro jednotlivce, tak i pro rodiny s dětmi. Doporučujeme například Penzion Adam nebo Hotel Pod Sedlem.

dovolená
Kam na výlet s dětmi Zubří – okres Vsetín

Výlety s dětmi v Zubří

Přírodní koupání v Zubří

Pokud hledáte příjemné místo k osvěžení v horkých letních dnech, doporučujeme navštívit přírodní koupání v Zubří. Rozlehlý areál nabízí nejen možnost koupání, ale také různé aktivity pro děti i dospělé, jako jsou například lanová dráha nebo dětské hřiště.

Zuberský zámek a zámecký park

V historickém centru města se nachází zuberský zámek, který stojí na místě bývalé tvrze. Dnes slouží jako kulturní centrum a pořádají se zde různé kulturní akce. K zámku patří také krásný zámecký park, který je ideálním místem pro rodinnou procházku.

Zvířecí park v Rožnově pod Radhoštěm

Asi dvacet minut jízdy autem od Zubří se nachází zvířecí park v Rožnově pod Radhoštěm, který je ideálním místem pro výlet s dětmi. Park je rozdělen do několika částí, kde můžete vidět různá zvířata, jako jsou například medvědi, vlci, lišky, rysy a mnoho dalších.

Pro více informací o místech k výletu v okolí Zubří doporučujeme navštívit
wikipedii.


pro děti

Kam na výlet s dětmi Zubří – okres Vsetín

  • Navštivte zábavní park Junglepark Zubří
  • Prozkoumejte naučnou stezku Lázeňský vrch
  • Projděte se po cyklostezce Krasová
  • Podívejte se na historický zámek Zubří
  • Návštěva nejstarší dřevěné stavby ve Vsetínských horách – Dřevěné sousoší Panská skála

Vyberte si dovolenou:

Kategorie – Dovolená s dětmi

Předchozí článekBylinné čaje pro těhotné: Jak podpořit imunitu a zdraví plodu
Další článekMiminko v 5. měsíci života: poradíme vám, jak správně zvládat různé situace.
Jsem matka tří dětí a žiju již 7 let v České Republice. Předtím jsem strávila několik let v USA a Anglii. Věnuji se zdravému životnímu stylu a snažím se tuto filozofii přenést i na své děti. Je pro mě důležité, abych jim poskytla všechny potřebné informace a podporu pro jejich rozvoj. Jako autorka tohoto blogu se snažím poskytovat ostatním maminkám užitečné informace a rady, které jim pomohou ve výchově a péči o jejich děti.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno